Przejdź do treści

Wszywka alkoholowa Gdynia kontra choroba alkoholowa

Choroba alkoholowa rozwija się etapami. To proces, który u jednych trwa długo zaś u innych znacznie krócej. Jednak nigdy uzależnienie nie przychodzi z dnia na dzień. Po drodze do zaawansowanego stadium choroby, wysyła nam mnóstwo sygnałów ostrzegawczych. Kwestia, czy ktokolwiek z nas chce je zobaczyć…?
Teaser Media
Image
Esperal - Wszywka alkoholowa Gdynia

Osoby uzależnione od alkoholu potrzebują pomocy i leczenia. Jedną z metod, która wspomaga walkę z alkoholizmem jest zastosowanie wszywki alkoholowej.

Wszywka alkoholowa - zarys historyczny

Doskonale dziś wszystkim znane działanie wszywki alkoholowej odkryto przypadkiem w XX wieku. To właśnie wtedy dwóch duńskich naukowców, zaobserwowało u swoich pacjentów, że podczas stosowania Esperalu, pacjenci po spożyciu alkoholu doświadczają negatywnych dolegliwości zdrowotnych. Naukowcy zaintrygowani swoim odkryciem postanowili przeprowadzić badania. Wyniki przeprowadzonych badań wykazały, że Esperal blokuje rozkład alkoholu w organizmie. Odkrycie to pozwoliło na rozwój leczenia choroby alkoholowej na całym świecie. 
Wszywka alkoholowa znana jest we wszystkich krajach świata, jednak dziś najczęściej stosuje się ją w krajach wschodnich. Niektóre kraje Europy Zachodniej oraz Stany Zjednoczone zakazały stosowania wszywki alkoholowej. W Polsce wszywka alkoholowa stosowana jest do dziś. Jednak w pewnym momencie jej produkcja oraz stosowanie również zostało zakazane. Po upływie dwóch lat zakaz ten jednak cofnięto.

Wszywka alkoholowa - skuteczność w walce z chorobą alkoholową

Wszywka alkoholowa Gdynia https://esperalgdansk.com/wszywka-alkoholowa-esperal-gdynia/ charakteryzuje się wysoką skutecznością. Skutecznie zapobiega spożywaniu alkoholu przez osoby uzależnione. Należy pamiętać, że nie jest to samodzielna metoda leczenia choroby alkoholowej. Przede wszystkim wszywka alkoholowa nie zmienia postrzegania, nie wpływa na zmianę myślenia, schematów działań czy zachowanie jednostki. Osoba uzależniona, która rozpoczęła terapię Esperalem nadal odczuwać będzie silny głód alkoholowy. Prawdopodobnie nie sięgnie po alkohol, gdyż jednostka ta będzie bała się doświadczenia negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Skuteczność Esperalu opiera się na tym, iż wszywka alkoholowa działa jako terapia awersyjna.  Oznacza to, że działa ona na emocje osoby uzależnionej. Wywołuje strach i lęk przed doświadczeniem przykrych i nieprzyjemnych dolegliwości po spożyciu alkoholu - dlatego osoby uzależnione nie spożywają alkoholu podczas terapii. Wszywka alkoholowa wywołuje również wstręt i awersję do alkoholu. Dzieje się tak z powodu wystąpienia negatywnych objawów po spożyciu alkoholu. Osoby te doświadczając przez wiele godzin nieprzyjemnych dolegliwości zatrucia alkoholowego już nie sięgną po alkohol podczas kuracji Esperalem.  
Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej podkreślają, że istnieje duże ryzyko powrotu do nałogu po zakończonej kuracji Esperalem. Wszywka alkoholowa wywołuje przykre dolegliwości po spożyciu alkoholu tylko w okresie jej działania. Zaś po zakończonym działaniu wszywki alkoholowej, jednostka nie odczuwa już żadnych konsekwencji.  
Osoby, które popierają stosowanie Esperalu podkreślają zaś, że jest to doskonałe wsparcie podczas leczenia, które pomaga wytrwać w trzeźwości.

Wszywka alkoholowa - przeznaczenie

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Aby móc skorzystać z terapii Esperalem należy mieć skończone osiemnaście lat. Według prawa, osoba uzależniona musi wyrazić na zabieg samodzielną i świadomą zgodę. To warunek niezbędny do przeprowadzenia zabiegu. Oznacza to, że wszywka alkoholowa nie może być zastosowana bez zgody pacjenta oraz na życzenie osób trzecich.  
Stosowane wszywki alkoholowej zalecane jest osobom, które podjęły już decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu jednak potrzebują lub chcą mieć dodatkowe wsparcie, motywację i zabezpieczenie do wytrwania w swoim postanowieniu.

Wszywka alkoholowa - długość działania

Wszywka alkoholowa działa w ciele pacjenta przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnice te wynikają z indywidualnych cech jednostki oraz jej metabolizmu. Należy podkreślić, że przez cały ten okres, wszywka alkoholowa działa z taką samą siłą i natężeniem. Po upływie ośmiu miesięcy zabieg ten można powtórzyć. Wszywkę alkoholową można w każdej chwili usunąć z organizmu, wykonuje się wtedy prosty zabieg chirurgiczny.

Wszywka alkoholowa - zabieg

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy pamiętać, aby zachować abstynencje i nie spożywać alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Przed rozpoczęciem tej prostej i bezpiecznej procedury medycznej, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski. Jego celem jest zebranie niezbędnych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków czy ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.  
Lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Dzięki jego zastosowaniu, cały zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Wszystkie czynności wykonuje doświadczony lekarz chirurg w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Specjalista nacina skórę pacjenta w okolicy łopatek lub pośladków w taki sposób, aby blizna po zabiegu była jak najmniejsza. W powstałym otworze umieszcza on domięśniowo od ośmiu do dziesięciu tabletek leku, które zawierają substancję czynną. Substancja czynna, która nosi nazwę disulfiram, stale wydzielana jest do organizmu jednostki. Następnie lekarz zakłada szwy.  
Pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Może podejmować się wykonywania codziennych obowiązków oraz prowadzenia auta czy aktywności zawodowych. Esperal nie wywołuje dodatkowych objawów, to substancja bezpieczna dla organizmu, która nie wpływa na postrzeganie, uważność czy koncentrację. Zaleca się, aby pacjent przez okres dwóch tygodni nie wykonywał ćwiczeń fizycznych.

Wszywka alkoholowa - działanie

Działanie wszywki alkoholowe polega na blokowaniu rozkładu etanolu w organizmie. W prawidłowych warunkach metabolizm alkoholu przebiega następująco. Dostarczony do organizmu etanol rozłożony jest na drodze dehydrogenazy alkoholowej do postaci aldehydu octowego. Produkt ten jest szkodliwy dla organizmu. Jednak w momencie, gdy w organizmie obecny jest Esperal, to zajście dehydrogenazy aldehydowej jest niemożliwe. Substancja czynna odpowiada za blokowanie enzymy, który rozpoczyna proces dehydrogenazy aldehydowej. W wyniku działania substancji czynnej, rozkład szkodliwego aldehydu octowego jest niemożliwy. Nagromadzenie się w organizmie aldehydu octowego powoduje wystąpienie silnych dolegliwości zatrucia alkoholowego.

Wszywka alkoholowa - objawy po spożyciu alkoholu

Po spożyciu alkoholu jednostka może doświadczyć między innymi:

  • bólu głowy
  • zawrotów głowy
  • wymiotów
  • biegunki
  • nudności
  • kołatania serca
  • skoków ciśnienia
  • drżenia mięśni
  • duszności
  • uczucia lęku
  • uczucia niepokoju
  • i innych
Komentarze
Udziel odpowiedzi na proste pytanie
Ten mechanizm ma sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteś botem
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!