Ligandrol – czym jest i jak działa?

Ligandrol – nazywany także LGD-4033 - to niesteroidowy doustny selektywny modulator receptora androgenowego (tj. z grupy SARM), który pierwotnie miał przeciwdziałać wyniszczaniu mięśni szkieletowych, opóźniając także proces starzenia. W rzeczywistości jednak kryje się w nim znacznie więcej, co dość szybko zainteresowało rynek suplementów oraz… samych sportowców.

Jak działa ligandrol?

Pierwotnie miał on leczyć objawy osteoporozy, szybko jednak się okazało, że właściwości i sposób działania bardziej usatysfakcjonuje… kulturystów.

Ligandrol - Jak działa?

Ligandrol - Jak działa?

Wynika to z faktu, że ligandrol ma silne działanie antyresorpcyjne – tj. ma zdolność blokowania procesów wchłaniania minerałów z kości, gdy zaczyna ich brakować. W konsekwencji kości stają się silniejsze i odporniejsze. Co więcej, jako anabolik sprzyja rozbudowie masy mięśniowej, co z kolei pozwala skoncentrować się na treningu spalającym tkankę tłuszczową. Z tego też względu przyjmuje się, że ligandrol zbliża do uzyskania wymarzonej sylwetki, pomagają w procesie rekompozycji.

Na dodatek ligandrol to paliwo dla mięśni oraz substancja o właściwościach antykatabolicznych. Sportowcy często zażywają go w celu przeprowadzenia sprawnej regeneracji.

Jakie korzyści niesie ligandrol?

Zwolennicy stosowania ligandrolu twierdzą, iż substancja ta:

  • wspomaga w procesie przyrostu masy mięśniowej,
  • zwiększa siłę,
  • wzmacnia kości, zapobiegając ich demineralizacji,
  • doskonale przyswajalna, łatwa w podawaniu.

Warto jednak podkreślić, że LGD-4033 ma swoje wady i może wywoływać skutki uboczne. Najczęściej wymieniane jest ryzyko obniżenia estradiolu, a także testosteronu. Pojawić się także mogą reakcje alergiczne i dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Z tego też względu tak ważne jest stałe kontrolowanie swojego stanu zdrowia, konsultacje z lekarzem oraz przestrzeganie dawek, zalecanych przez producentów.

Czy ligandrol to steryd?

Nie. Ligandrol nie należy do grupy sterydów anaboliczno-androgennych. Ich działanie nastawione jest na utratę masy mięśniowej i na redukcję tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że substancja ta nie pociąga za sobą swoistych skutków ubocznych, które przypisuje się sterydom.

Stosowanie ligandrolu

Najczęściej LGD-4033 stosowany jest w niewielkich porcjach (maksimum 20mg). Warto jednak podkreślić, że pierwsze korzyści zauważyć można już przy minimalnym spożywaniu – nawet poniżej 5mg/dziennie. Ostatecznie dokładne dawkowanie zależne jest od rodzaju suplementu i jego składu.

Oczywiście niezbędne jest, aby zachować przy tym aktywny tryb życia oraz aby trzymać zbilansowaną, szytą na miarę dietę.

Z czym warto łączyć ligandrol?

Aby zyskać jak najlepsze wyniki, warto sięgnąć po inne suplementy wspomagające. W tej roli doskonale sprawdzi się np.:

  • GW-501516 – selektywny aktywator receptorów PPAR, których aktywność wpływa na metabolizm glukozy oraz lipidów,
  • Ostaryna – SARM, wpływający na wzrost masy mięśniowej oraz pozwalający na sprawny spadek masy tłuszczowej,
  • RAD-140 – SARM o właściwościach anabolicznych, wspierający rozbudowę masy mięśniowej.

Chcesz je wypróbować? Odwiedź sklep online WXN Labs!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!