Przejdź do treści

Ligandrol – czym jest i jak działa?

Ligandrol – nazywany także LGD-4033 - to niesteroidowy doustny selektywny modulator receptora androgenowego (tj. z grupy SARM), który pierwotnie miał przeciwdziałać wyniszczaniu mięśni szkieletowych, opóźniając także proces starzenia. W rzeczywistości jednak kryje się w nim znacznie więcej, co dość szybko zainteresowało rynek suplementów oraz… samych sportowców.
Teaser Media
Image
Ligandrol - Jak działa?

Jak działa ligandrol?

Pierwotnie miał on leczyć objawy osteoporozy, szybko jednak się okazało, że właściwości i sposób działania bardziej usatysfakcjonuje… kulturystów.

Wynika to z faktu, że ligandrol ma silne działanie antyresorpcyjne – tj. ma zdolność blokowania procesów wchłaniania minerałów z kości, gdy zaczyna ich brakować. W konsekwencji kości stają się silniejsze i odporniejsze. Co więcej, jako anabolik sprzyja rozbudowie masy mięśniowej, co z kolei pozwala skoncentrować się na treningu spalającym tkankę tłuszczową. Z tego też względu przyjmuje się, że ligandrol zbliża do uzyskania wymarzonej sylwetki, pomagają w procesie rekompozycji.

Na dodatek ligandrol to paliwo dla mięśni oraz substancja o właściwościach antykatabolicznych. Sportowcy często zażywają go w celu przeprowadzenia sprawnej regeneracji.

Jakie korzyści niesie ligandrol?

Zwolennicy stosowania ligandrolu twierdzą, iż substancja ta:

  • wspomaga w procesie przyrostu masy mięśniowej,
  • zwiększa siłę,
  • wzmacnia kości, zapobiegając ich demineralizacji,
  • doskonale przyswajalna, łatwa w podawaniu.

Warto jednak podkreślić, że LGD-4033 ma swoje wady i może wywoływać skutki uboczne. Najczęściej wymieniane jest ryzyko obniżenia estradiolu, a także testosteronu. Pojawić się także mogą reakcje alergiczne i dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Z tego też względu tak ważne jest stałe kontrolowanie swojego stanu zdrowia, konsultacje z lekarzem oraz przestrzeganie dawek, zalecanych przez producentów.

Czy ligandrol to steryd?

Nie. Ligandrol nie należy do grupy sterydów anaboliczno-androgennych. Ich działanie nastawione jest na utratę masy mięśniowej i na redukcję tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że substancja ta nie pociąga za sobą swoistych skutków ubocznych, które przypisuje się sterydom.

Stosowanie ligandrolu

Najczęściej LGD-4033 stosowany jest w niewielkich porcjach (maksimum 20mg). Warto jednak podkreślić, że pierwsze korzyści zauważyć można już przy minimalnym spożywaniu – nawet poniżej 5mg/dziennie. Ostatecznie dokładne dawkowanie zależne jest od rodzaju suplementu i jego składu.

Oczywiście niezbędne jest, aby zachować przy tym aktywny tryb życia oraz aby trzymać zbilansowaną, szytą na miarę dietę.

Z czym warto łączyć ligandrol?

Aby zyskać jak najlepsze wyniki, warto sięgnąć po inne suplementy wspomagające. W tej roli doskonale sprawdzi się np.:

  • GW-501516 – selektywny aktywator receptorów PPAR, których aktywność wpływa na metabolizm glukozy oraz lipidów,
  • Ostaryna – SARM, wpływający na wzrost masy mięśniowej oraz pozwalający na sprawny spadek masy tłuszczowej,
  • RAD-140 – SARM o właściwościach anabolicznych, wspierający rozbudowę masy mięśniowej.

Chcesz je wypróbować? Odwiedź sklep online WXN Labs!

Komentarze
Udziel odpowiedzi na proste pytanie
Ten mechanizm ma sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteś botem
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!