Odchudzanie

Gdy nadwaga daje się we znaki, negatywnie wpływając na wygląd i zdrowie, wówczas dieta bywa koniecznością. Dieta nie powinna polegać na głodzeniu się, lecz na codziennym przyjmowaniu optymalnej dla nas ilości składników odżywczych. Znajdź optymalny dla siebie sposób odżywiania się, zapoznając się z artykułami napisanymi przez dietetyków.
 • Jakie są skutki otyłości dla organizmu?

  Chęć schudnięcia wynika najczęściej ze względów estetycznych. Osobom z otyłością trudniej jest dopasować ubranie, szybciej się męczą, często mają kompleksy. Jednak otyłość jest przede wszystkim chorobą, która bardzo obciąża organizm i wywołuje poważne skutki.
 • Na czym polega leczenie bariatryczne?

  Bariatria jako dziedzina medycyny zajmuje się szeroko rozumianym przeciwdziałaniem i leczeniem otyłości. Do powszechności problemu otyłości we współczesnym świecie przyczynia się wiele różnorodnych czynników. Siedzący tryb życia, rozwój technologiczny, który codzienne czynności pozwala wykonywać bez wysiłku, brak ruchu czy spożywanie dużej ilości wysoko przetworzonej żywności. Nadmiarowe kilogramy wpływają nie tylko na wygląd ciała, ale też na kondycję całego organizmu.
 • Ile schudniesz po tygodniu na diecie ketogenicznej?

  Pomimo, iż przy stosowaniu różnego rodzaju diet, z zasady potrzeba czasu aby pojawiły się oczekiwane efekty, ludzie podejmujący to trudne wyzwanie bywają bardzo niecierpliwi. Wielu z nich zadaje sobie pytanie - Czy dostrzegę zmianę w mojej sylwetce po zaledwie tygodniu wyrzeczeń? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu w odniesieniu do popularnej w ostatnim czasie diety ketogenicznej.
 • Na czym polega mrożenie tkanki tłuszczowej?

  W ostatnim czasie z zabiegów wyszczuplających bardzo chętnie korzystają osoby, które pomimo stosowania dobrze dobranej diety oraz regularnej aktywności fizycznej nie są w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki. Jednym z popularniejszych sposobów na wyszczuplenie ciała jest mrożenie tkanki tłuszczowej.
 • Otyłość brzuszna - Pokarmy sprzyjające odkładaniu się tłuszczu w okolicy brzucha

  Tłuszcz w okolicy brzucha to nie tylko nieestetyczny wygląd ciała, ale także poważne zagrożenie dla zdrowia. Odkładający się wokół ważnych narządów tłuszcz zwiększa ryzyko rozwoju ciężkich chorób. Cukrzyca, schorzenia układu krążeniowego, problemy z kręgosłupem, to tylko niektóre z dolegliwości zdrowotnych, do jakich może prowadzić nadmierna ilość tłuszczu na brzuchu
 • Hormony, które mają znaczenie przy odchudzaniu. Co warto o nich wiedzieć?

  Produkowane przez nasz organizm hormony mają istotny wpływ na jego funkcjonowanie. To od nich, w dużej mierze, zależy stan naszego zdrowia i samopoczucia, a także masa naszego ciała. Dość często zdarza się, że w dążeniu do uzyskania optymalnej wagi, pomijamy znaczenie hormonów, które w rzeczywistości mogą nas wspierać w tym procesie, lub silnie zakłócać jego przebieg
 • Skuteczne i łatwe odchudzanie? Jak schudnąć bez efektów ubocznych?

  W sieci można znaleźć informacje o różnych dietach odchudzających, które są rzekomo skuteczne. Większość tego typu diet komplikuje jednak życie, zamiast je upraszczać. Ponadto, niektóre z nich mogą okazać się obrzydliwe i bardzo niebezpieczne. Pomysłodawców w biznesie odchudzania jest mnóstwo i regularnie pojawiają się nowe diety odchudzające, jednak - zastanówmy się - nawet gdy ich jeszcze nie było, ludzie też potrafili chudnąć.