Kolagen naturalny - dlaczego warto go suplementować?

Każdy świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że z biegiem czasu nasz organizm wymaga wsparcia. Naturalne procesy starzenia sprawiają, że produkcja substancji aktywnych - w tym także białek kolagenowych - znacznie spada. W efekcie pojawiają się chociażby pierwsze zmarszczki, a także problemy w obrębie stawów. Z racji tego, że kolagen stanowi jeden z najważniejszych elementów zdrowego i młodego wyglądu, warto rozważyć jego suplementację. Jakie będzie ona niosła za sobą korzyści?

Suplementacja kolagenu - jak wpłynie ona na wygląd zewnętrzny?

Nie bez powodu kolagen nazywany jest "białkiem młodości". Ma on niebagatelny wpływ na wygląd skóry - zarówno twarzy jak i ciała. Warto zauważyć, że zarówno kobiety jak i mężczyźni zaczynają stosować kremy w technologii "anti - aging" już po 25 roku życia. Nie jest to bezzasadne, gdyż właśnie przy przekroczeniu tej granicy wieku zaczyna zwalniać naturalna produkcja kolagenu.

Kolagen

Kolagen - Suplementacja kolagenu

Nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć białka w odpowiednich ilościach, więc zostaje zaburzona także jego naturalna synteza. W miarę upływu czasu, kiedy naturalne zasoby kolagenu nie będą uzupełniane, będzie można zauważyć:

  • pojawienie się uporczywego cellulitu;
  • pierwsze zmarszczki - najczęściej w okolicy ust i na czole;
  • utratę jędrności skóry;
  • pojawienie się drobnych przebarwień i niedoskonałości.

Choć wyżej wymienione "objawy" są naturalną reakcją organizmu na postępujące procesy starzenia, to jednak można im skutecznie zapobiegać. Suplementacja kolagenu może znacznie spowolnić powstawanie drobnych mankamentów w strukturze skóry, a nawet cofnąć już istniejące zmiany. Ważne jest jednak to, by wybrać odpowiedni suplement. Zakłada się, że kolagen rybi - izolowany ze skór ryb morskich - posiada najbardziej zbliżoną budowę do białka naturalnie występującego w ludzkim organizmie. Takie suplementy - można znaleźć je np. na stronie https://www.kolagen.pl/ - będą więc miały najefektywniejsze działanie. Pomogą one w odbudowie tkanek skóry, a także znacznie spowolnią procesy starzenia.

Kolagen i jego wpływ na zdrowe stawy

Faktem jest, że większość osób kojarzy kolagen jedynie z pielęgnacją skóry ciała i twarzy. Białko to jest bowiem podstawą wielu kremów i kosmetyków. Niemniej jednak warto podkreślić, że jest ono także głównym składnikiem mazi stawowej. Odpowiada ona za zmniejszenie tarcia pomiędzy strukturami kostnymi. Z biegiem czasu, kiedy kolagen zanika z naszego organizmu, zmniejsza się także ilość niezbędnej mazi stawowej. W efekcie wiele osób skarży się na:

  • poranne sztywnienie stawów;
  • dolegliwości bólowe w obrębie stawów;
  • znaczne ograniczenie ruchomości stawów.

Powyższe problemy generowane są właśnie przez zaburzenia w produkcji kolagenu. W tym momencie ponownie uwidacznia się konieczność jego suplementacji. Dziki uzupełnieniu niedoborów można będzie zachować pełną mobilność i dobre zdrowie stawów na znacznie dłuższy czas. Podobnie jednak jak w poprzednim wypadku, warto wybierać suplementy na bazie kolagenu rybiego. Nie jest wskazane stosowanie hydrolizatów, gdyż w takiej formie kolagen nie zachowuje swojej aktywności biologicznej.

Na co jeszcze wpływa kolagen w naszym organizmie?

Kolagen wpływa nie tylko na stawy i wygląd skóry. Ma on znacznie bardziej wszechstronną rolę. W mniejszym stopniu poprawia on także kondycję narządu wzroku, a także usprawnia transport tlenu i substancji odżywczych do poszczególnych komórek w organizmie. Jego suplementacja - oczywiście regularna - będzie więc miała prawdziwie zbawienny wpływ na cały organizm.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!