Lek uspokajający bez recepty – jak wybrać najlepszy preparat?
Stres i jego następstwa
Ze stresem niestety musimy mierzyć się coraz częściej. Czy to w pracy, czy w domu, czy w innych sytuacjach życiowych – stres możemy odczuwać w wielu okolicznościach. Z całą pewnością znamy to nieprzyjemne uczucie, które powoduje, że nasze serce zaczyna szybciej bić, czujemy mdłości, a nawet ból głowy czy mięśni. Długotrwały stres może natomiast być znacznie gorszy w skutkach i prowadzić do takich chorób jak arytmia, miażdżyca, depresja, otyłość czy cukrzyca typu II. Objawy, jakie najczęściej pojawiają się w związku z permanentnym stresem, to:
- wzrost ciśnienia tętniczego,
- częste bóle brzucha lub żołądka,
- zawroty i bóle głowy,
- uczucie ciągłego zmęczenia,
- problemy z utrzymaniem wagi ciała na stałym poziomie (drastyczny jej spadek lub nagły wzrost),
- problemy ze snem,
- wahania nastrojów,
- drażliwość.
W radzeniu sobie ze stresem może pomóc odpowiedni lek uspokajający.
Jak działają leki na uspokojenie?
Dobrze dobrany lek uspokajający pozwoli zwalczyć nadmierną nerwowość i zaburzenia snu, nie będzie jednak powodować uczucia otępienia. Leki sprzedawane bez recepty to przede wszystkim preparaty ziołowe. Zawarte w nich wyciągi z roślin działają kojąco na układ nerwowy. Wyciszają stany nerwowe i odprężają. Mogą również zniwelować wahania nastrojów, poprawiając samopoczucie. Z reguły są dobrze tolerowane przez pacjentów. Leki na uspokojenie mogą mieć różną formę. Preparaty te znajdziemy pod postacią syropów, kropli, tabletek czy pastylek do ssania.
Bezpieczny lek uspakajający o kompleksowym działaniu
Jeżeli chcemy, by lek wyciszający w dzień zmniejszał poziom nerwowości, a w nocy dbał o jakość naszego snu, powinniśmy wybrać preparat o kompleksowym działaniu. Dobrze sprawdzi się np. Sedafit PC®, który wykazuje działanie wspomagające w walce z nadmierną pobudliwością nerwową, drażliwością i objawami nerwicy wegetatywnej. Jednocześnie pomaga przy zaburzeniach snu, zmniejszając liczbę przebudzeń. Odpowiednio skomponowany skład bazujący na wyciągach z roślin, takich jak kalina koralowa, glistnik jaskółcze ziele, nagietek czy tojad mocny, sprawia, że lek ten nie powoduje skutków ubocznych w postaci spadku koncentracji oraz uczucia otępienia. Jest więc polecany dla osób aktywnych zawodowo.
Leki na uspokojenie dla dzieci – jak je stosować?
Jeżeli u dziecka występują stany lekowe, problemy z zasypianiem czy częste wybudzenia, po konsultacji z lekarzem, również można zastosować u nich homeopatyczny lek na uspokojenie. Sedafit PC® to lek, który bezpiecznie stosować można u dzieci już od 6. roku życia. Jego działanie wspomoże dziecko w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami i poprawi jakość snu naszej pociechy, co z pewnością pozytywnie wpłynie także na jakość naszego nocnego odpoczynku.
SEDATIF PC® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w stanach nadmiernej pobudliwości nerwowej, nadmiernej nerwowości spowodowanej codziennymi stresami, drażliwości, objawach nerwicy wegetatywnej, zaburzeniach snu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.