Najpotężniejsze amulety ochronne, które warto wszędzie ze sobą nosić

Amulet (łac. amuletum), to z klasycznej definicji artefakt cechujący się magiczną mocą, chroniącą jego posiadacza przed konkretnymi zagrożeniami. Zakres możliwych niebezpieczeństw jest tutaj bardzo szeroki, począwszy od przykładowego uderzenia pioruna poprzez ukąszenie jadowitego węża, czy też pająka, a na dręczeniu przez demony i złe duchy skończywszy. W zależności od ich przeznaczenia, amulety mogą mieć różne kształty i kolory. Mogą też być wykonane z różnego rodzaju materiałów.

Amulet (łac. amuletum), to z klasycznej definicji artefakt cechujący się magiczną mocą, chroniącą jego posiadacza przed konkretnymi zagrożeniami. Zakres możliwych niebezpieczeństw jest tutaj bardzo szeroki, począwszy od przykładowego uderzenia pioruna poprzez ukąszenie jadowitego węża, czy też pająka, a na dręczeniu przez demony i złe duchy skończywszy.

W zależności od ich przeznaczenia, amulety mogą mieć różne kształty i kolory. Mogą też być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Niektóre amulety są zdobione literami, symbolami, czy też magicznymi formułami, zaś inne nie posiadają jakichkolwiek inskrypcji. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, jak powszechnie wiadomo, jadowite węże, czy też dręczące nas owady, nie znają alfabetu i nie potrafią rozpoznawać tajemniczych symboli, zaś konkretna barwa amuletu, czy też jego specyficzny kształt, mogą działać na te stworzenia odstraszająco. Z drugiej zaś strony, zarówno na ludzi, jak i na niektóre byty astralne, czy też dręczące nas istoty z zaświatów, magiczne formuły składające się zarówno z alfabetu, jak i ze specyficznych symboli, na ogół wykazują skuteczność. Na dodatek, niektóre inskrypcje działają nawet na tych, którzy nie rozpoznają ich na poziomie świadomym, gdyż stosowana w magii pradawna symbolika jest głęboko zakorzeniona w podświadomości, nie tylko ludzi, ale także bytów z innych sfer rzeczywistości.

Amulety - Ochrona - Czy rzeczywiście działają

Amulety opatrzone niektórymi rodzajami inskrypcji są bardzo podobne do magicznych pieczęci. W sumie mają niemalże analogiczne działanie. Pieczęć gwarantuje nienaruszalność opieczętowanego przedmiotu, osłania go i daje gwarancję bezpieczeństwa - podobnie jak amulet.

Zadaniem amuletów jest zapewnienie ich właścicielom bezpieczeństwa, zarówno materialnego, jak i na innych sferach ludzkiej egzystencji, jakimi są przykładowo sfera mentalna, emocjonalna i duchowa.

Amulety z czarnym turmalinem – niezwykła ochrona w trudnych sytuacjach

Czarny turmalin, niezwykle rzadki brazylijski minerał, jest silnym kamieniem ochronnym. Amulety z czarnym turmalinem skłaniają ich właściciela do racjonalnego podejmowania decyzji, autokontroli i samodyscypliny. Te amulety okazują się pomocne w trudnych okolicznościach, z których wyjcie bez szwanku jest możliwie jedynie dzięki opanowaniu emocjonalnym i dodatkowej wewnętrznej sile. Czarny turmalin skutecznie chroni właściciela amuletu przed negatywną energią innych osób, zazdrością, zawiścią i ogólnie nieprzyjemną atmosferą.

Amulet z turmalinem - Czarna bransoletka
Amulety ochronne - Przykładowa bransoletka ochronna z turmalinem (Allegro)
Amulet z turmalinem - Czerwona bransoletka
Amulety ochronne - Przykładowa bransoletka ochronna z turmalinem (Allegro)

Medalik Michała Archanioła

Choć zazwyczaj medaliki z aniołami i Świętymi uznawane są za dewocjonalia, w rzeczywistości niektóre z nich pełnią także funkcje potężnych amuletów. Do tego rodzaju artefaktów zalicza się medalik Michała Archanioła.

Medalik Michała Archanioła
Amulety ochronne - Amulety ochronne - Medalik Michała Archanioła (Allegro)

Michał Archanioł to silny przywódca pośród ARCHANIOŁÓW. Jego zadaniem jest oczyszczanie ziemi i jej mieszkańców z toksycznego strachu. Archanioł Michał oferuje pomoc w następujących sytuacjach: ochrona osobowości, ochrona przed złymi mocami, poszukiwanie sensu życia.

Amulety orgonitowe

Mianem orgon określa się energię życiową, wypełniającą cały Wszechświat. Orgon to inna nazwa tej samej niewidzialnej energii, którą w wielu dawnych systemach filozoficznych określa się m.in. jako chi (qi), prana lub eter.

Amulet orgonitowy
Amulety ochronne - Amulety ochronne - Amulet orgonitowy (amazon.pl)

Orgonit jest swego rodzaju generatorem orgonu. Podstawowym zadaniem orgonitu jest emanowanie pozytywną energią, która zwiększa witalność, poprawia samopoczucie oraz wspomaga funkcjonowanie całego organizmu.

Amulet orgonitowy
Amulety ochronne - Amulety ochronne - Amulet orgonitowy (Allegro)

Zdaniem zwolenników medycyny konwencjonalnej, amulet z orgonitem, może silnie poprawiać samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Amulety z ametystem

Ametyst powszechnie uchodzi za kamień harmonii i relaksu.

Amulet z ametystem
Amulety ochronne - Amulety ochronne - Amulet z ametystem (Allegro)

Panuje przekonanie, iż amulet z ametystem może przywracać równowagę psychiczną i fizyczną swojego właściciela. Artefakt ten przynosi spokój wewnętrzny, pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od zmęczenia, umożliwia mocny i zdrowy sen.

Amulety z lapis lazuli

Lapis lazuli to kamień sprzyjający przede wszystkim naszej sferze duchowej. Panuje przekonanie, iż lapis lazuli poprawia kreatywność, zwiększa samoświadomość i motywuje do pracy nad sobą. Ten niezwykły kamień pozwala postrzegać rzeczywistość z dystansem i spokojem umysłu.

Amulet z lapis lazuli
Amulety ochronne - Amulety ochronne - Amulet z lapis lazuli (Allegro)

Amulet z lapis lazuli harmonizuje swojego właściciela ze Wszechświatem, ułatwia praktykę medytacji i otwiera na duchowe przewodnictwo.

Amulety z nordyckim symbolem Vegvisir

Nordycki magiczny symbol Vegvisir jest runicznym drogowskazem przez życie. Osoby przewlekle odczuwające zagubienie, zamartwiające się przyszłością i nie wiedzące w którym kierunku działać, koniecznie powinny zaopatrzyć się w amulet z tym symbolem.

Amulet z symbolem Vegvisir - Srebro 925
Amulety ochronne - Amulety ochronne - Amulet Vegvisir srebro próba 925 (amazon.pl)

Vegvisir symbolizuje podróż, którą odbywamy zarówno na poziomie fizycznym, jak i duchowym. Vegvisir jest swego rodzaju latarnią morską, drogowskazem na naszej życiowej ścieżce.

Rysowany na czole, Vegvisir miał pomóc wrócić z podróży astralnych albo hipnozy. W obecnych czasach wielu Islandczyków posiada tatuaż z tym symbolem.

Amulet z symbolem Vegvisir
Amulety ochronne - Amulety ochronne - Amulet z symbolem Vegvisir (Allegro)

Pierścień Atlantów

Wzór słynnego pierścienia Atlantów okazuje się być zgodny z zasadami świętej geometrii i pojęciem tak zwanego złotego środka. Z tego powodu powiada się, że pierścień Atlantów pomaga w ochronie, uzdrawianiu i intuicji każdego, kto go nosi.

Nowoczesna biżuteria - Srebrny pierścień Atlantów
Nowoczesna biżuteria - Pierścień Atlantów - Powyższy pierścień można kupić tutaj

Powiada się, że współczesna biżuteria zdobiona uproszczonym wzorem z oryginalnego pierścienia Atlantów może obdarowywać pozytywną energią i chronić posiadacza przed złymi intencjami ze strony innych osób.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!