Kolagen naturalny - dlaczego warto go suplementować?
Suplementacja kolagenu - jak wpłynie ona na wygląd zewnętrzny?
Nie bez powodu kolagen nazywany jest "białkiem młodości". Ma on niebagatelny wpływ na wygląd skóry - zarówno twarzy jak i ciała. Warto zauważyć, że zarówno kobiety jak i mężczyźni zaczynają stosować kremy w technologii "anti - aging" już po 25 roku życia. Nie jest to bezzasadne, gdyż właśnie przy przekroczeniu tej granicy wieku zaczyna zwalniać naturalna produkcja kolagenu.
Nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć białka w odpowiednich ilościach, więc zostaje zaburzona także jego naturalna synteza. W miarę upływu czasu, kiedy naturalne zasoby kolagenu nie będą uzupełniane, będzie można zauważyć:
- pojawienie się uporczywego cellulitu;
- pierwsze zmarszczki - najczęściej w okolicy ust i na czole;
- utratę jędrności skóry;
- pojawienie się drobnych przebarwień i niedoskonałości.
Choć wyżej wymienione "objawy" są naturalną reakcją organizmu na postępujące procesy starzenia, to jednak można im skutecznie zapobiegać. Suplementacja kolagenu może znacznie spowolnić powstawanie drobnych mankamentów w strukturze skóry, a nawet cofnąć już istniejące zmiany. Ważne jest jednak to, by wybrać odpowiedni suplement. Zakłada się, że kolagen rybi - izolowany ze skór ryb morskich - posiada najbardziej zbliżoną budowę do białka naturalnie występującego w ludzkim organizmie. Takie suplementy - można znaleźć je np. na stronie https://www.kolagen.pl/ - będą więc miały najefektywniejsze działanie. Pomogą one w odbudowie tkanek skóry, a także znacznie spowolnią procesy starzenia.
Kolagen i jego wpływ na zdrowe stawy
Faktem jest, że większość osób kojarzy kolagen jedynie z pielęgnacją skóry ciała i twarzy. Białko to jest bowiem podstawą wielu kremów i kosmetyków. Niemniej jednak warto podkreślić, że jest ono także głównym składnikiem mazi stawowej. Odpowiada ona za zmniejszenie tarcia pomiędzy strukturami kostnymi. Z biegiem czasu, kiedy kolagen zanika z naszego organizmu, zmniejsza się także ilość niezbędnej mazi stawowej. W efekcie wiele osób skarży się na:
- poranne sztywnienie stawów;
- dolegliwości bólowe w obrębie stawów;
- znaczne ograniczenie ruchomości stawów.
Powyższe problemy generowane są właśnie przez zaburzenia w produkcji kolagenu. W tym momencie ponownie uwidacznia się konieczność jego suplementacji. Dziki uzupełnieniu niedoborów można będzie zachować pełną mobilność i dobre zdrowie stawów na znacznie dłuższy czas. Podobnie jednak jak w poprzednim wypadku, warto wybierać suplementy na bazie kolagenu rybiego. Nie jest wskazane stosowanie hydrolizatów, gdyż w takiej formie kolagen nie zachowuje swojej aktywności biologicznej.
Na co jeszcze wpływa kolagen w naszym organizmie?
Kolagen wpływa nie tylko na stawy i wygląd skóry. Ma on znacznie bardziej wszechstronną rolę. W mniejszym stopniu poprawia on także kondycję narządu wzroku, a także usprawnia transport tlenu i substancji odżywczych do poszczególnych komórek w organizmie. Jego suplementacja - oczywiście regularna - będzie więc miała prawdziwie zbawienny wpływ na cały organizm.