Lek uspokajający bez recepty – jak wybrać najlepszy preparat?

Nadmierny stres to przypadłość dzisiejszych czasów, która dotyczy wielu z nas. Permanentny stres może prowadzić do spadku odporności, rozwoju wielu chorób i wywoływać nieprzyjemne objawy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, jak sobie z nim poradzić. Jednym z nich jest zastosowanie leków uspokajających. Jak wybrać środki, które będą bezpieczne i skuteczne?

Stres i jego następstwa

Ze stresem niestety musimy mierzyć się coraz częściej. Czy to w pracy, czy w domu, czy w innych sytuacjach życiowych – stres możemy odczuwać w wielu okolicznościach. Z całą pewnością znamy to nieprzyjemne uczucie, które powoduje, że nasze serce zaczyna szybciej bić, czujemy mdłości, a nawet ból głowy czy mięśni. Długotrwały stres może natomiast być znacznie gorszy w skutkach i prowadzić do takich chorób jak arytmia, miażdżyca, depresja, otyłość czy cukrzyca typu II. Objawy, jakie najczęściej pojawiają się w związku z permanentnym stresem, to:

Jaki lek uspokajający bez recepty?

Jaki lek uspokajający bez recepty?
  • wzrost ciśnienia tętniczego,
  • częste bóle brzucha lub żołądka,
  • zawroty i bóle głowy,
  • uczucie ciągłego zmęczenia,
  • problemy z utrzymaniem wagi ciała na stałym poziomie (drastyczny jej spadek lub nagły wzrost),
  • problemy ze snem,
  • wahania nastrojów,
  • drażliwość.

W radzeniu sobie ze stresem może pomóc odpowiedni lek uspokajający.

Bezpieczny lek uspakajający bez recepty

Bezpieczny lek uspakajający bez recepty

Jak działają leki na uspokojenie?

Dobrze dobrany lek uspokajający pozwoli zwalczyć nadmierną nerwowość i zaburzenia snu, nie będzie jednak powodować uczucia otępienia. Leki sprzedawane bez recepty to przede wszystkim preparaty ziołowe. Zawarte w nich wyciągi z roślin działają kojąco na układ nerwowy. Wyciszają stany nerwowe i odprężają. Mogą również zniwelować wahania nastrojów, poprawiając samopoczucie. Z reguły są dobrze tolerowane przez pacjentów. Leki na uspokojenie mogą mieć różną formę. Preparaty te znajdziemy pod postacią syropów, kropli, tabletek czy pastylek do ssania.

Bezpieczny lek uspakajający o kompleksowym działaniu

Jeżeli chcemy, by lek wyciszający w dzień zmniejszał poziom nerwowości, a w nocy dbał o jakość naszego snu, powinniśmy wybrać preparat o kompleksowym działaniu. Dobrze sprawdzi się np. Sedafit PC®, który wykazuje działanie wspomagające w walce z nadmierną pobudliwością nerwową, drażliwością i objawami nerwicy wegetatywnej. Jednocześnie pomaga przy zaburzeniach snu, zmniejszając liczbę przebudzeń. Odpowiednio skomponowany skład bazujący na wyciągach z roślin, takich jak kalina koralowa, glistnik jaskółcze ziele, nagietek czy tojad mocny, sprawia, że lek ten nie powoduje skutków ubocznych w postaci spadku koncentracji oraz uczucia otępienia. Jest więc polecany dla osób aktywnych zawodowo.

Leki na uspokojenie dla dzieci – jak je stosować?

Jeżeli u dziecka występują stany lekowe, problemy z zasypianiem czy częste wybudzenia, po konsultacji z lekarzem, również można zastosować u nich homeopatyczny lek na uspokojenie. Sedafit PC® to lek, który bezpiecznie stosować można u dzieci już od 6. roku życia. Jego działanie wspomoże dziecko w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami i poprawi jakość snu naszej pociechy, co z pewnością pozytywnie wpłynie także na jakość naszego nocnego odpoczynku.

SEDATIF PC® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!