Przejdź do treści

Nieprzestrzeganie higieny snu – konsekwencje

Konsekwencje nieprzestrzegania higieny snu mogą być różne. Zaczynając od senności i uczucia zmęczenia, przez zespoły bólowe i nadciśnienie, po zwiększone ryzyko chorób serca oraz zaburzenia popędu seksualnego. Problemy z zasypaniem wynikają często ze współistniejących chorób lub spłaszczenia rytmu dobowego melatoniny (zwłaszcza po 55 roku życia). Wtedy należy zastosować naturalny i bezpieczny lek – melatoninę w tabletkach, znacząco poprawiającą komfort wypoczynku.
Teaser Media
Image
Higiena snu

Konsekwencje nieprzestrzegania higieny snu mogą być różne. Zaczynając od senności i uczucia zmęczenia, przez zespoły bólowe i nadciśnienie tętnicze, po zwiększone ryzyko chorób serca oraz zaburzenia popędu seksualnego. Problemy z zasypaniem wynikają często ze współistniejących chorób lub spłaszczenia rytmu dobowego melatoniny (zwłaszcza po 55 roku życia). Wtedy należy zastosować naturalny i bezpieczny lek – melatoninę w tabletkach, znacząco poprawiającą komfort wypoczynku.

Poprawa jakości snu – jakich zasad należy przestrzegać?

Jakość snu możemy poprawić, unikając drzemek w ciągu dnia, jedząc maksymalnie 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka, regularnie uprawiając sport, dbając o prawidłowe oświetlenie wieczorem, a co najważniejsze – budząc się o stałej porze (nawet w weekendy).

Starajmy się też ograniczyć korzystanie z telefonu, komputera i oglądanie telewizji minimum na godzinę przed snem (światło z tych urządzeń wpływa bardzo niekorzystnie na jakość wypoczynku). Ciekawym urozmaiceniem wieczoru bez światła niebieskiego jest 30-sto bądź 60-cio minutowa ciepła kąpiel zapachowa pozwalająca zrelaksować organizm, tym samym przygotowując go do snu.

Odpowiednie warunki do spania

Temperatura w pokoju powinna oscylować w granicach 16-22 stopni Celsjusza. Dodatkowo przed snem pomieszczenie należy dokładnie posprzątać, a pościel zmieniać minimum 2 razy w miesiącu (nadmierne zakurzenie zaburza jakość snu). Jeśli czytasz książki w łóżku, powinieneś ustawić lampę możliwie daleko od twarzy, aby żarówka nie była bezpośrednio widoczna.

Jeśli nadal masz problemy ze snem, prawdopodobnie rozwijają się u Ciebie zaburzenia okołodobowego rytmu czuwania. Można je wyeliminować naturalnym i bezpiecznym lekiem – melatoniną.

Więcej znajdziesz na https://melatonina.pl/.

Nieprzestrzeganie higieny snu – podsumowanie

Nieprzestrzeganie higieny snu wiąże się z przykrymi konsekwencjami (np. nietolerancja glukozy, ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych, podwyższony poziom lęku). Oprócz wysiłku fizycznego i pilnowania podstawowych zasad, należy zastanowić się nad stosowaniem melatoniny, wspierającej zdrowy i komfortowy sen, przeznaczonej również dla osób powyżej 55 roku życia!

Przestrzegaj zasady higieny snu – odżywiaj się zdrowo, bądź aktywny i dbaj o siebie. Twój organizm na pewno do doceni.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!