redakcja - blog

Dziś zwiedzamy miejscowość Baratti w Toskanii

Po ponad tygodniowym pobycie nad Jeziorem Garda, przez najbliższe 10 dni mamy zamiar zwiedzać ciekawe miejsca w bajecznej Toskanii.
Dziś wybieramy się do miejscowości Baratti, która położona jest nieopodal Populonii. Podobnie jak Populonia, także Baratti ma Etruskie korzenie. Za czasów Etrusków, a także w epoce Imperium Rzymskiego, życie w Baratti kręciło się praktycznie wokół słynnego portu w Populonii.

Dziś zwiedzamy Sirmione

Dziś zwiedziliśmy bardzo ciekawą okolice nad jeziorem Garda, w północnej Italii. Byliśmy w miasteczku Sirmione, prawdopodobnie najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscu w okolicy tego wielkiego jeziora. W Sirmione mieliśmy okazję podziwiać nie tylko niesamowite plaże i bajeczną przyrodę, ale także zabytkowy zamek Castello Scaligero. Zwiedziliśmy także słynne Jaskinie Catulla i uzbieraliśmy niesamowity materiał w postaci zdjęć i filmów, które przydadzą się nam do przygotowania specjalnego artykułu o tym historycznym miasteczku.

Zdrowa Dieta

Coraz częściej w mediach słychać, iż nadmiar mięsa w codziennej diecie może być szkodliwy dla zdrowia. Czy zatem należy go całkowicie unikać? Okazuje się, że warto ograniczyć spożywanie mięsa, bądź przejść na wegetarianizm lub dietę śródziemnomorską. Badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ diety wegetariańskiej na zdrowie, pod warunkiem, iż jadłospis jest przemyślany i starannie skomponowany. Coraz to więcej osób przechodzi na wegetarianizm, z przeróżnych przyczyn, ale przeważnie z powodów zdrowotnych.

Lody w upał?

Każdy dobrze wie, jak świetnie smakują lody! W okresie letnim mamy na nie największą ochotę. Należy jednak zachować z lodami ostrożność, szczególnie podczas największych upałów. Spożywane w sposób zachłanny lody, podczas upalnych dni, mogą przyczyniać się do przeziębienia, a nawet anginy. Najbardziej narażone są oczywiście dzieci, którym ciężko jest zrozumieć, że lody należy jeść powoli. Generalnie wszystko to, co bardzo zimne, powinno być spożywane powoli, szczególnie w gorące dni.