Przejdź do treści

Wysoka temperatura? Termometry bezdotykowe - Sprawdzone modele

Złe samopoczucie, bóle głowy, mięśni i dreszcze – to mogą być oznaki narastającej temperatury ciała. Gorączka jest objawem choroby, nie jest chorobą samą w sobie. Podwyższona temperatura ciała przeważnie oznacza, że coś niedobrego dzieje się w organizmie. Przyczyny gorączki mogą być różne. Gorączka może być objawem infekcji bakteryjnej, wirusowej, infekcji grzybicznej, ale nie tylko. Powodów może być znacznie więcej.
Teaser Media
Image
Termometr bezdotykowy

Złe samopoczucie, bóle głowy, mięśni i dreszcze – to mogą być oznaki narastającej temperatury ciała. Gorączka jest objawem choroby, nie jest chorobą samą w sobie. Podwyższona temperatura ciała przeważnie oznacza, że coś niedobrego dzieje się w organizmie. Przyczyny gorączki mogą być różne. Gorączka może być objawem infekcji bakteryjnej, wirusowej, infekcji grzybicznej, ale nie tylko. Powodów może być znacznie więcej.

Podwyższona temperatura ciała usprawnia odpowiedź naszego układu odpornościowego na infekcje, rany, guzy i inne okoliczności. Co ciekawe, im wyższa gorączka, tym naturalny system ochrony działa lepiej - oczywiście w granicach dopuszczalnej normy. Gdy temperatura ciała nie przekracza 38 – 38,5 stopni, na ogół nie powinno się jej zbijać! Jej obniżenie nie ma nic wspólnego z wyleczeniem – a wręcz przeciwnie, w ten sposób upośledzane są naturalne mechanizmy obronne organizmu

.

Badania kliniczne dowodzą, że umiarkowanie podwyższona temperatura ciała (do 38 stopni) skraca czas trwania choroby i łagodzi objawy. Jeśli jednak taka temperatura utrzymuje się przez dłuższy okres, przestaje być obroną, a staje się niebezpieczna! Z czasem może prowadzić do znacznego wyczerpania organizmu.

Gdy zostanie przekroczona granica 38,5 stopni Celsjusza, gorączkę powinno się zbijać, gdyż zaczyna ona stanowić zagrożenie. Wzrost ciepłoty ciała o 4 stopnie w stosunku do normalnego stanu powoduje uszkodzenie komórek i zaburza ważne procesy zachodzące w organizmie. Przy gorączce 40-41 stopni C dochodzi do zaburzeń funkcjonowania mózgu, a nawet może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia jego struktur.

Jeśli występuje gorączka, należy nieustannie kontrolować jej poziom. Do tego niezbędny jest nam termometr lekarski.

Termometr szklany to już przeszłość


Do niedawna szklany termometr był najpopularniejszym instrumentem do mierzenia temperatury ciała. Obecnie, ze względu na rozwój technologii i zakaz produkcji termometrów z rtęcią, stracił on nieco na popularności. Rtęć została zastąpiona mieszaniną galu, indu oraz cyny, które nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia i środowiska w przypadku stłuczenia szkła. Pomiar temperatury ciała termometrem szklanym jest dość dokładny, ale można go odczytać dopiero po kilku minutach. Najważniejszą zaletą jest to, że klasycznego szklanego termometru nie trzeba ładować ani wymieniać w nim baterii. Jego stosowanie jest jednak dość kłopotliwe i może stwarzać pewne zagrożenia, szczególnie w przypadku małych dzieci.

Termometr elektroniczny klasyczny


Wielkością i kształtem elektroniczny termometr klasyczny przypomina termometr szklany. Można nim mierzyć temperaturę doustnie, pod pachą, lub doodbytniczo. Koniec pomiaru sygnalizowany jest dźwiękowo, a wynik ukazuje się na małym wyświetlaczu. Większość modeli posiada giętką, wodoodporną końcówkę. Jego wadą jest konieczność wymiany baterii.

Termometr do ucha – dokładne i nieinwazyjne mierzenie temperatury


Zmierzenie temperatury u małych dzieci może być dość trudnym zadaniem, jednak jeszcze trudniej wybrać taki sposób pomiaru, który da jak najbardziej wiarygodny wynik. U noworodków i mniejszych niemowląt powszechnie stosuje się pomiar temperatury w odbycie, jednak już nieco starsze dzieci nie przepadają za tym. Wtedy niezbędna jest alternatywa, która da równie dokładny pomiar, a przy tym nie będzie inwazyjna i nieprzyjemna dla malucha. Taką alternatywą jest termometr do ucha dla dziecka.

Termometr bezdotykowy – Czy warto kupić?


Termometr bezdotykowy umożliwia szybki i precyzyjny pomiar temperatury, a na dodatek można go wykonywać bez fizycznego kontaktu z pacjentem. Jest to na tyle dobre, że pozwala osobom zdrowym zachować względnie bezpieczną odległość od chorego, bez niepotrzebnego narażania się na zagrożenie. Na pewno, nie tylko z tego powodu, warto kupić termometr bezdotykowy, ale również dlatego, że jest to urządzenie nowoczesne, na ogół precyzyjne i bardzo proste w obsłudze. Dużym atutem braku kontaktu termometru z chorym, jest również to, iż urządzenia nie musimy nieustannie dezynfekować.

Termometr bezdotykowy – Jaki termometr bezdotykowy kupić?


Coraz bardziej popularny jest ostatnio termometr bezdotykowy. Ranking polecanych modeli termometrów lekarskich często zawiera właśnie te nowoczesne urządzenia, umożliwiające bezdotykowy, błyskawiczny i dokładny pomiar temperatury ciała, niezależnie od czynników zewnętrznych. Precyzja miejsca pomiaru jest możliwa dzięki wbudowanemu wskaźnikowi. Wynik pomiaru pojawia się na wbudowanym wyświetlaczu.

Odpowiedź na pytanie jaki termometr bezdotykowy kupić nie jest łatwa i jednoznaczna. Nieustannie pojawiają się w sklepach nowe modele, które w szybkim tempie zastępują nie tylko termometry tradycyjne, ale również elektroniczne.

Urządzenie bezdotykowe sygnalizuje wykonanie pomiaru za pomocą dźwięku, który można w każdej chwili wyłączyć, dzięki czemu można mierzyć temperaturę ciała u śpiącego dziecka, bez obaw, że się wybudzi.

Jaki termometr bezdotykowy kupić? Aby dokonać trafnego wyboru przymierzając się do zakupu termometru bezdotykowego, warto zapoznać się z opiniami widniejącymi w popularnych sklepach online.

Termometry bezdotykowe cieszące się obecnie najlepszymi opiniami

Przed zakupem termometru bezdotykowego, warto zapoznać się z opiniami użytkowników, oraz porównać ceny w kilku sklepach online. Różnice w cenie mogą być naprawdę spore i dlatego dobrą i sprawdzoną praktyką jest przeprowadzenie rozeznania w serwisie Ceneo - kategoria termometry bezdotykowe.

Komentarze
Udziel odpowiedzi na proste pytanie
Ten mechanizm ma sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteś botem
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!