Odtrucie alkoholowe Warszawa - co należy wiedzieć o odtruciu?

Odtrucie alkoholowe to czas, w którym organizm oczyszczany jest z toksyn i substancji szkodliwych. Celem odtrucia alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn i substancji szkodliwych.

Odtrucie alkoholowe Warszawa https://odtruwaniewarszawa.pl/ trwa do 3 godzin. To czas, w którym organizm oczyszczany jest z toksyn i substancji szkodliwych. Dzięki regeneracji ciała, poprawia się również zdrowie pacjenta. Zarówno fizyczne jak i psychiczne. Pozytywnie wpływa to na jego funkcjonowanie oraz możliwość podjęcia terapii leczenia uzależnień. Zaleca się, aby osoby uzależnione od alkoholu odbywały detoks alkoholowy w bezpiecznych warunkach.

Odtrucie alkoholowe Warszawa

Odtrucie alkoholowe Warszawa

Odtrucie alkoholowe - co to jest?

Odtrucie alkoholowe to oczyszczenie organizmu z alkoholu. Polega ono na podawaniu pacjentowi kroplówek nawadniających, wyrównujących poziom elektrolitów, witamin i substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odtrucie organizmu przede wszystkim skierowane jest do osób uzależnionych od alkoholu. Osobom pijącym alkohol problemowo zaleca się, aby detoks alkoholowy odbywały w warunkach szpitalnych. Spowodowane jest to bezpieczeństwem pacjentów. 
Celem odtrucia alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn i substancji szkodliwych. Zostały nagromadzone one podczas nadmiernego spożywania alkoholu.

Odtrucie alkoholowe - po co?

Osoby uzależnione od alkoholu w zaawansowanym stadium choroby bardzo często popadają w ciągi alkoholowe. Jedynym skutecznym działaniem na ich zakończenie jest podjęcie odtrucia alkoholowego. W zamkniętych warunkach szpitalnych osoba uzależniona od alkoholu nie ma dostępu do tej substancji. Dzięki czemu nie może się “złamać” i wrócić do notorycznego spożywania alkoholu. Ciąg alkoholowy to pewien okresu czasu, w którym osoba uzależniona od alkoholu nie dopuszcza do wytrzeźwienia. Polega to na stałym dostarczaniu alkoholu do organizmu. Jest to niezwykle destrukcyjne działanie, które negatywnie wpływa na cały organizm. Podczas odtrucia, wszystkie nagromadzone toksyny są usuwane z organizmu a ciało pacjenta ma czas na regenerację i odpoczynek.

Odtrucie alkoholowe - czy warto?

Aby móc podjąć leczenie choroby alkoholowej niezbędne jest odbycie odtrucia alkoholowego. Nie ma ono działania leczniczego jednak pozytywnie wpływa na cały proces terapeutyczny. Pozwala wyciszyć się pacjentowi oraz skupić się na leczeniu. 
Detoks alkoholowy polega na zaprzestaniu spożywania alkoholu przez osoby uzależnione od tej substancji. Nagłe odstawienie alkoholu powoduje wystąpienie licznych objawów spowodowanych alkoholowym zespołem abstynencyjnym. Dlatego właśnie, osobom uzależnionym od alkoholu zaleca się, aby odtrucie alkoholowe przeprowadzać w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach szpitalnych pod czujnym okiem specjalistów.

Odtrucie alkoholowe - jakie objawy?


Po nagłym odstawieniu alkoholu, osoba uzależniona odczuwa silne i nieprzyjemne objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Tak samo jak nie ma jednej bezpiecznej dawki alkoholu dla wszystkich, tak samo każdy inaczej reaguje na odstawienie alkoholu. Osoby uzależnione mogą doświadczać tych samych objawów jednak z różnym nasileniem. Najczęstsze dolegliwości podczas odtrucia alkoholowego to silny ból głowy, nudności, biegunka, wymioty, problemy ze snem, rozdrażnienie, zaburzenia świadomości, zaburzenia osobowości, napady agresji, napady lęku, stany depresyjne, omamy, halucynacje, bóle mięśni, osłabienie organizmu i inne. 
Lekarz może włączyć dodatkową farmakoterapię, aby użyć pacjentowi w cierpieniu. Zazwyczaj są to leki uspokajające, nasenne i relaksujące. Pozwalają one na wyciszenie się pacjenta.

Odtrucie alkoholowe - jaki to ma cel?

Głównym celem odtrucia alkoholowego jest przerwanie ciągu alkoholowego. Pozwala ono także na złagodzenie psychiczny i fizycznych objawów nagłego odstawienia alkoholu. Dzięki odtrucia alkoholowemu jednostka może podjąć terapię leczenia uzależnień oraz zwiększa to jej motywację, aby zmienić swoje życie. 
Podczas odtrucia alkoholowego uzupełnia się poziom elektrolitów, witamin i substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz nawadnia się organizm.

Odtrucie alkoholowe - jak to wygląda?

Skierowanie na odtrucie alkoholowe można uzyskać od lekarza internisty lub lekarza psychiatry. Pacjent, który zgłasza się na oddział zostaje poddany badaniu, które ukazuje ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, który pozwala na zebranie niezbędnych informacji. Dzięki tej rozmowie lekarz poznaje ogólny stan zdrowia pacjenta, jego schorzenia, stopień uzależnienia od alkohol, jak długo trwa ciąg alkoholowy oraz czy pacjent spożywał alkohol niewiadomego pochodzenia. To bardzo ważne, aby prawidłowo zaplanować przebieg odtrucia alkoholowego. Następnie lekarz zleca przeprowadzenie podstawowych badań krwi i moczu oraz jeżeli jest taka potrzeba wypisuje skierowanie na specjalistyczne badania. Następnie pacjent podłączony zostaje pod kroplówki. Mają one za zadanie nawodnić organizm, oczyścić go z toksyn i substancji szkodliwych oraz wyrównać poziom elektrolitów. Pacjent podawane ma również kroplówki, które mają na celu wyrównanie prawidłowego poziomu witamin oraz substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 
Podczas tych czynności, lekarz zleca wykonywanie kontrolnych badań, które ukazują stopień zanieczyszczenia organizmu. Odtrucie alkoholowe kończy się w momencie, kiedy wyniki świadczą o całkowitym oczyszczeniu organizmu. Podczas detoksu, lekarz może zlecić włączenie farmakoterapii u pacjentów, którzy bardzo ciężko znoszą alkoholowy zespół abstynencyjny. Przepisuje wtedy leki uspokajające i nasenne, które przynoszą ulgę osobie uzależnionej.

Odtrucie alkoholowe - czy to bezpieczne?

Aby odtrucie alkoholowe było bezpieczne i komfortowe dla pacjenta, osoba uzależniona powinna przeprowadzić je w warunkach szpitalnych pod ścisłą kontrolą specjalistów. Pozwala to na stałe monitorowanie stanu zdrowia pacjenta oraz szybką reakcję w momencie zagrożenia zdrowia i życia pacjenta. Osoba uzależniona powinna zostać również otoczona opieką przez psychologa, który pomoże przejść jej przez trudne momenty oraz wyładować złość.

Odtrucie alkoholowe - czy to jest skuteczne?

Skuteczność leczenia choroby alkoholowej zależy od zaangażowania i motywacji osoby uzależnionej. Wraz z jej wysiłkiem i ciężką pracą, skuteczność wzrasta. Tym samym wzrasta również możliwość długoletniego wytrwania w trzeźwości. 
Detoks alkoholowy trwa około dziesięciu dni. Następnie pacjent może rozpocząć terapię leczenia uzależnień. Skuteczność odtrucia alkoholowego mierzona jest wynikami. Jeżeli wszystkie parametry biochemiczne wrócą do normy, oznacza to, że cały proces przebiegł prawidłowo i był skuteczny. Ustąpić muszą również wszystkie objawy fizyczne oraz psychiczne alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Dzięki temu poprawia się stan zdrowia pacjenta. Poprawę widać w kondycji fizycznej oraz psychicznej. Osoba ta może spojrzeć na otaczający ją świat w trzeźwości, co może zachęcić ją do trwałej zmiany swojego życia i podjęcia leczenia. Należy pamiętać, że ciągi alkoholowe bardzo wyniszczają organizm. Powrót do całkowitej sprawności wymaga czasu.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!