Przejdź do treści

Kolagen naturalny - dlaczego warto go suplementować?

Każdy świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że z biegiem czasu nasz organizm wymaga wsparcia. Naturalne procesy starzenia sprawiają, że produkcja substancji aktywnych - w tym także białek kolagenowych - znacznie spada. W efekcie pojawiają się chociażby pierwsze zmarszczki, a także problemy w obrębie stawów. Z racji tego, że kolagen stanowi jeden z najważniejszych elementów zdrowego i młodego wyglądu, warto rozważyć jego suplementację. Jakie będzie ona niosła za sobą korzyści?
Teaser Media
Image
Kolagen - Czy warto go suplementować?

Suplementacja kolagenu - jak wpłynie ona na wygląd zewnętrzny?

Nie bez powodu kolagen nazywany jest "białkiem młodości". Ma on niebagatelny wpływ na wygląd skóry - zarówno twarzy jak i ciała. Warto zauważyć, że zarówno kobiety jak i mężczyźni zaczynają stosować kremy w technologii "anti - aging" już po 25 roku życia. Nie jest to bezzasadne, gdyż właśnie przy przekroczeniu tej granicy wieku zaczyna zwalniać naturalna produkcja kolagenu.

Nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć białka w odpowiednich ilościach, więc zostaje zaburzona także jego naturalna synteza. W miarę upływu czasu, kiedy naturalne zasoby kolagenu nie będą uzupełniane, będzie można zauważyć:

  • pojawienie się uporczywego cellulitu;
  • pierwsze zmarszczki - najczęściej w okolicy ust i na czole;
  • utratę jędrności skóry;
  • pojawienie się drobnych przebarwień i niedoskonałości.

Choć wyżej wymienione "objawy" są naturalną reakcją organizmu na postępujące procesy starzenia, to jednak można im skutecznie zapobiegać. Suplementacja kolagenu może znacznie spowolnić powstawanie drobnych mankamentów w strukturze skóry, a nawet cofnąć już istniejące zmiany. Ważne jest jednak to, by wybrać odpowiedni suplement. Zakłada się, że kolagen rybi - izolowany ze skór ryb morskich - posiada najbardziej zbliżoną budowę do białka naturalnie występującego w ludzkim organizmie. Takie suplementy - można znaleźć je np. na stronie https://www.kolagen.pl/ - będą więc miały najefektywniejsze działanie. Pomogą one w odbudowie tkanek skóry, a także znacznie spowolnią procesy starzenia.

Kolagen i jego wpływ na zdrowe stawy

Faktem jest, że większość osób kojarzy kolagen jedynie z pielęgnacją skóry ciała i twarzy. Białko to jest bowiem podstawą wielu kremów i kosmetyków. Niemniej jednak warto podkreślić, że jest ono także głównym składnikiem mazi stawowej. Odpowiada ona za zmniejszenie tarcia pomiędzy strukturami kostnymi. Z biegiem czasu, kiedy kolagen zanika z naszego organizmu, zmniejsza się także ilość niezbędnej mazi stawowej. W efekcie wiele osób skarży się na:

  • poranne sztywnienie stawów;
  • dolegliwości bólowe w obrębie stawów;
  • znaczne ograniczenie ruchomości stawów.

Powyższe problemy generowane są właśnie przez zaburzenia w produkcji kolagenu. W tym momencie ponownie uwidacznia się konieczność jego suplementacji. Dziki uzupełnieniu niedoborów można będzie zachować pełną mobilność i dobre zdrowie stawów na znacznie dłuższy czas. Podobnie jednak jak w poprzednim wypadku, warto wybierać suplementy na bazie kolagenu rybiego. Nie jest wskazane stosowanie hydrolizatów, gdyż w takiej formie kolagen nie zachowuje swojej aktywności biologicznej.

Na co jeszcze wpływa kolagen w naszym organizmie?

Kolagen wpływa nie tylko na stawy i wygląd skóry. Ma on znacznie bardziej wszechstronną rolę. W mniejszym stopniu poprawia on także kondycję narządu wzroku, a także usprawnia transport tlenu i substancji odżywczych do poszczególnych komórek w organizmie. Jego suplementacja - oczywiście regularna - będzie więc miała prawdziwie zbawienny wpływ na cały organizm.

Komentarze
Udziel odpowiedzi na proste pytanie
Ten mechanizm ma sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteś botem
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!