Koza i huśtawka

sob., 02/08/2014 - 23:40
Czy wiedzieliście o tym, że nie tylko ludzie, mogą mieć jakieś pasje, ale także i kozy? Otóż będąc niedawno przejazdem w Austrii, poznaliśmy prześliczną kozę, która ma na imię Anna, a całą historię wielkiej pasji kozy Anny usłyszeliśmy od jej właściciela, pana Markusa. Pan Markus posiada średniej wielkości gospodarstwo rolne, oraz małą farmę, którą zamieszkują 4 kozy i 8 krów. Zwierzęta pana Markusa dają przepyszne mleko, z którego robione są sery.

Nic dziwnego by w tym gospodarstwie nie było, gdyby nie bujająca się na huśtawce koza, która swoimi wyczynami przyciąga uwagę przejezdnych. Wielką pasją Anny jest bowiem bujanie się na huśtawce! To prawda, że taka pasja nie jest ogółem powszechna wśród kóz. Nigdy bowiem, jak dotąd nie słyszeliśmy o kozach, które bujają się na huśtawkach!

Anna buja się na specjalnie skonstruowanej do tego celu huśtawce. Ale, jak doszło do tego, że właściciele kozy skonstruowali jej specjalną huśtawkę, na której zwierze może się radośnie bujać? Otóż wszystko zaczęło się od tego, że któregoś dnia koza Anna, widząc dzieci bujające się na huśtawce przy posesji, próbowała wielokrotnie dostać się na dziecięcą huśtawkę, lecz niestety okazało się, że zwierzę nie potrafiło się na nią dostać, a tym bardziej utrzymać na niej równowagi. Po tym zdarzeniu, przez wiele dni koza starała się dostać na dziecięcą huśtawkę, aby móc się na niej pobujać, a to miało miejsce szczególnie po zdarzeniach, które stresowały Annę, na przykład gdy pies na nią ostro szczekał, lub nikt nie chciał jej głaskać z powodu braku czasu lub chęci.

Właściciel kozy spostrzegł ogromną chęć Anny do korzystania z huśtawki, oraz jej wielki smutek wynikający z faktu, iż nie potrafiła wejść na huśtawkę by się pobujać. Któregoś dnia Anna próbowała się dostać na huśtawkę przez ponad 2 godziny, lecz jak zwykle bezskutecznie. Smutne było to, że Anna była za każdym razem bardzo zdenerwowana, po nieudanych próbach skorzystania z huśtawki, a jej zdenerwowanie było zauważalne tym bardziej, że mleka było od niej coraz mniej.

Nie tylko sam fakt, iż koza zaczęła dawać coraz to mniejsze ilości mleka skłonił jej właściciela do podjęcia słusznej decyzji. Otóż, ponieważ koza Anna była w całym gospodarstwie pana Markusa szczególnie lubianym zwierzakiem, podjęto wspólną decyzję, aby zwierze mogło korzystać z huśtawki, a mianowicie ze specjalnie skonstruowanego sprzętu, takiego, który umożliwia Annie łatwe wejście na platformę i bezproblemowe utrzymanie na niej koziej równowagi podczas bujania się.


Anna włazi kilka razy dziennie na huśtawkę i radośnie się na niej buja przez wiele godzin. Zwierze jest bardzo wdzięczne swojemu właścicielowi, zachowuje się radośnie i daje coraz to lepsze kozie mleko!

Obok farmy Pana Markusa, znajduje się hotel dla przejezdnych, oraz kilka restauracji oferujących niezłe potrawy. Pan Markus jest bardzo lubianą w okolicy osobą, nie tylko dlatego, że z natury jest bardzo sympatycznym rolnikiem i farmerem, ale także ponieważ jego koza Anna przyciąga uwagę przejezdnych, którzy często zatrzymują się w pobliżu by podziwiać jej wyczyny, a przy okazji zdarza się, że dodatkowo zjadają jakiś posiłek w którejś z miejscowych restauracji.