Medycyna estetyczna – z jakich zabiegów warto skorzystać?

Ingerencja lekarska we własny wygląd kojarzy nam się często z interwencją chirurgiczną. Być może chcielibyśmy niekiedy poprawić to i owo w naszym ciele, ale obawiamy się operacji i nie chcemy przechodzić długiej rekonwalescencji. Tymczasem współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań małoinwazyjnych, które szybko i praktycznie bez ryzyka powikłań na długo mogą polepszyć naszą prezencję. Sprawdź, na jakie zabiegi warto się zdecydować!

Laseroterapia – młodzieńczy wygląd i usuwanie znamion

Laser jest urządzeniem używanym do precyzyjnego cięcia nie tylko w przemyśle, ale także w medycynie estetycznej. Właściwości wiązki pozwalają na usuwanie różnorodnych znamion w sposób bezkrwawy, szybki i nie wymagający szwów. Wskutek działania temperatury, poddane laserowi tkanki ulegają ablacji (odparowaniu). Znamię zasusza się i odpada. Wąska wiązka nie narusza zdrowej tkanki wokół zmiany, dlatego nie powstaje w tym miejscu żadna rana.

Medycyna estetyczna - Z jakich zabiegów warto skorzystać?
Medycyna estetyczna - Z jakich zabiegów warto skorzystać?

Oczywiście właściwości lasera wykorzystywane są w medycynie estetycznej również w celu pobudzenia skóry do naturalnej regeneracji. Dzięki mikronacięciom nie powstają rany, a jednocześnie komórki skóry (fibroblasty) dostają sygnał do odbudowy. Skóra jest odmłodzona, wygładzona, bardziej elastyczna i jędrna.

Wszechstronny kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, obok kolagenu i elastyny, to naturalny produkt naszego ciała. Wytwarzają go wspomniane fibroblasty. To właśnie kwas hialuronowy odpowiada za właściwe nawilżenie tkanek i jest skórze niezbędny. Wraz z upływem czasu, jego zawartość w skórze zmniejsza się, dlatego dostarcza się go w postaci podawanych doskórnie koktajli.

Medycyna estetyczna

Popularny i dobrze tolerowany przez organizm kwas hialuronowy w medycynie estetycznej pełni również rolę wypełniacza, służąc choćby powiększaniu ust czy wypełnianiu bruzd i zmarszczek na twarzy. Może pomóc również kobietom niezadowolonym z wyglądu własnych okolic intymnych. Jeśli należysz do pań, które nie mają odwagi zamienić akcesoriów erotycznych z dildo shop na partnera z powodu niedoskonałości w obrębie stref intymnych – skorzystaj z możliwości kwasu hialuronowego i medycyny estetycznej.

Mezoterapia – regeneracja i odmłodzenie skóry

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w rozmaitych odmianach mezoterapii. Podstawą mezoterapii jest działanie na skórę mikroigłami lub cienkimi kaniulami, połączone z aplikacją bezpośrednio do jej odpowiednich warstw preparatów indywidualnie dobieranych do potrzeb pacjenta. W skład koktajli mogą wchodzić witaminy i inne składniki odżywcze, opisywany kwas hialuronowy czy botoks (toksyna botulinowa). Wskutek paraliżującego działania botoksu, mięśnie poddane jego działaniu rozluźniają się, a zmarszczki wygładzają.

W mezoterapii stosuje się także osocze bogatopłytkowe, czyli specjalnie spreparowaną krew pacjenta, którą pobiera się od niego przed zabiegiem. Krew podlega obróbce w specjalnej wirówce w celu uzyskania osocza o jak największej liczbie płytek krwi i czynników wzrostu. Taki preparat ma silne właściwości regenerujące.

Warto podkreślić, że podobnie jak wiązka laserowa, procesy odbudowy skóry pobudza już sam fakt nakłuwania tkanek. W odpowiedzi na mikronakłucia, komórki skóry zaczynają wzmożoną kolagenozę (wytwarzanie kolagenu). Raz pobudzone fibroblasty produkują kolagen przez dłuższy czas, dlatego efekty mezoterapii są dość długotrwałe i zabiegów nie powtarza się często.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!