Przejdź do treści

Preparat medycyny naturalnej - dlaczego Amol to środek dla każdego?

Amol to środek znany niemal wszystkim. Dowiedz się, dlaczego warto mieć go w swojej domowej apteczce i na jakie dolegliwości pomaga. Skuteczność leku Amol doceniana jest od lat. Jak zaznacza producent, zależy ona od długotrwałego stosowania oraz doświadczenia w podawaniu preparatu.
Teaser Media
Image
Amol to całkiem naturalny preparat ziołowy

Amol to środek znany niemal wszystkim. Dowiedz się, dlaczego warto mieć go w swojej domowej apteczce i na jakie dolegliwości pomaga.

Amol - bezpieczny preparat dla wszystkich

Skuteczność leku Amol doceniana jest od lat. Jak zaznacza producent, zależy ona od długotrwałego stosowania oraz doświadczenia w podawaniu preparatu.

Amol bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach pochodzenia ziołowego. Substancje czynne, które zawiera, to mentol, olejek lawendowy, olejek cytronelowy i cytrynowy, goździkowy i cynamonowy. Wszystkie wymienione olejki posiadają udowodnioną skuteczność we wspomaganiu leczenia konkretnych przypadłości.

Z właściwości Amolu mogą skorzystać wszyscy za wyjątkiem osób z zaburzeniami pracy wątroby i cierpiących z powodu kamieni żółciowych. W tym przypadku zaleca się konsultację z lekarzem przed zastosowaniem preparatu. Ze względu na brak danych dotyczących wpływu Amolu na kobiety w ciąży i karmiące piersią, zaleca się również ostrożność w ich przypadku. Osoby chorujące na astmę i przewlekłe zapalenie oskrzeli powinny unikać stosowania Amolu drogą wziewną. Jak w przypadku każdego innego preparatu, nie można stosować Amolu, jeśli w przeszłości wystąpiła reakcja alergiczna na którykolwiek jego składnik.

Na co stosować Amol?

Istnieje wiele preparatów tradycyjnych, które od lat cieszą się zaufaniem polskich rodzin. Jednym z takich leków jest Amol - właściwości i zastosowanie tego produktu opisane są szczegółowo w ulotce do niego dołączonej.

Amol może być stosowany jako środek wspomagający leczenie i łagodzący różnorodne dolegliwości. Najczęściej polecany jest jako preparat poprawiający ogólne samopoczucie w czasie przeziębienia, w różnorodnych bólach mięśniowych czy migrenach. Sprawdza się również jako pomoc dla układu trawienia, gdy dokuczają wzdęcia lub niestrawność, których podłożem nie są zdiagnozowane choroby o ciężkim przebiegu.

Przede wszystkim jednak od lat Amol jest preparatem stosowanym w polskich domach jako profilaktyczny środek zwiększający odporność w czasie zachorowań na przeziębienia i grypę oraz zmniejszający dolegliwości związane z katarem czy bólem głowy powodowanym zajętymi zatokami. Sprawdza się również jako środek zaradczy w przypadku ukąszeń owadów, łagodzący świąd.

W okresie jesienno-zimowym warto upewnić się, że mamy w swojej domowej apteczce leki na przeziębienie - wapteka.pl oferuje wyłącznie preparaty najwyższej jakości, które możesz zamówić i odebrać bez wychodzenia z domu!

Jak stosować Amol?

Amol może być stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Zewnętrznie zalecany jest w formie wcierek (w skronia, bolące stawy i mięśnie). Z kolei wewnętrznie może być przyjmowany doustnie lub jako preparat do inhalacji. Amol może być również używany do przygotowania relaksującej kąpieli i bezpośrednio dodawany do wody.

Czy Amol może być podawany dzieciom?

Ponieważ Amol jest roztworem mentolu i olejków eterycznych rozpuszczonych w alkoholu (etanolu), nie należy go stosować u dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia. Warto zaznaczyć, że ilość alkoholu w Amolu wynosi ok. 67%, co oznacza, że wprowadzenie do organizmu 10-15 kropli równa się przyjęciu ok. 0,46 g etanolu (ok. 10 ml piwa czy 5 ml wina). Obostrzenie ma na celu zminimalizowanie ryzyka wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych u młodocianych.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!