Najgorsze znaki zodiaku. Z tymi ludźmi zazwyczaj ciężko wytrzymać!

Dlaczego z niektórymi ludźmi zwyczajnie trudno jest wytrzymać? Otóż z odpowiedzią na to pytanie przychodzą astrologiczne znaki zodiaku. Jak się bowiem okazuje, osoby spod kilku z nich mają szczególnie trudny charakter

Psychologowie badają ludzkie zachowanie analizując nasze wnętrze emocjonalne, nasze interakcje z otoczeniem, jak również to, w jaki sposób nawiązujemy różnego rodzaju relacje z innymi ludźmi. Sposób, w jaki postrzegamy świat i to, czy dobrze nam się współpracuje z innymi osobami, czy też mniej dobrze, może być jednak zależny od czynników wykraczających poza pojęcia, jakimi posługuje się współczesna psychologia.

Najgorsze znaki zodiaku
Trudny charakter a znak zodiaku

Charakter, a znaki zodiaku

Choć nie każdy o tym wie, jeszcze kilka wieków temu astrologia uchodziła za naukę i była wykładana na wielu słynnych europejskich uczelniach. Astrologia bada, między innymi, relacje zachodzące pomiędzy układem ciał niebieskich, a ludzkim zachowaniem. Czy gwiazdy mogą mieć wpływ na nasz charakter?

O czym od wieków przekonują astrolodzy, usposobienie człowieka bywa ściśle powiązane z jego znakiem zodiaku, gdyż w chwili narodzin każdego z nas, ciała niebieskie znajdują się w określonych pozycjach, co ma specyficzny i unikalny wpływ na nasz dalszy rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny na obecnej płaszczyźnie egzystencji.

Ludzie miewają różne charaktery, a są one w dużym stopniu zależne od ich znaku zodiaku. W rzeczywistości, żaden charakter nie jest doskonały, a prawda jest taka, że nawet nad najgorszym z nich warto jest pracować.

Wbrew nieustannie powielanym przekonaniom, w rzeczywistości nawet najbardziej paskudne cechy charakteru da się poprawić o ile tylko ich posiadacz ma choć odrobinę samoświadomości i determinacji. Z drugiej strony jednak astrolodzy przekonują, że szukając odpowiedniego dla nas partnera, czy też oceniając zachowanie naszych przyjaciół, powinniśmy mieć na uwadze to, co zapisane jest w gwiazdach, gdyż to właśnie od nich w dużym stopniu zależy jakimi jesteśmy ludźmi. Choć nie każdy wierzy w znaki zodiaku, nawet najwięksi sceptycy czasami czytają horoskopy.

Najtrudniejsze znaki zodiaku

Niektórzy astrologowie przestrzegają przed nawiązywaniem relacji życiowych z osobami z poniżej wymienionych znaków zodiaku. Ich charaktery rzekomo bywają tak trudne, że nikt nie jest w stanie z nimi wytrzymać bez uszczerbku na własnym zdrowiu.

Koziorożec

Osoby, których dzień i miesiąc narodzin mieszczą się w zakresie 22 grudnia - 19 stycznia, są spod znaku Koziorożca. Powiada się, że mają one niezwykle ciężki charakter i naprawdę potrafią uprzykrzyć nam życie. Nieustanne narzekanie i pesymizm to charakterystyczne cechy usposobienia osób spod tego znaku. Na dodatek, ludzie urodzeni pod znakiem Koziorożca są nieprzeciętnie nerwowi, co jeszcze bardziej utrudnia im koegzystencję i współpracę z innymi osobami, a wielu Koziorożców popada w pracoholizm, przez co ma utrudniony kontakt z rodziną. Z drugiej zaś strony, w domu Koziorożce oczekują wyłącznie spokoju i rzadko angażują się w sprawy rodzinne. Jakby tego było mało, Koziorożce są uparte i za wszelką cenę starają się stawiać na swoim, co sprawia, że nieustannie popadają w kłótnie z otaczającymi ich osobami.

Wodnik

Spod znaku wodnika są ludzie, których dzień i miesiąc narodzin mieszczą się w zakresie 20 stycznia - 18 lutego.

Wodnik jest często bujającym w obłokach melancholikiem. Skupia się prawie wyłącznie na sobie, ignorując tym samym potrzeby innych osób. W rzeczywistości mnóstwo osób spod znaku Wodnika cechuje się niemalże zupełnym brakiem empatii. Wodniki z nikim się nie liczą i często można odnieść wrażenie, że w ogóle nie przejmują się problemami i cierpieniem innych ludzi. Życie z osobami spod znaku Wodnika bywa bardzo trudne, szczególnie w przypadku gdy liczymy na współpracę i wsparcie z ich strony, co czasami okazuje się zupełnie nieosiągalne.

Bliźnięta

Zodiakalny znak Bliźniąt przypisywany jest osobom, których narodziny nastąpiły pomiędzy 21 maja, a 20 czerwca. Życie z takimi ludźmi może okazać się naprawdę wielkim wyzwaniem, szczególnie dla kogoś, komu zależy na wspólnym uzgadnianiu ważnych spraw.

Bliźnięta bywają bardzo rozrywkowi, co sprawia, że rzadko przywiązują się do ludzi i na ogół bagatelizują pojawiające się w ich życiu problemy. Ponieważ ich życie to nieustanna zabawa, bliźnięta szybko się nudzą i bardzo trudno jest ich zadowolić.

Panuje przekonanie, że Bliźnięta to najbardziej dwulicowy znak, a osoby spod niego nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich czynów. Życie z Bliźniętami wymaga mocnego opanowania psychicznego i dużej cierpliwości.

Lew

Jeśli miesiąc i dzień Twoich narodzin mieści się w zakresie 23 lipca - 22 sierpnia, to ewidentnie jesteś spod znaku Lwa. Jeśli tak, to powinieneś z góry wiedzieć, że Lew jest prawdopodobnie najbardziej aroganckim, zaborczym i zazdrosnym znakiem zodiaku.

Osoby spod znaku Lwa za wszelką cenę pragną osiągać wyznaczone cele. Lwy żywią bowiem przekonanie, że wygrana zawsze im się należy. Z tego też powodu zawsze walczą o wszystko aż do skutku, niestety często raniąc przy tym boleśnie innych.

Lwy dobrze wiedzą, że są egocentrykami, ale wcale nie mają zamiaru tego zmieniać, gdyż tę cechę charakteru uznają za wielką zaletę. Jakby tego wszystkiego było mało, dodamy, że osoby spod znaku Lwa niezwykle łatwo się obrażają, są skore do chowania urazy oraz tak pewne siebie, że zdanie innych w ogóle się dla nich nie liczy. Przy tym wszystkim nie potrafią panować nad własnymi emocjami, co może doprowadzić do katastrofalnych skutków w codziennych relacjach z innymi ludźmi.

Panna

Jeśli dzień i miesiąc Twoich narodzin mieszczą się w zakresie 23 sierpnia - 22 września, to okazuje się, że Twoim znakiem zodiakalnym jest Panna.

Zastanawiasz się, który spośród wszystkich znaków zodiaku jest najbardziej złośliwy? Jeśli tak, to najprawdopodobniej nigdy nie miałeś do czynienia z ludźmi spod znaku Panny. Choć pozornie mogą wydawać się wrażliwe i empatyczne, z reguły osoby te z czasem ukazują swoje prawdziwe oblicze. Człowiek spod znaku Panny jest zazwyczaj niezwykle uszczypliwym egocentrykiem, gotowym dręczyć nawet bliskie mu osoby. W życiu codziennym osoby spod tego znaku uwielbiają wszystkiego się czepiać. Panny są negatywnie nastawione do otaczającej ich rzeczywistości, a na dodatek zamknięte w sobie i we własnych pesymistycznych przekonaniach. Uwielbiają negatywnie oceniać innych, a w najbardziej nieoczekiwanym momencie potrafią wytykać ludziom błędy z przeszłości, o których dawno już każdy inny człowiek zapomniał.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!