Trening

Dlaczego ludzie coraz częściej ćwiczą? W ostatnich czasach ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, jazda na rolkach, czy też chodzenie z kijkami, bardzo zyskują na popularności. Koniecznie dowiedz się jak bardzo regularny trening fizyczny poprawia ogólną kondycję organizmu i dlaczego w dużym stopniu może nas chronić przed chorobami.
 • Dlaczego warto mieć okulary do squasha i jak je wybrać?

  Squash jest szczególnie dynamiczną grą, podczas której gracz musi wykonywać błyskawiczne zwroty i zrywy. Odbywa się na niewielkim korcie, a w grze bierze udział dwóch zawodników. Sprawia to, że sport, choć się nie wydaje, bywa bardzo niebezpieczny, dlatego ważną kwestią przy uprawianiu go, jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje oraz drugiego zawodnika.
 • Co to jest ryboza? Gdzie występuje i jakie ma właściwości?

  Suplementacja odgrywa szczególnie istotną rolę w sportach, między innymi wyczynowych. Stanowi cenne wsparcie w utrzymaniu poziomu potrzebnych organizmowi składników oraz realizacji sportowych wyzwań i celów. Jednym ze składników suplementów dla sportowców jest ryboza. Czym jest, gdzie występuje i z jakimi właściwościami jest łączona? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym znajdują się odpowiedzi na te pytania i przykłady producentów mających w swej ofercie takie produkty.
 • Orbitrek do domu – Co dają ćwiczenia na orbitreku i ile trzeba wydać na porządny sprzęt?

  Orbitrek to bardzo popularne urządzenie do ćwiczeń fizycznych, uwielbiane przez szerokie grono pasjonatów różnego rodzaju sportów. Orbitrek znajdziesz w sklepach również pod nazwą cross trainer, czy rower eliptyczny. Urządzenie łączy w sobie działanie aż trzech różnych sprzętów do ćwiczeń: bieżni, steppera i roweru stacjonarnego. Ćwicząc na orbitreku, wykonujemy ruchy przypominające jazdę zarówno na rowerze, jak i na nartach biegowych
 • Domowy trening - jakie ćwiczenia wykonywać?

  Chcesz zacząć ćwiczyć? Najlepiej rozpocznij przygodę z aktywnością od regularnych treningów w domu. To pozwoli Ci poczuć się komfortowo i bez skrępowania spalać kalorie. Sprawdź, od czego zacząć i jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać w takich warunkach.
 • Maść na urazy dla sportowców

  Każdy z nas powinien wdrożyć do swojej codziennej rutyny różnego rodzaju aktywność fizyczną. Czy to jogging, jazda na rowerze, rolkach, ćwiczenia na siłowni, tenis i wiele innych - mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Poprawiają kondycję, siłę, dotleniają organizm, poprawiają krążenie krwi i samopoczucie oraz mają wiele innych właściwości korzystnie wpływających na nasze ciało.
 • Jaki sklep z rękawicami bokserskimi wybrać?

  Zakup rękawic bokserskich to wcale nie taka łatwa sprawa. Istnieje kilka ważnych cech, które charakteryzują dobrą rękawicę. Przed ich wyborem, należy dobrze przyjrzeć się kilku aspektom. Ważny jest mianowicie materiał, rozmiar, ich przeznaczenie, a także dodatkowe technologie wspomagające np. wentylację, czy stabilizację. Rękawice bokserskie dla dorosłych nie różnią się szczególnie rozmiarem wewnętrznym, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić je z dostawą do domu.
 • Dlaczego warto biegać? 8 istotnych powodów by zacząć biegać już teraz

  Dla osób uprawiających sport w wolnym czasie, bieganie jest dziś opcją pierwszego wyboru. Cóż takiego sprawia, że ten sport jest aż tak popularny? Otóż przede wszystkim to, że może go uprawiać niemalże każdy, a na dodatek prawie wszędzie i o dowolnej porze. Tak więc ogromna ilość osób regularnie biega, ale okazuje się, że nawet ci, którzy robią to od dawna i z największą pasją, nie znają niektórych korzyści, jakie wywodzą się z uprawiania tego sportu.
 • 10 tysięcy kroków - Ile to kalorii?

  Pomimo, iż nie każdy z nas uwielbia ćwiczenia fizyczne polegające na sapaniu i poceniu się, powszechnie wiadomo, że ruch to zdrowie. Czy zatem cierpienie jest niezbędne, abyśmy mogli cieszyć się zdrowiem?
 • Biegasz w mieście? Koniecznie zabezpiecz drogi oddechowe!

  Z powodu znajdujących się w naszym kraju 33 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast w Europie, od wielu lat Polska uchodzi za europejską stolicę toksycznego smogu. Jakość powietrza w naszych miastach jest bardzo podobna to tego, jakie można wdychać w najbardziej zanieczyszczonych w Europie bułgarskich aglomeracjach miejskich
 • Qi Gong dla zdrowia i kondycji

  W mediach robi się coraz to głośniej o Qi Gong (Chi Kung), szczególnie gdy mowa o alternatywnych sposobach leczenia i utrzymania idealnej kondycji zdrowotnej, w czasach gdy ogólne zaufanie do medycyny zachodniej, z wielu przyczyn, stopniowo słabnie