Na czym polega mrożenie tkanki tłuszczowej?

W ostatnim czasie z zabiegów wyszczuplających bardzo chętnie korzystają osoby, które pomimo stosowania dobrze dobranej diety oraz regularnej aktywności fizycznej nie są w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki. Jednym z popularniejszych sposobów na wyszczuplenie ciała jest mrożenie tkanki tłuszczowej.

Czym jest kriolipoliza, czyli mrożenie tkanki tłuszczowej?

Zabiegi wyszczuplające to często jedyne skuteczne rozwiązanie dla osób, które pomimo wielu starań i pracy nie są w stanie osiągnąć wymarzonej sylwetki. Kriolipoliza, czyli mrożenie tkanki tłuszczowej, w efekcie niszczy i usuwa tkankę tłuszczową. Dzięki temu możliwe staje się osiągnięcie wymarzonej sylwetki wówczas, gdy innego rodzaju metody zawiodą. Tego typu zabiegi wyszczuplające w swoim działaniu wykorzystują niskie temperatury, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają uszkodzone.

Mrożenie tkanki tłuszczowej
Na czym polega mrożenie tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza to dość prosty i przyjemny zabieg pod warunkiem jednak, że jest przeprowadzany przez profesjonalistów i przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu (to ma również znaczny wpływ na bezpieczeństwo jego przebiegu). W czasie zabiegu do skóry przykładany jest specjalny próżniowy aplikator, który zasysa tkankę tłuszczową poddając ją działaniu niskiej temperatury ( od -1 do -10°C). Dzięki zabiegowi zostaje uwolniony tłuszcz, który następnie przedostaje się do krwiobiegu, gdzie zostaje poddany procesom metabolicznym i wydalony z organizmu.

Zabiegi wyszczuplające Katowice - kto z nich skorzysta?

Mrożenie tkanki tłuszczowej to zabieg idealny dla osób, które chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej szczególnie z okolic brzucha, talii, ramion, karku oraz pośladków - na tych partiach ciała zabieg działa najbardziej efektywnie. Warto jednak wiedzieć, że tak naprawdę nie ma większych przeciwwskazań ku temu, by zastosować zabieg również i na innych obszarach. Ważne jest by dostosować zabieg do swoich potrzeb, tak by efekt finalny był jak najbardziej satysfakcjonujący.

Kriolipoliza jest popularnym zabiegiem wyszczuplającym, który w przeciwieństwie do wielu innych jest zabiegiem nieinwazyjnym. W związku z tym przed przystąpieniem do niego nie ma konieczności poddawania się szczegółowym badaniom czy przeprowadzenia konsultacji lekarskiej. Dzięki wyborowi bezpiecznej i nieinwazyjnej metody, znacznie zminimalizowane zostało ryzyko powikłań. Sam zabieg jest przeprowadzony przez profesjonalistów, którzy posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności.

Modelowanie ciała przy pomocy kriolipolizy w wielu przypadkach pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej nawet o 45%, co jest bardzo dobrym wynikiem, wyróżniającym tę metodę na tle wielu innych zabiegów wyszczuplających. W zależności od potrzeb czas jego trwania wynosi od 30 do 75 minut.

Czy mrożenie tkanki tłuszczowej jest dla każdego?

Choć kriolipoliza jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Są to przede wszystkim:

 • nadwaga i otyłość powyżej 10 kg;
 • stany zapalne skóry;
 • rany;
 • infekcje;
 • cukrzyca;
 • choroba Raynauda;
 • krioglobulinemia;
 • choroby i infekcje wątroby;
 • niewydolność nerek;
 • miejscowe zaburzenia krążenia;
 • rozrusznik serca;

Say WOW! to jedyna w Polsce klinika, która do mrożenia tkanki tłuszczowej wykorzystuje głowicę CoolAdvantage Petite, innowacyjną, nowoczesną i niezwykle skuteczną w swoim działaniu. Dzięki niej zabiegi przynoszą jeszcze lepsze rezultaty, bez bólu i dyskomfortu dla pacjentki. Usuwanie tkanki tłuszczowej odbywa się wyłącznie przed doświadczonego lekarza/ kosmetologa.

Źródło: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!