Co oferuje typowa apteka internetowa?

Polacy coraz chętniej korzystają z oferty aptek internetowych. Raport PMR z roku 2019 pokazał, że już co piąty Polak decyduje się na zakup leków bez recepty online i liczba ta wzrasta. Co jednak oferuje typowa apteka internetowa i jakie produkty można w niej kupić?

Polacy coraz chętniej korzystają z oferty aptek internetowych. Raport PMR z roku 2019 pokazał, że już co piąty Polak decyduje się na zakup leków bez recepty online i liczba ta wzrasta. Co jednak oferuje typowa apteka internetowa i jakie produkty można w niej kupić?

Jakie produkty można kupić w aptece internetowej?

Leki OTC w aptece internetowej

Preparaty określane mianem OTC (skrót od over-the-counter drug), to środki bez recepty. Są to m.in. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które bardzo często przyjmuje się jeszcze przed skonsultowaniem z lekarzem, w celu zwalczania nieprzyjemnych dolegliwości. Każda, typowa apteka internetowa posiada tego typu produkty w swojej ofercie. Oczywiście również w przypadku takich leków należy zachować ostrożność, bowiem stosowane długo i bez wyraźnego wskazania specjalisty, mogą być szkodliwe.

Oferta suplementów diety

W aptekach internetowych można wybierać także spośród szerokiej gamy suplementów diety. W praktyce definiuje się je jako środki spożywcze mające na celu uzupełnienie diety. Są to również źródła witamin i minerałów, których stosowanie także nie wymaga konsultacji z lekarzem.

Według raportu PMR, w roku 2020 rynek tego typu produktów wyniósł w Polsce około 6 mld zł (w cenach detalicznych). Jak się dodatkowo okazuje, jego potencjał nie będzie maleć i ma on notować stałe wzrosty. Oczywiście za część tej sprzedaży odpowiadają również apteki internetowe, które w większości mają dużą selekcję suplementów diety.

Wyroby medyczne

Wyroby medyczne to bardzo szeroka kategoria artykułów, od opatrunków, przez środki wspomagające proces leczenia, aż po sprzęt diagnostyczny. Okazuje się, że są to również preparaty przeznaczone do dezynfekcji, które w dobie pandemii cieszą się szczególnie dużą popularnością. W większości, każda typowa apteka internetowa również ma takie produkty w swoim asortymencie.

Dermokosmetyki

Asortyment aptek internetowych to często także dermokosmetyki. Są to produkty apteczne dedykowane osobom, których skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, choćby ze względu na jej wyjątkową wrażliwość. Od produktów dostępnych np. w drogeriach odróżnia je skład, który ma nie powodować reakcji alergicznych oraz uczuleń. Z tego też powodu nie ma w nich barwników i niejednokrotnie uczulających olejków eterycznych.

Jak widać asortyment aptek internetowych jest naprawdę szeroki i obejmuje produkty z wielu różnych grup. Oczywiście oferta niektórych z nich może nieco się między sobą różnić, jednak zasadniczo opiera się właśnie na takich artykułach.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!