Alkohol

Dlaczego każdy człowiek toleruje alkohol nieco inaczej? Jakie ilości alkoholu są bezpieczne dla naszego organizmu? W rzeczywistości okazuje się, iż alkohol etylowy (czyli tak zwany alkohol spożywczy) jest dla człowieka silną toksyną (w uproszczeniu) i regularne przyjmowanie nawet małych ilości tej substancji (takich jak kieliszek wina czy też jedno piwo) może mieć negatywny wpływ na zdrowie.
  • Dla kogo przeznaczone jest odtrucie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki przeprowadzane w warunkach szpitalnych?

    Osoby uzależnione od alkoholu nie mają kontroli nad alkoholem. Nie potrafią poprzestać na spożyciu określonej ilości alkoholu, nie odejdą od stołu, na którym wciąż znajduje się alkohol oraz nie kontrolują własnego zachowania po alkoholu. Bardzo często osoby te popadają w ciągi alkoholowe. To czas (od kilku dni do kilku miesięcy), w którym osoba uzależniona od alkoholu nie trzeźwieje Stale dostarcza alkohol do swojego organizmu.
  • Wszywka alkoholowa Płock - jaki jest okres jej działania?

    Uzależnienie od alkoholu to bardzo podstępna choroba, która rozwija się stopniowo. Na początku chory zauważa jedynie pozytywne aspekty alkoholu, następnie zaczyna pić w samotności, kolejno przechodzi przez wyrzuty sumienia z powodu swojego zachowania a później nie ma już kontroli nad alkoholem. Dalej jednostka traci już wszystko. Kontrolę nad własnym życiem, rodzinę, przyjaciół, pracę… To telegraficzny skrót tego co dzieje się w życiu osoby uzależnionej od alkoholu.
  • Wszywka alkoholowa Gdynia kontra choroba alkoholowa

    Choroba alkoholowa rozwija się etapami. To proces, który u jednych trwa długo zaś u innych znacznie krócej. Jednak nigdy uzależnienie nie przychodzi z dnia na dzień. Po drodze do zaawansowanego stadium choroby, wysyła nam mnóstwo sygnałów ostrzegawczych. Kwestia, czy ktokolwiek z nas chce je zobaczyć…?
  • Jaki wpływ ma alkohol na serce? Wszystko co musisz wiedzieć

    Negatywny wpływ alkoholu na organizm człowieka jest wszystkim dobrze znany. Zbyt częste i wysokie dawki alkoholu są szkodliwe dla układu pokarmowego, odpornościowego, nerwowego i krwionośnego. Oczywiście nie można demonizować okazjonalnego alkoholu w rozsądnych ilościach. Należy jednak zdać sobie sprawę, że naprawdę łatwo jest przekroczyć granicę. Osoby z chorobami układu krążenia, zawałami serca lub z rozrusznikami serca powinny zachować szczególną ostrożność.
  • Jak długo żyją wielbiciele alkoholu? Wyniki badań i dane statystyczne szokują!

    Choć alkohol jest legalnie dostępny w sprzedaży, nie oznacza to, że jest on zupełnie bezpieczny dla naszego zdrowia. Będące przyczyną częstych problemów ze zdrowiem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym, nadużywanie alkoholu może znacząco obniżać oczekiwaną długość życia. Mało kto bierze pod uwagę możliwe długoterminowe skutki regularnego spożywania alkoholu, do których obecnie zalicza się znaczne zaniżenie oczekiwanej długości życia
  • Czy codzienne picie piwa to problem?

    Dla wielu osób wizja osoby codziennie pijącej piwo lub jakikolwiek inny alkohol jednoznacznie kojarzy się z alkoholizmem. Tymczasem kwestia codziennego spożywania alkoholu nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Przyjrzyjmy się, kiedy picie piwa co dzień należy uznać za problem, którym należy się zająć.
  • Codziennie pijesz kieliszek wina? Oto, co się może wydarzyć!

    Eksperci od dawna uważnie przyglądają się zarówno korzyściom, jak i negatywnym skutkom codziennego picia małych ilości alkoholu, a w szczególności czerwonego wina. Niektóre badania naukowe wykazują, że regularne picie małych ilości alkoholu sprzyja zdrowiu, inne zaś potwierdzają, że nawet znikome ilości etanolu niszczą nasze ciało i umysł
  • Czy piwo jest zdrowe? Panowie mogą mieć wstydliwe skutki uboczne!

    Piwo to najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy na świecie. To pienisty napój o przeważnie dość znikomej zawartości alkoholu. Piwo otrzymywane jest przez fermentację ze słodu jęczmiennego, chmielu, drożdży i wody. Jego produkcja bywa dość pracochłonna i składa się z kilku podstawowych etapów, takich jak: przygotowanie słodu i brzeczki, fermentacja, dojrzewanie, filtracja oraz rozlew napoju
  • Przez 46 dni odżywiał się tylko piwem! Oto co się stało!

    Czy składniki odżywcze pochodzące jedynie z piwa mogą nas utrzymać przy życiu, a na dodatek pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Nie wiemy, czy przeprowadzono badania naukowe mające na celu uzyskanie odpowiedzi na to pytanie, ale pewien Amerykanin przeżył na takiej diecie niemalże 46 dni, a na dodatek jego stan zdrowia bardzo się w tym okresie poprawił
  • Alkohol - Wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne

    Poszczególne reakcje organizmu na alkohol są zależne, między innymi, od dawki, stanu zdrowia, nastroju, charakteru, stopnia uzależnienia od tej substancji, płci, wieku itp. Sporadyczne picie alkoholu w małych ilościach przez osoby zdrowe i dorosłe generalnie, poza wyjątkami, nie powinno nieść za sobą negatywnych konsekwencji zdrowotnych, natomiast jego nadużywanie może okazać się dość często bardzo niebezpieczne.
  • Smutna prawda o siarczynach w winie

    Producenci i dystrybutorzy win zapewniają nas, że siarczyny w ich produktach są zupełnie nieszkodliwe dla zdrowia, a wręcz przeciwnie! Wielu z nich jest zdania, iż siarka może mieć bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie! A więc co nam innego pozostaje, niż pić wino w celu osiągnięcia idealnego zdrowia?