Przejdź do treści

Ukrywana funkcja piramid - Czy zostały celowo dezaktywowane? Zaskakujące wyniki badań!

Liczne badania naukowe potwierdzają przypuszczenia, że starożytne piramidy (nie tylko te egipskie) były i nadal są czymś więcej niż grobowcami. Przypuszcza się, że tego typu konstrukcje, odkryte i wciąż odkrywane w różnych miejscach świata (np. Egipt, Ameryka Łacińska, Grecja, Chiny, Bośnia) to kolektory / generatory energii
Teaser Media
Image
Ukrywana funkcja piramid

Liczne badania naukowe potwierdzają przypuszczenia, że starożytne piramidy (nie tylko te egipskie) były i nadal są czymś więcej niż grobowcami. Przypuszcza się, że tego typu konstrukcje, odkryte i wciąż odkrywane w różnych miejscach świata (np. Egipt, Ameryka Łacińska, Grecja, Chiny, Bośnia) to kolektory / generatory energii. Niektórzy idą o krok dalej i wysnuwają hipotezę, iż wszystkie tego typu konstrukcje, znajdujące się w różnych zakątkach świata, stanowią powiązaną ze sobą całość. Nie znamy się na technologii, jaką posiadały pradawne cywilizacje, ponieważ ta starożytna wiedza została zagubiona, lub celowo przed nami ukryta.

Wielka Piramida (Piramida Cheopsa) jest zaliczana do siedmiu cudów świata. Konstrukcja ma obecnie 137 metrów wysokości (pierwotnie była o 9 m wyższa). Boki jej podstawy mają długość 230 metrów, a kąt nachylenia ścian wynosi 51″52′. Do jej budowy użyto ponad 2,3 mln bloków kamiennych, z których każdy waży około 2300 kg. Największe bloki ważą ponad 15 ton, a niektóre granitowe płyty nad komorą królewską osiągają wagę nawet 50 ton! Gdyby z tego całego materiału zbudować mur o wysokości 3 m i grubości 25 cm, to otoczyłby on całą Polskę. Z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, bezpowrotnie zaginął piramidion – tajemniczy kamień, który był umieszczany na szczycie takich konstrukcji.

„Pyramis” – ΠΥΡΑΜΙΣ, czyli pojemnik na energię

W poszukiwaniu wyjaśnienia celu istnienia starożytnych konstrukcji, analiza etymologii słowa „piramida” dostarcza nam cennych wskazówek. Termin ten pochodzi od greckiego „Pyramis” (po grecku ΠΥΡΑΜΙΣ), który składa się z dwóch różnych słów; słowo „pir” (ΠΥΡ = ogień, energia) i „amis” (ΑΜΙΣ = rodzaj pojemnika). Język grecki jest bardzo precyzyjny i w tym przypadku wyraźnie pokazuje, że piramidy zaprojektowano i wybudowano w taki sposób, aby działały jak kolektory energii.

Hinduski jogin, mistyk oraz autor licznych książek, założyciel organizacji pozarządowej Isha Foundation (źródło 1), podzielił się ze światem starożytną wiedzą o piramidach.

Zdaniem jogina Sadhguru, nawet jeśli wykonasz prostą piramidę ze zwykłego papieru, zachowując odpowiednie proporcje i kąty, a następnie umieścisz pod nią dowolny owoc, już po kilku dniach zauważysz różnicę między tym, a innym owocem, który został umieszczony poza strukturą piramidy.

W przeciwieństwie do pozostałych owoców, ten pod piramidą, nawet jeśli się pomarszczy, to nie będzie miał jakichkolwiek oznak gnicia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż Sadhguru wyjaśnia, że ​​piramida umożliwia gromadzenie i zachowanie jednego z przejawów prany (energii) znanej jako Vyana, która odpowiada za konserwatywną naturę ciała. Tak więc Egipcjanie i inne pradawne cywilizacje, korzystali z piramid w celu konserwowania ciał zmarłych.

Mity mitami, a tymczasem naukowcy dokonują pomiarów

Podczas gdy egipskie piramidy są otoczone rozmaitymi mitami i legendami, posiadamy niewiele naukowo potwierdzonych informacji odnośnie ich właściwości fizycznych. W ostatnim czasie badacze zainteresowali się sposobem oddziaływania Wielkiej Piramidy na fale radiowe o częstotliwości rezonansowej. Obliczenia fizyków jasno wykazują, że w stanie rezonansowym piramida może koncentrować energię elektromagnetyczną zarówno w komorach wewnętrznych, jak i pod podstawą, gdzie znajduje się trzecia niedokończona i tajemnicza komora. Oznacza to, że pradawna konstrukcja może działać niczym olbrzymi kondensator energii.

Wyniki analiz uzyskano na podstawie modelowania numerycznego i metod analitycznych fizyki. Naukowcy najpierw wyliczyli, że rezonanse w piramidzie mogą być indukowane przez fale radiowe o długości od 200 do 600 metrów. W następnej fazie badań wykonano model odpowiedzi elektromagnetycznej piramidy i obliczono przekrój ekstynkcji – ta wartość pomaga oszacować, która część energii fali padającej może zostać rozproszona lub pochłonięta przez piramidę w warunkach rezonansowych.

Piramidy niczym potężne kolektory energii - Wyniki badań zaskakują!
Piramidy niczym potężne kolektory energii - Wyniki badań zaskakują!

Wreszcie naukowcom udało się wyliczyć rozkład pola elektromagnetycznego w piramidzie. Fizycy mają teraz zamiar wykorzystać wyniki swoich teoretycznych obliczeń do zaprojektowania nanocząstek zdolnych do odtwarzania podobnych efektów w zakresie optycznym. Tego rodzaju nanocząstki można wykorzystać na przykład do opracowania czujników i wysoce wydajnych ogniw słonecznych. Wyniki badań opublikowano na łamach periodyku Journal of Applied Physics (źródło 2).

Dr Sc. Andrey Evlyukhin, opiekun naukowy i koordynator badań, opowiada:

Egipskie piramidy zawsze przyciągały ogromną uwagę. My, jako naukowcy, również byliśmy nimi zainteresowani, dlatego postanowiliśmy spojrzeć na Wielką Piramidę jako cząsteczkę rezonansowo rozpraszającą fale radiowe. Z powodu braku informacji o fizycznych właściwościach piramidy, musieliśmy przyjąć pewne założenia. Na przykład założyliśmy, że w środku nie ma nieznanych wgłębień, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią. Przy tych założeniach uzyskaliśmy interesujące wyniki, które mogą znaleźć ważne praktyczne zastosowania

Usunięcie piramidiona Cheopsa – Celowe "wyłączenie" najpotężniejszej piramidy?

Już w najstarszych zapiskach udokumentowanej wczesnej historii Wielkiej Piramidy brakowało jej zwieńczenia – tak zwanego piramidionu! Ten element wykończeniowy rzekomo został pokryty złotem, ale nikt nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego usunięto go ze swojego miejsca.

Czym jest tak zwany piramidion?
Czym jest tak zwany piramidion?

Rząd egipski planował ponownie umieścić brakujący element na Piramidzie Cheopsa w ramach obchodów nowego tysiąclecia, ale z niejasnych powodów 16 grudnia 1999 r. plan został anulowany.

Czemu Wielka Piramida została pozbawiona swojego piramidiona?
Czemu Wielka Piramida została pozbawiona swojego piramidiona?

Gdzie jest piramidion Cheopsa?

Czemu Wielka Piramida została pozbawiona swojego piramidiona? Rząd Egiptu – jako oficjalny powód tej ostatecznej decyzji – podał obawę o akty terroryzmu, jednak specjaliści od pradawnych konstrukcji, podejrzewają, że prawdopodobnie obawiano się ponownego uruchomienia potężnej mocy piramidy, co mogłoby podnieść częstotliwość wibracji całego życia na Ziemi, albo rozbudzić jakiejś nieznane siły elektromagnetyczne.

Bibliografia:

1 - Isha Yoga Center;

2 - Phys.org - Study reveals the Great Pyramid of Giza can focus electromagnetic energy.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!