Badania nutrigenetyczne – inwestycja w zdrową przyszłość!

Badania nutrigenetyczne – hasło, które na pozór może brzmieć odlegle, ale tak naprawdę to temat bliski każdemu z nas. Dziś, dzięki dokonaniom współczesnej medycyny, odczytywanie prawdy o naszym organizmie jest w zasięgu ręki. DNA tworzy swoistą mapę naszego organizmu, a badania stają się dla nas drogowskazem i pozwalają „czytać” organizm jak nigdy wcześniej. 

Co nam dają badania nutrigenetyczne?

Badania nutrigenetyczne

Badania nutrigenetyczne iGenesis przynoszą czytelne wskazówki i informacje na temat funkcjonowania organizmu, jego predyspozycji, procesów starzenia, przyswajania wielu składników i skłonności do chorób cywilizacyjnych. Takich wyników nie dają żadne inne badania, a uzyskane informacje są niezmienne przez całe nasze życie! Dzięki badaniom zostajemy wyposażeni w naprawdę unikalną wiedzę na temat indywidualnej charakterystyki naszego organizmu, możemy w świadomy i zdrowy sposób planować życie – od aktywności fizycznej i diety, poprzez suplementację i konieczne badania okresowe, które np. mogą wspomóc efektywne przygotowania do zajścia w ciążę

Pamiętajmy, że każdy człowiek jest inny, a badania nutrigenetyczne pozwalają odkryć w nas indywidualne predyspozycje i potrzeby organizmu.

Czego konkretnie możemy dowiedzieć się z badań?

Dzięki specjalnym modułom analizującym próbkę DNA, badanie iGenesis wykazuje m.in. skłonności organizmu do rozwoju wielu chorób, t.j. otyłość, skłonność do efektu jo-jo, cukrzyca, osteoporoza, choroba Alzheimera, miażdżyca, demencja, trombofilia czy depresja. Badanie sprawdza także, jaki jest nasz profil żywieniowy i na co mamy alergie oraz nadwrażliwość. Analizuje wpływ na nasz organizm kofeiny, sodu, alkoholu, laktozy, glutenu, niklu, a nawet fruktozy! Dodatkowo, na podstawie badań dowiadujemy się, jak właściwie planować całkowicie indywidualną dietę i suplementację. Badanie dostarcza nam informacji na temat metabolizacji składników mineralnych i witamin oraz określa potencjał oksydacyjny i antyoksydacyjny organizmu. Dzięki nutrigenetyce można też zaplanować... trening! Na podstawie analizy DNA określany jest najbardziej efektywny i optymalny typ wysiłku fizycznego.

Jak zrobić badanie nutrigenetyczne?

Mamy dwie możliwości – możemy wykonać badanie samodzielnie, poprzez zakup pakietu do domowego badania, lub wykonać je w klinice. Badanie iGenesis jest w pełni bezpieczne, bezbolesne i bardzo proste do wykonania. Polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka. Następnie próbka wysyłana jest do wyspecjalizowanego laboratorium we Włoszech, z którego po kilku tygodniach otrzymujemy komplet wyników. Wyniki, wnioski i zalecenia zawarte są w ok. 100 stronicowej książce. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat naszego organizmu. Drogowskaz, który po skonsultowaniu z lekarzem, staje się naszym przewodnikiem po mądrej, świadomej profilaktyce.

Odpowiedź na pytanie, jak żyć lepiej, zdrowiej i dłużej, jak mieć więcej energii i czerpać radość z życia, tak naprawdę kryje się w genach! Warto wykonać jedno badanie na całe życie i poznać tę odpowiedź, by żyć pełnią życia

Więcej na temat badań nutrigenetycznych iGenesis dowiesz się tutaj

Kategorie