Portret Lam - Za pomocą tego obrazka nawiążesz kontakt z bytami z innego wymiaru

Aleister Crowley to niezwykle kontrowersyjna postać. Mag, okultysta, wielki podróżnik, a zarazem międzynarodowy szpieg, miał nawiązać kontakt z istotą pozawymiarową. Crowley sporządził portret tajemniczego bytu z wielką gruszkowatą głową, wiele dekad przed popularyzacją stereotypowego wizerunku tak zwanych szarych kosmitów.

Aleister Crowley, jedna z najbardziej mrocznych i zdemoralizowanych postaci pierwszej połowy XX-go wieku, powszechnie uchodzi za zło wcielone. O Crowleyu mówi się sporadycznie, a gdy już się o nim wspomina, to zazwyczaj przyjmuję on formę satanistycznego czarnoksiężnika.

Aleister Crowley i rzekomy portret tajemniczej istoty o imieniu Lam
Aleister Crowley i rzekomy portret tajemniczej istoty o imieniu Lam

Urodzony w 1875 r. angielski mistyk i okultysta Aleister Crowley wychował się w rodzinie radykalnych protestantów, co silnie wpłynęło na jego późniejsze poglądy. Określany jako „Satanista”, paradoksalnie Crowley swoje dzieciństwo zawsze wspominał jako istne piekło. Rodzice zmuszali go do ekstremalnie bezsensownych wyczynów, takich jak uczenie się Pisma Świętego na pamięć. Już jako mały chłopiec, Edward Aleksander (bo takie było jego prawdziwe imię) nabawił się istnej awersji do wszystkiego, co może kojarzyć się z religią i Kościołem.

W 1898 r. Aleister Crowley wstąpił do londyńskiego Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku. Członkowie tej organizacji zgłębiali wiedzę tajemną – począwszy od astrologii i Tarota, po umiejętność komunikowania się z bytami z innych wymiarów.

Aleister Crowley
Aleister Crowley

Młody Crowley nieustannie podróżował po świecie - zwiedził m.in. Indie, Chiny, Meksyk, Cejlon, gdzie miał okazję poznawać miejscowe tradycje okultystyczne. W późniejszym etapie swojego życia, Aleister Crowley zerwał więzi z Zakonem Złotego Brzasku, zaś założył swój własny Zakon Srebrnej Gwiazdy.

Lam – Istota z innego wymiaru, przywołana przez Crowleya

Wielu pasjonatów okultyzmu kojarzy Crowleya głównie za sprawą tajemniczego bytu, z którym słynny mag miał nawiązać kontakt telepatyczny. Jeden z najbardziej szokujących eksperymentów okultystycznych Crowleya, do dziś wywołujący silne emocje, to sprawa istoty o imieniu Lam. Mag miał ją ściągnąć z innego wymiaru do naszego wszechświata ok. 1917-1918 r. poprzez specjalny rytuał otwierający portal czasoprzestrzenny.

Przebywając w mieszkaniu wynajętym w Nowym Yorku, Crowley stworzył celowy kanał w efemerycznych wpływach kosmicznych, aby istoty przebywające w innych wymiarach mogły się przedostawać do naszego wszechświata. Upraszczając ten skomplikowany proces, Crowley otworzył swego rodzaju przejście pomiędzy wymiarami dla osobników, których dziś znamy jako szarych kosmitów, aby mogli nas odwiedzać kiedy tylko będą mieli na to ochotę.

W efekcie skomplikowanego rytuału magicznego, Crowley nawiązał kontakt z istotą znaną jako Lam i sporządził jej portret, przedstawiający mizerne stworzenie o wielkiej gruszkowatej głowie. Tajemnicza istota podobno przekazała Crowleyowi niezmiernie cenną i niezwykle przydatną wiedzę. Cóż takiego dowiedział się okultysta od przybysza z innego wymiaru? Choć dalsze szczegóły pozostają wielką tajemnicą, Lam wypowiedział się – między innymi – odnośnie przyszłości ludzkości.

Tajemniczy portret Lam
Tajemniczy portret Lam

Portret Lama to prawdopodobnie pierwsza w dziejach ludzkości podobizna szarego kosmity w zachodniej półkuli ziemskiej, choć słynny okultysta nigdy o tym nie wspominał. Niektórzy w tajemniczym Lamie postrzegają pierwowzór wizerunku kosmity znanego m.in. z okładki głośnej książki Whitley’a Striebera pt. "Wspólnota" (wyd. 1987). Autor opisał w niej swe mistyczne doświadczenia z uprowadzeniami przez "obcych". Czy to niesłychane podobieństwo to tylko przypadek? W rzeczywistości wielu ufologów uważa, że działania channelingowe Crowleya miały zapoczątkować regularne pojawianie się w naszym świecie tak zwanych szarych kosmitów – w rzeczywistości bezcielesnych istot z innego wymiaru.

Tajemnica portretu Lam – Wejście do „Jaja Ducha”

Po śmierci Crowleya, słynny rysunek przedstawiający istotę Lam w końcu trafił w ręce Kennetha Granta, założyciela Zakonu Tyfonów. Podczas kontaktu z jakąś bezcielesną istotą Grant miał się dowiedzieć, że portret Lam przedstawia „skupienie istoty pozaziemskiej” i może być stosowany jako skuteczne narzędzie do kontaktowania się z Lam lub innymi istotami pozaziemskimi. Wspomniany obraz może być użyty jako wizualny punkt skupienia. Jak działa ten proces? Otóż, imię Lam jest mantrą, którą należy powtarzać podczas medytacji, jednocześnie wizualizując wizerunek Lama, natomiast tantrą jest zjednoczenie z Dikpalą, które następuje poprzez wejście do Jaja Ducha reprezentowanego przez głowę istoty.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!