Co grupa krwi mówi o Twoich predyspozycjach i słabościach?

Odkrycia grup krwi dokonał austriacki naukowiec Karl Landsteiner w 1901 r. Ludwik Hirszfeld wraz z Emilem von Dungernem stworzyli podstawy nauki o grupach krwi, wprowadzając ich oznaczenie symbolami A, B, AB, i 0. Czy cechy naszej osobowości mogą w jakimkolwiek stopniu być zależnie od tego, jaka grupa krwi krąży w naszych żyłach?

Odkrycia grup krwi dokonał austriacki naukowiec Karl Landsteiner w 1901 r. Ludwik Hirszfeld wraz z Emilem von Dungernem stworzyli podstawy nauki o grupach krwi, wprowadzając ich oznaczenie symbolami A, B, AB, i 0 (źródło 1). Czy cechy naszej osobowości mogą w jakimkolwiek stopniu być zależnie od tego, jaka grupa krwi krąży w naszych żyłach? Wydaje się to dziwne i wręcz mało prawdopodobne, ale wygląda na to, że jest w tym spore ziarno prawdy.

Grupa krwi - Czy ma wpływ na charakter?
Czy grupa krwi wpływa na charakter?

Teoria, wedle której poszczególnym grupom krwi odpowiadają konkretne cechy charakteru narodziła się w kraju kwitnącej wiśni. Japończycy są niezwykle zafascynowani tym ciekawym związkiem. Turyści odwiedzający Japonię są czasem zakłopotani tym niezwykłym zainteresowaniem ich grupą krwi. Szansa, że w trakcie Twojej pierwszej luźnej konwersacji z Japończykiem nie zostaniesz zapytany o grupę krwi jest naprawdę znikoma.

Podsumowanie Zgodnie z japońską teorią, która w kraju kwitnącej wiśni jest głęboko zakorzeniona w myśli społecznej, cechy osobowości są ściśle zależne od grupy krwi.

Grupa krwi a charakter - Krótka historia japońskiej teorii

W Japonii panuje powszechne przekonanie, iż twoja grupa krwi określa osobowość. Jest to stosunkowo nowoczesna koncepcja, gdyż same grupy krwi zostały odkryte dopiero w 1901 roku, a więc całkiem niedawno. Skąd się wziął ten dziwny i silnie zakorzeniony trend społeczny? Teoria łącząca grupy krwi z cechami osobowości pojawiła się po raz pierwszy w 1916 r. Z czasem została zastosowana przez japońską armię, której zależało na wiarygodnej analizie mocnych i słabych cech swoich żołnierzy. W trakcie II Wojny Światowej japońskie wojsko dobierało członków specjalistycznych grup bojowych na podstawie naturalnych predyspozycji żołnierzy - zgodnie ich grupami krwi.

W latach siedemdziesiątych, za sprawą bestsellera autorstwa Masahiko Nomi (źródło 2) pt. Ketsuekigata de Wakaru Aisho, fascynacja grupą krwi zyskała niezwykłą popularność.

Masahiko Nomi jest autorem ponad 10 popularnych książek na ten temat. Po śmierci Masahiko Nomi w 1981 r., badania kontynuował jego syn w Institute of Blood Type Humanics.

Podsumowanie Teorie łączącą grupę krwi z cechami charakteru Japończycy biorą całkiem na poważnie, aż do tego stopnia, że wiedza ta była wykorzystywana w japońskiej armii podczas II Wojny Światowej.

Co grupa krwi mówi o Twojej osobowości?

Przed przejściem do opisów rodzajów krwi i powiązanych z nimi cech osobowości należy zaznaczyć, że w Japonii jest kilka nieco odmiennych - zakorzenionych w myśli społecznej - wersji tej wiedzy. W przypadku omawianej w niniejszym artykule teorii nie ma znaczenia czynnik Rh, lecz samo oznakowanie literowe grupy źródło 3). Przechodząc w końcu do konkretów, zobaczmy teraz, co dana grupa krwi mówi o jej posiadaczu.

Grupa krwi A - Cechy charakteru

Większość populacji japońskiej posiada grupę krwi A. Osoby o tej grupie krwi są uznawane przede wszystkim za kichōmen 几 帳面 き ち ょ う め ん - metodyczne. Są to osoby bardzo pracowite i sumienne. Bywają miłe, nieśmiałe, wrażliwe i cierpliwe w dążeniu do celu. Potrafią się świetnie organizować i uwielbiają utrzymywać maksymalny porządek w swoim życiu. Są perfekcjonistami i bywają niezawodni - śmiało można na nich polegać. Bardzo sobie cenią dobre relacje z innymi ludźmi, choć często lepiej czują się w samotności, niż w towarzystwie. Mogą czuć się niekomfortowo w zatłoczonych miejscach, lub na imprezach. Ponadto mają dość kruche serce, dlatego otwarcie się na innych ludzi zabiera im wiele czasu.Niestety posiadacze grupy krwi A potrafią być niezwykle uparci i nerwowi. Pod tym kątem z łatwością tracą nad sobą panowanie. Podobno grupa krwi A jest dziedzictwem społeczeństwa rolniczego, w którym zorganizowana współpraca na farmie miała kluczowe znaczenie. Z tego powodu posiadacze grupy krwi A rozwinęli opisane tutaj cechy charakteru.

Podsumowanie Osoby o grupie krwi A są w Japonii uznawane przede wszystkim za kichōmen 几 帳面 き ち ょ う め ん - metodyczne.

Grupa krwi O - Cechy osobowości

Japończycy zazwyczaj opisują grupę krwi O jako rakkanshugi 主義 ら っ か ん し ゅ ぎ - optymistyczną. Jej posiadacze są niezwykle towarzyscy, mają zdolności przywódcze i potrafią promieniować dobrym nastrojem. Niestety nie dbają zbytnio o szczegóły, a ich aroganckie zachowanie czasami przeraża bardziej wrażliwych posiadaczy grupy A. Choć bywają niepunktualni, spóźnialscy, a także niegrzeczni, ludzie z grupą krwi O są niezwykle elastyczni u wytrwali, dzięki czemu świetnie sobie radzą nawet w bardzo trudnych okolicznościach. Posiadacze grupy O są ambitni, bezwzględni i miewają silną predyspozycję do pracoholizmu. Wiedzą, jak kontrolować emocje, sprawiając innym wrażenie, że są całkowicie opanowani. Badania wykazują, że grupa krwi O jest najbardziej optymalną grupą dla prezesów i współpracowników dużych firm ze względu na powyżej wymienione cechy charakteru. Posiadacze tej grupy krwi są przeważnie wysportowani, zdeterminowani w dążeniu do celu, ale również skupieni głównie na własnych potrzebach i bardzo zazdrośni.

Podsumowanie Japończycy zazwyczaj opisują grupę krwi O jako rakkanshugi 主義 ら っ か ん し ゅ ぎ - optymistyczną.

Grupa krwi B - Cechy charakteru

Grupa krwi B jest w Japonii uznawana za jikochū 自己 中 じ こ ち ゅ う, czyli samolubną. Choć osoby o tej grupie krwi mają wiele pozytywnych cech charakteru, to niestety przeważają w nich te bardziej negatywne. Posiadacze grupy krwi B są osobami niezwykle kreatywnymi, aktywnymi, ale także mało odpowiedzialnymi. Osobnicy z grupą krwi B są zrelaksowani, silni i uwielbiają przygody. Z łatwością wiele rozmaitych zagadnień przyciąga ich uwagę, ale z taką samą lekkością te zainteresowania zanikają. Mają spore trudności ze współpracą z innymi osobami i niemałe problemy z podejmowaniem decyzji. Niektórzy twierdzą, że korzenie grupy krwi B wywodzą się z czasów koczownictwa, w których ludzie przemieszczali się z miejsca na miejsce. Groziło im wiele niebezpieczeństw, więc z czasem rozwinęli silny instynkt przetrwania.

Podsumowanie Grupa krwi B jest w Japonii uznawana za jikochū 自己 中 じ こ ち ゅ う, czyli samolubną.

Grupa krwi AB - Cechy osobowości

AB jest najrzadszą grupą krwi, nie tylko w Japonii, ale także na całym świecie. Potwierdza to stereotyp, wedle którego ludzie z grupą AB są kawarimono わ 変 り 者 か も の, czyli ekscentryczni. Grupa krwi AB to hybryda grup A i B, z czego wynika połączenie dwóch całkiem odmiennych charakterów. Osoby o tej grupie krwi miewają skomplikowaną i dwoistą osobowość. Dla przykładu bywają nieśmiałe jak typy A, ale także towarzyskie jak typ B. Posiadacze grupy krwi AB są bardzo zdolni, dyplomatyczni, wrażliwi i spokojni, ale bywają również niecierpliwi, nieodpowiedzialni i skupieni na własnych potrzebach.

Podsumowanie AB jest najrzadszą grupą krwi, nie tylko w Japonii, ale także na całym świecie. Potwierdza to stereotyp, wedle którego ludzie z grupą AB są kawarimono わ 変 り 者 か も の, czyli ekscentryczni.
 

Bibliografia: 1 – Wikipedia – Grupy krwi; 2 – Wikipedia – Masahiko Nomi; 3 – Tofugu – JAPANESE BLOOD TYPES: and WHAT THEY SAY ABOUT YOUR PERSONALITY.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!
Sklep ezoteryczny - Odpromienniki orgonitowe