Steppery na rok 2022 – Jakie korzyści przynosi stepper i które urządzenia warto kupić?

Steppery to niewielkich rozmiarów urządzenia do treningu ciała. Można na nich wyrabiać kondycję i spalać spore ilości kalorii, idealnie modelując sylwetkę. Wbrew pozorom, niektóre stepery umożliwiają ćwiczenie zarówno dolnych, jak i górnych partii mięśniowych.

Pomimo umiarkowanych gabarytów, niektóre steppery oferują możliwość jednoczesnego ćwiczenia wielu partii mięśniowych. Stanowią doskonały wybór dla osób pragnących zadbać o kondycję w warunkach domowych. Przyjrzeliśmy się z bliska popularnym modelom tego rodzaju sprzętu. Opierając się na własnych doświadczeniach, oraz na opiniach widniejących w sieci, specjalnie dla naszych czytelników wybraliśmy kilka najbardziej godnych uwagi urządzeń.

Steppery do domu
Steppery do treningu w domu - Które urządzenia warto wybrać?

Niektórzy uważają, że trening w warunkach domowych nie ma sensu. Zwolennicy treningu w siłowni przekonują, że bez drogiego i specjalistycznego sprzętu nie ma mowy o poprawie kondycji i sylwetki. Tymczasem okazuje się, że jest to częściowa prawda. Siłownia jest optymalnym miejscem dla kulturystów, ale nie potrzebuje jej każdy, kto pragnie popracować nad kondycją i sylwetką. Ciało można ćwiczyć w niemalże każdych warunkach, posługując się choćby sprzętem takim jak stepper. Pod warunkiem regularności i wytrwałości w swoich postanowieniach, to niewielke urządzenie może czynić prawdziwe cuda!

1 - Stepper Zipro Roam

Stepper Zipro Roam to sprzęt, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje nieprzeciętne możliwości. Stepper Zipro Roam angażuje do pracy wiele grup mięśniowych. Doskonale odnajduje się w każdym pomieszczeniu – zarówno w dużym salonie i w niewielkim pokoju. Sprzęt wyposażono w elastyczne linki, dzięki czemu, oprócz dolnych partii mięśniowych, można na nim jednocześnie ćwiczyć np. mięśnie górnych kończyn, ramion, pleców i nie tylko. Ćwiczenia na Roam Zipro sprawiają, że trening staje się czystą przyjemnością.

Stepper Zipro Roam
Stepper Zipro Roam - Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Stepper Zipro Roam ułatwia wyszczuplanie talii, bioder i brzucha. W ciągu godziny można na nim spalić nawet 600 kalorii! W przeciwieństwie do wielu innych podobnych urządzeń, sprzęt Zipro działa płynnie i jest bardzo solidnie wykonany. W skład konstrukcji wchodzą wysokiej jakości materiały. Urządzenie wyposażono w linki umożliwiające trening górnych partii mięśniowych. W trakcie sporządzania obecnej recenzji cena urządzenia wynosiła 330 zł. Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność steppera.

2 - Stepper T50

Stepper T50 to kolejne godne polecenia urządzenie przeznaczone do wzmacniania mięśni i modelowania sylwetki w warunkach domowych. Stepper jest solidnie wykonany i działa bardzo płynnie. Wielofunkcyjny wyświetlacz informuje użytkownika – między innymi - o czasie trwania treningu i o spalanych kaloriach. Taśmy oporowe pozwalają trenować ramiona, klatkę piersiową, plecy podczas ćwiczeń dolnych partii mięśniowych, co umożliwia jednoczesne angażowanie niemalże całego ciała.

Stepper T50
Stepper T50 - Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Dzięki solidnemu i dobrze zaprojektowanemu hydraulicznemu systemowi oporu, amortyzacja i stabilność mogą chronić kolana i kostki przed urazami, zapewniając bezpieczne warunki treningu. Pedały są antypoślizgowe i wygodne. W trakcie sporządzania obecnej recenzji cena urządzenia wynosiła 484 zł. Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność steppera.

3 – Ekonomiczny stepper skrętny Fivesport FS-FI-SHQ-637

Pomimo swojej bardzo atrakcyjnej ceny, stepper skrętny marki FIVESPORT został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Posiada bardzo prostą opcję dostosowania oporu, polegającą na regulacji wysokości stopni, a więc i poziomu trudności. Szerokie, antypoślizgowe pedały zapewniają wygodny i bezpieczny trening.

Ekonomiczny stepper skrętny Fivesport FS-FI-SHQ-637
Ekonomiczny stepper skrętny Fivesport FS-FI-SHQ-637 - Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Ćwiczenia na tym sprzęcie mogą być wszechstronne. Przyśpieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Stepper wyposażono w wielofunkcyjny i przydatny wyświetlacz. W trakcie sporządzania obecnej recenzji cena urządzenia wynosiła 179 zł. Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność steppera.

4 - Wysokiej klasy stepper Ancheer

Zaprezentowany tutaj stepper marki Ancheer umożliwia wykonywanie ćwiczeń nie tylko w pozycji stojącej, ale również wygodnie sobie siedząc, dzięki czemu trening jest urozmaicony i wygodny. Lekki i łatwy do przenoszenia trenażer, pozwala cieszyć się ćwiczeniami podczas korzystania z komputera, oglądania telewizji, a nawet pracując za biurkiem! Sprzęt oferuje możliwość płynnej i ergonomicznej regulacji oporu, dzięki czemu możesz dostosować i kontrolować intensywność treningu w zależności od potrzeb. Wbudowany wyświetlacz LCD oferuje kilka przydatnych funkcji: czas, licznik, dystans, kalorie, całkowity licznik.

Stepper Ancheer
Stepper Ancheer - Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Ten eliptyczny stepper posiada solidne antypoślizgowe pedały, które mogą skutecznie chronić przed obrażeniami stóp spowodowanymi tarciem. Stepper marki Ancheer został zaprojektowany z myślą o najbardziej wybrednych i wymagających użytkownikach. W trakcie sporządzania obecnej recenzji cena urządzenia wynosiła 789 zł. Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność steppera

5 - Stepper skrętny z linkami Gymtek G-66122

Stepper Gymtek G-66122 to bardzo solidnie wykonany sprzęt przeznaczony do treningu całego ciała w warunkach domowych. Posiada możliwość płynnej regulacji obciążenia. Stabilna konstrukcja i wysokiej jakości siłowniki hydraulicznie umożliwiają bezpieczny i ergonomiczny trening. Urządzenie pracuje niezwykle cicho, dlatego nie musisz obawiać się, że będziesz przeszkadzać pozostałym domownikom. Ruch skrętny steppera pomoże Ci zaangażować więcej mięśni w krótszym czasie.

Stepper skrętny z linkami Gymtek G-66122
Stepper skrętny z linkami Gymtek G-66122 - Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

W zestawie znajdziesz 2 taśmy treningowe, dzięki którym równocześnie będziesz mogła pracować nad mięśniami górnych partii ciała. Ramiona treningowe zwiększą Twoją stabilność na stepperze. W trakcie sporządzania obecnej recenzji cena urządzenia wynosiła 368 zł. Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność steppera.

6 - Stepper skrętny z linkami Hop-Sport HS-45S

Stepper Nordic Walking model HS-45s Slim marki Hop-Sport to sprzęt idealny do domowego dbania o formę w sposób wygodny i bezpieczny. Ćwiczenia na stepperze oddziałują na wiele partii mięśniowych – wzmacniają nogi, pośladki, plecy i brzuch. Stepper HS-045S Slim wyposażony jest w tak zwane “ramiona” do treningu nordic walking, które angażują górne partie mięśniowe. Ćwicząc na tym sprzęcie stopy poruszają się w dwóch płaszczyznach: góra - dół oraz na zewnątrz - do środka, dzięki czemu aktywujesz więcej mięśni niż na tradycyjnym sprzęcie.

Stepper skrętny z linkami Hop-Sport HS-45S
Stepper skrętny z linkami Hop-Sport HS-45S - Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Stepper posiada wysokiej jakości siłowniki hydrauliczne, które umożliwiają spokojny, cichy i wygodny trening. Wraz ze stepperem otrzymujesz dwa ekspandery, dzięki którym możesz poszerzyć zakres swoich ćwiczeń. W trakcie sporządzania obecnej recenzji cena urządzenia wynosiła 348 zł. Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność steppera.

7 - Stepper skrętny FIT4MED

Ultracichy stepper FIT4MED jest łatwy do przechowywania, stylowy, ale także niezwykle wydajny. Gumowe paski oporowe, które można przymocować do steppera, pozwalają ćwiczyć górne partie mięśniowe ciała, a tym samym przenieść trening na wyższy poziom. Pomimo, iż stepper symuluje wchodzenie po schodach, co może być czasami bardzo uciążliwe, zaprezentowany model wyposażono w dobrej jakości hydrauliczne amortyzatory zapewniające ochronę stawów i umożliwiające dłuższy i bardziej komfortowy trening.

Stepper skrętny FIT4MED
Stepper skrętny FIT4MED - Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Wyświetlacz LCD posiada funkcje monitorujące, co umożliwia zachowanie optymalnego tempa ćwiczeń. Kontrolowanie podawanych przez komputer informacji ułatwia funkcja scan cyklicznie wyświetlająca poszczególne wartości. Reasumując, urządzenie marki FIT4MED jest solidnie wykonane, pracuje bardzo cicho i umożliwia różnorodne ćwiczenia angażujące jednocześnie wiele partii mięśniowych. W trakcie sporządzania obecnej recenzji cena urządzenia wynosiła 349 zł. Tutaj sprawdzisz aktualną cenę i dostępność steppera.

A może jednak ORBITREK?

Jeśli zamiast steppera wolisz kupić orbitrek, informacje o treningu na tego typu urządzeniach oraz listę polecanych modeli znajdziesz w artykule pt. ORBITREKI DO DOMU.