Najczęściej czytane

Lewatywa Lewatywa w czasach Ludwika XIV

Co to jest Lewatywa

Lewatywa to zabieg polegający na wprowadzaniu do jelit płynów, generalnie w celach leczniczych.

Lewatywa może być płytka lub głęboka. Lewatywa płytka ma miejsce gdy płyny wprowadzane są wyłącznie do okolic odbytu. Lewatywę płytką lekarz może zlecić przykładowo w przypadku trwającego co najmniej 3 dni zaparcia. Lewatywa głęboka polega natomiast na oczyszczaniu całego jelita grubego, do którego wprowadza się w tym celu generalnie około 2 litrów wody za pomocą specjalnego irygatora.

Sezon na kleszcze Borelioza w Polsce

Czym grozi ukłucie kleszcza? Co zrobić w przypadku takiego ukłucia? Jakie choroby przenoszone są przez te pasożyty? Artykuł przedstawia kilka cennych porad dotyczących kleszczy i zagrożenia jakie stanowią dla człowieka. Należy pamiętać, że w każdym przypadku ukłucia przez kleszcza należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Osoby spędzające sporo czasu w lesie lub w terenach zarośniętych, na polach, na łąkach czy nawet w miejskim parku są szczególnie narażone na atak często lekceważonego wroga, jakim są kleszcze.

Arbuz - właściwości odżywcze Arbuz

Wywodzący się z Afryki Citrullus lanatus, czyli potocznie mówiąc arbuz, to roślina z rzędu dyniowatych, uprawiana także w Polsce. Arbuz jest powszechnie lubiany i chętnie spożywany przez polaków, szczególnie w najbardziej upalne dni, ponieważ znakomicie smakuje, nie tuczy i skutecznie gasi nawet najsilniejsze pragnienie.

Właściwości prozdrowotne arbuza

Strony

Informacja o prawach autorskich

Kopiowanie, przedruk, przechowywanie, przetwarzanie

Wszelkie materiały zamieszczone w niniejszej witrynie internetowej (teksty, zdjęcia, filmy itp.) podlegają pełnej ochronie prawnej w świetle przepisów ustawy z dnia 4/02/1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jedn. z 2006 r., Dz.U. n. 90, poz. 631 z późniejszymi. zm.). Bez pisemnej zgody autora opublikowanych materiałów zabronione jest, między innymi, powielanie treści witryny, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków technicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie treści witryny, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.