Zdrowe Pasje

Informacje o autorze:

Obrazek użytkownika redakcja
Zespół zdrowepasje.pl

Witam serdecznie w witrynie zdrowepasje.pl!

Z zawodu jestem informatykiem. Od ponad 20 lat zajmuję się głównie projektowaniem i tworzeniem aplikacji web i systemów bazodanowych, jak również projektowaniem sieci teleinformatycznym i administrowaniem rozległymi systemami UNIX/Linux (osoby zainteresowane lekturą mojego bloga informatycznego zapraszam tutaj). Pomimo zawodu informatyka, który z przyrodą mało ma wspólnego, życie w ścisłym związku z naturą to moja wielka pasja i podstawa wszelkich codziennych działań.

Przez wiele lat intensywnie podróżowałem po świecie, co pomogło mi poznać i zrozumieć dużo ciekawych aspektów ludzkiej natury. Przebywałem i mieszkałem w różnych krajach, w których miałem okazję zapoznać się z panującymi tam obyczajami. Przez ponad 25 lat byłem wegetarianinem, okresami także weganinem.

Pomimo pracy, która zmusza mnie do siedzenia przed monitorem przez wiele godzin dziennie, jestem bardzo aktywny fizycznie. Po ponad 8 latach treningów koreańskiej sztuki walki Tae Kwon Do i niecałych 4 latach przygody z Tai Chi Chuan, od początku roku 2012 intensywnie ćwiczę chińskie Wushu oraz Qi Gong. Przeznaczam też sporo czasu na medytację i spacery, a także naukę chińskiego, który jest moim piątym językiem obcym. Interesuję się, między innymi, medycyną alternatywną, naturalnymi metodami leczniczymi, filozofią, religiami Dalekiego Wschodu oraz fotografią - gorąco zapraszam do mojego fotograficznego portfolio na Shutterstock.

W związku z faktem, iż od drugiej połowy lat 80' ubiegłego wieku nurtują mnie kwestie związane z trudną tematyką utrzymywania równowagi psychofizycznej i dobrego samopoczucia we współczesnym, nieco zwariowanym, świecie, po wielu wcześniejszych próbach tego typu, w roku 2013 postanowiłem uruchomić niniejszą witrynę. Pomimo faktu iż swoje wykształcenie zdobyłem poza granicami Polski, na samym początku osobiście pisałem pierwsze artykuły opublikowane w portalu. Obecnie treść witryny zdrowepasje.pl jest opracowywana i redagowana przez kilkuosobowy zespół przyjaciół wolontariuszy-pasjonatów, w gronie którego znajdują się fachowcy z kilku ważnych dziedzin wiedzy ściśle powiązanych ze zdrowym stylem życia.

Zdrowe Pasje

Współczesny świat nie jest całkiem przyjazny naszemu zdrowiu i wcale nie jest łatwym zadaniem poradzić sobie z wieloma czyhającymi zagrożeniami, których często nie jesteśmy świadomi.
Dzisiejszy rynek konsumencki napędzany jest bezwzględną żądzą zarabiania pieniędzy. Światowe koncerny produkują coraz to więcej niepotrzebnych i szkodliwych wynalazków, które masowo dewastują nasze zdrowie, a media programują nasze umysły tak, abyśmy byli święcie przekonani, iż tego typu rzeczy są dla nas nie tylko dobre, ale wręcz niezbędne. Do tego dochodzą różnego rodzaju sygnały społeczne, które nasilają i utrwalają nasze błędne przekonania dotyczące konieczności posiadania bądź stosowania pewnych produktów. Ciężko jest jednak generalnie z dnia na dzień ujrzeć istotę rzeczy i zmienić wieloletnie i niszczące nas nawyki, których przeważnie jesteśmy niewolnikami przez całe lata. W takich kwestiach pomaga intuicja, której generalnie niestety nie potrafimy słuchać, ponieważ nikt nas tego nie uczy, więc jest to swego rodzaju ślepy zaułek, który u większości osób zamyka się na zawsze już w czasach dzieciństwa.

Aby w łatwy i przyjemny sposób żyć zdrowo i zgodnie z przyrodą, warto rozwijać i kultywować pasje, zdrowe pasje, które w przyjemny sposób chronią nas przed wszelkim współczesnym złem. Zdrowe pasje, które związane są ze ścisłym kontaktem z przyrodą i ze zdrowym trybem życia, budzą w nas od dawna uśpioną intuicję.

Misją witryny Zdrowe Pasje jest skłanianie czytelników do prowadzenia zdrowego trybu życia. Publikowane są artykuły dotyczące zdrowego stylu życia w świecie, który o zdrowych pasjach niemalże zapomniał. Poruszane są tutaj - między innymi - kwestie związane z rozmaitymi metodami odżywiania się, sposobami radzenia sobie ze stresem, alternatywnymi metodami leczenia, ale także podróżowaniem i zwiedzaniem ciekawych miejsc.