Przejdź do treści

Skuteczna terapia wrastających paznokci w PediKos w Gdańsku

Wrastający paznokieć w stopie powoduje wiele dolegliwości. Palec staje się opuchnięty, boli i pojawia się stan zapalny, a w efekcie może rozwinąć się także infekcja. Nieleczony problem może doprowadzić też do przerwania ciągłości wału paznokcia, wskutek czego na palcu pojawia się bolesna rana. Stanowi ona zagrożenie dla zdrowia zwłaszcza dla osób, które zmagają się z przewlekłą chorobą, taką jak cukrzyca.
Teaser Media
Image
Wrastający paznokieć

W gabinecie PediKos w Gdańsku pacjenci mogą skorzystać ze skutecznej terapii wrastającego paznokcia. Co warto wiedzieć zatem o leczeniu? Odpowiadamy poniżej.

Wrastający paznokieć - wszystko, co musisz wiedzieć

Do wrastania paznokcia dochodzi, gdy płytka zagłębia się w otaczające tkanki miękkie. W konsekwencji rozwija się miejscowy stan zapalny. Przyczyną tego problemu może być noszenie zbyt ciasnego lub nieodpowiedniego obuwia, które wywiera nadmierny nacisk na palce. Nieprawidłowe obcinanie paznokci, np. w półokrągły sposób, również zwiększa ryzyko wrastania paznokcia. Dodatkowym czynnikiem mogą być predyspozycje genetyczne, które wpływają na kształt płytki paznokciowej. Do wrastania paznokci może dojść także w wyniku urazu mechanicznego lub zmian w strukturze stopy, takich jak płaskostopie czy deformacje palców.

Objawy wrastającego paznokcia:

  • ból w okolicy paznokcia, szczególnie podczas chodzenia,
  • zaczerwienienie i obrzęk wału paznokciowego,
  • uczucie napięcia w miejscu wrastania,
  • powstawanie drobnych ran lub nadżerek,
  • w zaawansowanych przypadkach pojawia się wydzielina ropna.

Leczenie wrastających paznokci w PediKos

Terapia wrastających paznokci Gdańsk w Centrum Podologicznym PediKos polega na zastosowaniu kilku, skutecznych metod. Poniżej omawiamy, na jakie zabiegi mogą umówić się pacjenci.

  1. Wycięcie wrastającego fragmentu i opatrunek

     

Wycięcie wrastającego fragmentu paznokcia to podstawowy zabieg wykonywany w przypadku wystąpienia m.in. infekcji. Polega on na usunięciu części paznokcia, która wbija się w skórę i powoduje dyskomfort. Zabieg wykonywany jest w sposób precyzyjny, aby nie naruszać zdrowej tkanki. Po wycięciu nakładany jest opatrunek, który chroni miejsce przed zakażeniem. Dodatkowo, opatrunek pomaga złagodzić dolegliwości bólowe i wspiera proces regeneracji. 

  1. Klamra ortonyksyjna korygująca wrastający paznokieć 

Klamra ortonyksyjna to metoda służąca do korygowania kształtu paznokcia, która zapobiega jego dalszemu wrastaniu. Podolog mocuje na paznokciu specjalną klamrę, która delikatnie unosi krawędzie płytki paznokciowej, zmniejszając  ich nacisk na wał paznokciowy. Dzięki czemu paznokieć zaczyna rosnąć w odpowiednim kierunku. Zabieg jest bezbolesny, nie trzeba podawać pacjentowi znieczulenia. Klamrę można dostosować do kształtu paznokcia oraz stopnia jego deformacji. 

  1. Terapia wrastającego paznokcia kostką Arkady 

Terapia z wykorzystaniem kostki Arkady to nowoczesna metoda leczenia wrastających paznokci. Dzięki zabiegowi można szybko przywrócić prawidłowy kształt paznokcia i zmniejszyć dolegliwości bólowe. Kostka Arkady to narzędzie medyczne, które stabilizuje palec podczas zabiegu i umożliwia precyzyjne modelowanie płytki paznokciowej. Procedura polega na uniesieniu i uformowaniu paznokcia w taki sposób, aby zapobiec jego dalszemu wrastaniu. W trakcie zabiegu stosowane są specjalne preparaty utwardzające, które pomagają utrwalić nowy kształt paznokcia. Terapia jest bezpieczna, a jej efekty widoczne są natychmiast po wykonaniu.

Każda z metod dostępnych w PediKos jest wybierana w zależności od stanu paznokcia i oczekiwań pacjenta. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane z dbałością o komfort i bezpieczeństwo.

 

Podsumowanie

Wrastający paznokieć utrudnia codzienne chodzenie i powoduje ból. Leczenie tej dolegliwości polega na wycięciu wrastającego paznokcia, założeniu klamry ortonyksyjnej, która koryguje wrastający paznokieć lub na zastosowaniu terapii kostką Arkady. Centrum Podologiczne PediKos w Gdańsku zatrudnia doświadczonych podologów, którzy najpierw przeprowadzają konsultację z pacjentem, a następnie dobierają odpowiednią terapię dostosowaną do jego potrzeb.

Komentarze
Udziel odpowiedzi na proste pytanie
Ten mechanizm ma sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteś botem
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!