Drzewa są świadome, mają emocje i mogą nas uzdrawiać!

Przyroda jest miła i szczodra, czuła i kochająca! Drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze.

Przyroda jest miła i szczodra, czuła i kochająca! Drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze. Obserwując drzewa, przebywając w ich otoczeniu i wsłuchując się w ich potężne wibracje, możemy się od nich bardzo wiele nauczyć.

Drzewa uzdrawiają!

Podobnie jak wszystkie inne żywe istoty na tej ziemi, również drzewa posiadają określoną częstotliwość energii. Jest ona znacznie spokojniejsza, głębsza i bardziej "cierpliwa" niż w przypadku większości innych stworzeń. Niektórzy mawiają, że drzewa zakorzeniają Boskie światło w materii.

Drzewa są silnie zakorzenione i pozostają na swoim miejscu pomimo wszelkich zawirowań wokół nich. Nie przeszkadzają im burze, wichury, ulewy i gradobicia. Swoimi kończynami i liśćmi zmierzają ku światłu, a jednocześnie ich korzenie sięgają głęboko pod powierzchnię ziemi. Zdaniem wtajemniczonych pień drzewa jest kanałem umożliwiającym przepływ Boskiej energii.

Powiada się, że drzewa to najbardziej rozwinięte duchowo istoty na naszej planecie. Nieustannie przebywają w stanie głębokiej medytacji i porozumiewają się z otoczeniem mową składającą się z subtelnej energii. Od wieków znany jest ludzkości leczniczy potencjał drzew. W wielu kulturach drzewa były i nadal są traktowane ze szczególnym szacunkiem (źródło 1, źródło 2). Celtowie wierzyli, że drzewa są przodkami człowieka i są połączone z drugim światem. Najświętszym z drzew był dla nich dąb. Roślinność była dla nich tak istotna, że Celtowie opierali swój alfabet Ogham na nazwach drzew (źródło 3).

Podsumowanie

Drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze. Emanują z nich spokój i cierpliwość. Powiada się, że drzewa są najbardziej rozwiniętymi duchowo istotami na naszej planecie.

Nauka: drzewa mają świadomy i bardzo rozwinięty mózg

Jako duchowo rozwinięte istoty, drzewa koegzystują z innymi roślinami, zwierzętami i z istotami ludzkimi. Są inteligentne, posiadają świadomość i emocje. Głęboka inteligencja drzew jest przedmiotem badań od kilku ładnych stuleci. Interesowali się nią - między innymi - Goethe, Luther Burbank, George Washington Carver, Masanobu Fukuoka, Jagadis Bose oraz laureat Nagrody Nobla, Barbara McClintock.

Wyniki licznych badań naukowych sugerują, że rośliny są świadome własnego istnienia, obdarowane inteligencją i posiadają rozwinięty układ nerwowy, który mieści się w glebie, nieustannie wyczuwając i analizując otoczenie. Rośliny posiadają zatem bardzo rozwinięty, w pełni świadomy mózg korzeniowy, który funkcjonuje podobnie jak nasz, analizując przychodzące dane i generując wyrafinowane odpowiedzi. Co więcej, powstający mózg rośliny funkcjonalnie dopasowuje swój kształt do środowiska, w którym się rozwija (źródło 4)!

Drzewa mogą nas uzdrawiać

Unikalna część korzenia rośliny, wierzchołek korzenia (lub wierzchołki, które są spiczastymi końcami systemu korzeniowego) to wrażliwy narząd zmysłu, a zarazem neuron roślinnego mózgu. Każdy system korzeniowy zawiera miliony, a nawet miliardy takich wierzchołków. Dla przykładu w jednej roślinie żyta jest ponad 13 milionów korzonków o łącznej długości 1000 km! Każde z tych korzonków pokryte jest włoskami korzeniowymi. W sumie w "mózgu" żyta może się znajdować ponad 14 miliardów włosków korzeniowych, o łącznej długości 10 000 km! Każdy korzeń, każdy włosek korzeniowy, ma na końcu wierzchołek korzenia – roślinny narząd neuronalny!

W rzeczywistości większość roślinnych korzeni jest częścią wyrafinowanej sieci korzeni / grzybów, która może rozciągać się na wiele, wiele kilometrów. Gdy tylko wyobrazisz sobie potęgę połączonej sieci korzeni roślin i grzybni mikoryzowej w dowolnym dyskretnym ekosystemie, natychmiast uświadamiasz sobie, że masz do czynienia z siecią neuronową znacznie większą niż jakikolwiek człowiek kiedykolwiek posiadał!

Podsumowanie

Wyniki licznych badań naukowych sugerują, że drzewa posiadają wysoko rozwinięty układ nerwowy, odczuwają emocje, myślą i są całkiem świadome własnego istnienia. Unikalna część korzenia rośliny, wierzchołek korzenia (lub wierzchołki, które są spiczastymi końcami systemu korzeniowego) to wrażliwy narząd zmysłu, a zarazem neuron roślinnego mózgu. Każdy system korzeniowy zawiera miliony, a nawet miliardy takich wierzchołków.

Drzewa leczą!

Zdaniem taoistów drzewa nie tylko posiadają moc przekształcania dwutlenku węgla w tlen, ale są również w stanie wychwytywać negatywną energię z otoczenia i przekształcać ją w coś pozytywnego. Drzewa posiadają potężne korzenie, a im głębiej znajdują się one w glebie, tym wyżej drzewo sięga niebios.

Drzewa posiadają niezwykłe moce

Człowiek może nawiązać z drzewem uzdrawiającą relację symbiotyczną. Z jednej strony drzewa mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie, z drugiej zaś strony, nasza energia wewnętrzna może być korzystna dla drzew.

Gdy jesteśmy w złym nastroju, drzewa potrafią nas uspokoić i wzbudzić w nas bardzo pozytywne emocje. Liczne badania naukowe jednoznacznie potwierdzają, że już samo przebywanie w otoczeniu drzew może działać uzdrawiająco na nasze ciała i umysły (źródło 5).

Drzewa mogą nas leczyć nie tylko fizycznie, ale również aktywować i stymulować naszą intuicję, ułatwiając nam podążanie na duchowej ścieżce. Nasi pogańscy przodkowie czcili drzewa i odnosili z tego niemałe korzyści na wielu płaszczyznach. Niestety natura została dawno wyparta z życia większej części z nas.

Podsumowanie

Liczne badania naukowe jednoznacznie potwierdzają, że drzewa mogą nas leczyć, nawet poprzez samo przebywaniu w ich otoczeniu. Ponadto są w stanie aktywować i stymulować naszą intuicję, ułatwiając nam podążanie na duchowej ścieżce.

Przygotuj się, wybierz odpowiednie drzewo i do dzieła!

Spędzanie czasu z drzewami (bez względu na to, czy masz zamiar je przytulać, czy też nie) pomoże ci uzyskać uzdrowienie, równowagę i uziemienie nawet poprzez samo przebywanie w ich obecności, gdyż wówczas Twoja energia może faktycznie na krótką chwilę połączyć się z energią drzewa, co będzie miało niesamowicie pozytywny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie (źródło 6).

Drzewa uzdrawiają! (3)

Aby nawiązać bliższy, uzdrawiający kontakt z drzewem należy emocjonalnie przygotować się na taką okoliczność. Wewnętrzna pokora i szacunek dla przyrody to podstawy udanej przygody duchowej z drzewami. Jeśli nauczysz się odpowiednio postępować, drzewo będzie reagowało na Twoje uczucia, myśli i czyny! Zapewne, jeśli Twoje serce będzie czyste, usłyszysz, zauważysz lub odczujesz subtelne wskazówki przyrody.

Od czego zacząć? To proste – wystarczy udać się do zanurzonego w przyrodzie miejsca, najlepiej z dala od ludzkich zagmatwanych spraw, fikcyjnych potrzeb, hałasu i rozpraszających umysł zdarzeń! Jeśli nie masz ochoty wybierać się do lasu, wówczas nawet park miejski może okazać się jak najbardziej wystarczający – oczywiście pod warunkiem obecności drzew.

Jakie drzewo wybrać? Intuicja pomoże Ci upatrzyć najbardziej odpowiednie drzewo. Niczym dziecko, z czystym sercem poproś je o wsparcie. Stań lub usiądź pod drzewem, oprzyj się o nie, lub najzwyczajniej przytul je. Zamknij oczy, uspokój umysł i po prostu oddychaj. Dodatkowo możesz sobie wyobrażać, jak wszelkie Twoje dolegliwości, których chcesz się pozbyć, opuszczają Cię i po korze drzewa wpływają do gleby.

Gdy nawiążesz kontakt z drzewem nie spodziewaj się niczego szczególnego! Nie oczekuj, nie wymagaj, nie okazuj arogancji - to bardzo ważne! Spróbuj mentalnie porozmawiać z drzewem, opowiedzieć mu o swoich problemach, a jednocześnie zapytaj, czy przypadkiem ono czegoś nie chciało by od Ciebie w zamian na pomoc. Być może drzewo udzieli Ci wskazówek w formie subtelnego szeptu lub obrazów mentalnych. Możesz nie otrzymać ich za pierwszym razem. Czasami może to chwilę potrwać zanim się pojawią, ale gdy to nastąpi, będą niezmiernie ważne i przydatne! Być może uświadomisz je sobie dopiero po pewnym czasie, po kilku minutach, godzinach, lub nawet wielu dniach po nawiązaniu pierwszego kontaktu z drzewem.

Pamiętaj, że każde drzewo jest niepowtarzalną istotą, więc uzdrowienie, przewodnictwo i mądrość, którymi ewentualnie Cię obdaruje, również będą wyjątkowe.

Podsumowanie

Spędzanie czasu z drzewami pomoże ci uzyskać uzdrowienie, równowagę i uziemienie nawet poprzez samo przebywanie w ich obecności. Drzewa to niesamowite i całkiem świadome istoty, które mogą nas nie tylko uzdrawiać, ale także udzielają nam cennych wskazówek na naszej życiowej drodze. Aby nawiązać kontakt z drzewem wystarczy udać się do zanurzonego w przyrodzie miejsca, najlepiej z dala od ludzkich zagmatwanych spraw, fikcyjnych potrzeb, hałasu i rozpraszających umysł zdarzeń. Intuicja pomoże Ci upatrzyć najbardziej odpowiednie drzewo.

Bibliografia:

1 – US National Library of Medicine – On the typology and the worship status of sacred trees with a special reference to the Middle East;

2 – Learn Religions – Celtic Tree Months;

4 – Ancient Pages – Celtic Tree Of Life – Portal To Invisible Worlds And Source Of Sacred Knowledge;

4 – Conscious Lifestyle Magazine – Plant Consciousness: The Fascinating Evidence Showing Plants Have Human Level Intelligence, Feelings, Pain and More;

5 – The Telegraph – Being around trees makes you less stressed – study;

6 – Ask Angels – The Healing Power of Trees.