Ocet jabłkowy - właściwości octu jabłkowego
Ocet jabłkowy to bez wątpienia pokarm doskonały. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jest jednym z najzdrowszych produktów spożywczych na świecie. Dziś przyjrzymy się temu, jakie konkretnie są prozdrowotne właściwości octu jabłkowego. Podam też najlepsze, sprawdzone sposoby na to, jak pić ocet jabłkowy, aby wydobyć z niego to, co najlepsze.
Najpiękniejsze w occie jabłkowym jest chyba to, że ma działanie bardzo wszechstronne. To znaczy, że działa na przeróżne, korzystne dla naszego organizmu sposoby.
Ocet jabłkowy zawiera witaminy
Nie jest może bogactwem witamin, ale dostarcza ich trochę. Są to witaminy takie jak: C, A, B1, B2, B3, B5, B6, biotyna (inaczej witamina B7 lub witamina H), oraz kwas foliowy - inaczej witamina B9.
Ocet jabłkowy dostarcza minerały
Podobnie jak w przypadku witamin, ocet jabłkowy nie zawiera w sobie ogromnej ilości minerałów, choć ich jakość oraz różnorodność są godne podziwu. Są to: potas, fosfor, magnez, miedź, mangan, sód, żelazo, oraz wapń. Bez wątpienia zarówno minerały, jak i witaminy zawarte w occie jabłkowym, przyczynią się do zwalczania infekcji oraz poprawienia ogólnej odporności organizmu.
Ocet jabłkowy zakwasza, ale tylko żołądek!
To jest właśnie paradoks tego cudownego produktu. Zakwasza on jedynie żołądek, a odpowiednio zakwaszony żołądek jest niezbędny do prawidłowego przebiegu procesu trawienia, wchłaniania składników odżywczych z pokarmu. Okazuje się, że paradoksalnie, nie wliczając w ten proces żołądka, ocet jabłkowy alkalizuje organizm! Kwas, który wprowadza stan zasadowy... Niby nie do wiary, a jednak właśnie ocet jabłkowy potrafi to zrobić. I robi, jeśli spożywasz go regularnie, oraz jest wysokiej jakości.
Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo
Kwas octowy jest składnikiem o potwierdzonym badaniami działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Można nim więc spokojnie leczyć np. grzybicę. Jakkolwiek to zabrzmi, nadaje się również do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Ale nie martw się, nie zadziała tak samo jakbyś połknął Domestos ;)
Pozostałe, lecz i tak nie wszystkie, właściwości octu jabłkowego to:
- wspomaga odchudzanie (zauważalne jest również zwiększone poczucie sytości po spożyciu octu jabłkowego);
- reguluje poziom glukozy we krwi;
- wpływa zbawiennie na układ krążenia;
- jest naturalnym, wspaniałym probiotykiem.
Jak pić ocet jabłkowy
Mam dla ciebie świetną poradę co do tego jak pić ocet jabłkowy! Sam w ten sposób go zażywam i widzę niesamowite rezultaty. Z tym, że robię to już od lat. Ale nie martw się, będzie robił Ci dobrze od pierwszego zażycia ;) Codziennie rano, na czczo - Po przebudzeniu, podejdź do blatu kuchennego, chwyć buteleczkę z octem jabłkowym i wlej do szklanki 4 łyżeczki. Następnie dodaj wody. Osobiście nie znoszę smaku octu jabłkowego, więc wody dodaję jak najmniej, by był to jeden, szybki łyk. Naprawdę, ten smak przyprawia mnie o wymioty mimo, że piję go już bardzo długo. Więc uważaj. Jak coś, to ja ostrzegałem! Proces powtarzaj codziennie. Powodzenia, dasz radę! 20 minut przed głównym posiłkiem - Jeśli masz w ciągu dnia coś takiego jak główny posiłek (osobiście zjadam 1 posiłek dziennie), to na 20 minut przed jego spożyciem możesz wypić dodatkowo 4 łyżeczki octu jabłkowego z wodą. Po co? Ponieważ wspomoże on trawienie pokarmu, a zakładając, że będzie go niemało, to w niemałym też stopniu odciążysz swój układ trawienny. Naprawdę polecam! Jest to artykuł gościnny, jeśli jednak zainteresował Cię mój styl pisania to zapraszam na mojego bloga, gdzie znajdziesz masę takich ciekawostek zdrowotnych i praktyczną wiedzę na temat zdrowego żywienia podaną w ludzki sposób.