Artefakty

W tej sekcji działu ezoteryka umieszczamy informacje związane z artefaktami. Czym są tak zwane artefakty ezoteryczne? Otóż, są to przedmioty, których działania nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób, a które mogą pomóc pomóc osiągnąć nam zamierzony cel. Do wykonania artefaktów ezoterycznych stosuje się materiały naturalnego pochodzenia, ale przede wszystkim konieczna jest tutaj głęboka wiedza. Artefakt magiczny, wykonany przez osobę nieodpowiednio przygotowaną do tego zadania, może przynieść więcej szkód niż pożytku.
 • Zwierciadło Kozyriewa - Czy ta prosta konstrukcja może umożliwiać podróżowanie w czasie?

  Mikołaj Kozyrew był znanym astrofizykiem i jednym z niewielu uczonych, którzy w niekonwencjonalny sposób próbowali rozwikłać tajemnicę zjawiska. Naukowiec opublikował swoją teorię (teoria czasu Kozyrewa), której istotą jest to, że czas nie jest abstrakcyjną wartością, lecz posiada kierunek i energię. W niniejszym artykule przedstawimy podstawy teorii czasu Kozyriewa i z grubsza opiszemy tak zwane zwierciadło Kozyriewa - osobliwy artefakt o nieskomplikowanej konstrukcji.
 • Tysiące olbrzymich dzbanów, ważących po kilkanaście ton! Kto je tam porozrzucał?

  Jak dotąd, w Laosie zlokalizowano ponad 90 miejsc z tajemniczymi naczyniami. W każdej z tych lokalizacji znajduje się od jednego do 400 kamiennych dzbanów. Różnią się one wysokością, a ich średnica wynosi od 1 do 3 m. Ciężar największych naczyń dochodzi nawet do 13 ton. Kształt dzbanów jest przeważnie cylindryczny, a dno zawsze szersze niż góra. Kamienne naczynia nie są zdobione, za wyjątkiem jednego egzemplarza
 • Czy ten 12 tonowy artefakt spod góry Jaryły może spełniać wszelkie marzenia?

  Na brzegu jeziora Pleszczejewo, obok góry Jaryły pod Peresławiem Zaleskim, znajduje się legendarny błękitny głaz. Przypuszcza się, że tajemniczy kamień przybył do jeziora Pleszczejewo ze Skandynawii. Według pradawnych wierzeń Słowian, błękitny głaz może być swego rodzaju portalem do świata Nawii - krainy duchów i sił nadprzyrodzonych. Miejscowi przekonują, że przebywanie na błękitnym głazie lub w jego pobliżu, pozytywnie wpływa na stan organizmu i może działać uzdrawiająco!
 • Tajemniczy grobowiec na londyńskim cmentarzu – Wehikuł czasu czy komora teleportacyjna?

  Potężne wrota wykonane z masywnego brązu i zdobione hieroglifami, strzegą wstępu do mauzoleum, w którym spoczywają Hannah Courtoy (1784 – 1849) wraz z dwiema ze swoim trzech córek. Nietypowa konstrukcja w stylu staroegipskim usytuowana jest na londyńskim cmentarzu Brompton. Co czyni miejsce pochówku jeszcze bardziej tajemniczym, klucz do grobowca zagubiono około 1980 roku, po wizycie krewnych Hanny, co oznacza, że tak naprawdę nikt nie wie co znajduje się w jego wnętrzu. Niektórzy są przekonani, że mauzoleum jest swego rodzaju wehikułem czasu, bądź urządzeniem służącym do teleportacji.
 • Kryształowe czaszki odnajdywane w różnych częściach świata - Nie posiadamy takiej technologii!

  Mogą być przezroczyste, lub kolorowe, posiadać prostą, lub niewyobrażalnie szczegółowo rzeźbioną fakturę. Niektóre z nich są naprawdę małe, podczas gdy inne są naturalnej wielkości. Kryształowe czaszki bywają prawdziwymi dziełami sztuki, a nieliczne egzemplarze można podziwiać tylko i wyłącznie w miejscach takich jak Smithsonian Museum, British Museum i Musee de l’Homme w Paryżu
 • Runy

  Runy to odmiana alfabetu germańskiego, który był stosowany od starożytności aż do XIII wieku – w niektórych skandynawskich wioskach nawet do XIX wieku - przez ludy zamieszkujące północną Europę, Skandynawię i Wielką Brytanię. Alfabet ten stosowano nie tylko do zwykłego pisania, ale także do wróżbiarstwa i celów magicznych. Tajemnicze inskrypcje znaleziono na kamieniach, biżuterii, broni i przedmiotach pochodzących z III wieku naszej ery, ale prawdopodobnie korzystano z nich o wiele wcześniej.
 • Czy łapacze snów naprawdę działają?

  Miewasz koszmary? Nie przejmuj się! Dobre sny z pewnością nadejdą, a złe na zawsze znikną, gdy tylko łapacz snów znajdzie się nad Twoim łóżkiem. Oryginalne łapacze snów to prawdziwe dzieła sztuki i duchowe narzędzia, które zapewniają przyjemne marzenia senne osobom śpiącym tuż pod nimi. Artefakt jest zwykle umieszczany nad miejscem, w którym sypiamy, koniecznie tam gdzie może się do niego dostać poranne światło.