Czy laserowe usuwanie rozstępów na udach jest skuteczne?

Zapewne marzeniem każdej z nas jest piękna, zdrowa i jędrna skóra. Rozstępy - dla większości z nas są przyczyną wielu kompleksów i źródłem dyskomfortu w codziennym życiu. Raczej nikt ich nie lubi, a tak naprawdę mogą się pojawić u każdego bez względu na wiek czy płeć. Jest to problem bardzo powszechny i może dotknąć osoby w różnym wieku. Dotyczy kobiet, zarówno tych szczupłych, jak i plus size. Pojawia się także u mężczyzn, jednak w mniejszym zakresie.

Laserowe usuwanie rozstępów na udach

Czym są rozstępy?

Potocznie to ujmując, rozstępy to nic innego jak blizny i ślady. Powstają wskutek zerwania włókien kolagenowych, przy nadmiernym rozciągnięciu się skóry. Występują na różnych partiach ciała. Na brzuchu, piersiach, biodrach, jednak szczególnie uciążliwe są rozstępy na udach. Niejednokrotnie odbierają pewność siebie, przeważnie latem, gdy wiele z nas chce pokazać zgrabne nogi, opalać się na plaży czy skorzystać z basenu.

Przyczyny powstawania rozstępów są różne. Dorastanie, zmiany hormonalne, ciąża, zmiana wagi, uwarunkowania genetyczne. Na początku rozstępy na udach przybierają postać prążków w kolorze czerwonym, fioletowym, które z czasem bledną i przekształcają się w białe, podłużne i wyczuwalne ślady. Najczęściej pojawiają się po obu stronach. W zależności od typu i kondycji skóry, występują w zróżnicowanych rozmiarach.

Laserowe usuwanie rozstępów

Nie ma co się łudzić, że w walce z rozstępami pomogą drogeryjne kosmetyki. Stosowanie kremów czy olejków nie spowoduje ich zniknięcia. Na szczęście, w obecnej dobie rozwoju technologicznego, istnieje wiele rozwiązań, które oferuje nowoczesna medycyna.

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest laserowe usuwanie rozstępów. Jest to metoda, dzięki której pozbędziesz się rozstępów, również tych na udach - w sposób bezinwazyjny, łatwo dostępny i szybki. Zabieg laserowego usuwania rozstępów jest w pełni bezpieczny oraz bezbolesny.

Sprawdź: Finansowanie zabiegów medycyny estetycznej - MediRaty

Jak przebiega zabieg likwidacji rozstępów?

Zabieg usuwania rozstępów na udach polega na tym, że w głąb tkanki skóry wnikają promienie laserowe, które wytwarza urządzenie. Wysoka temperatura powoduje, że wierzchnia część naskórka usuwa się, po czym skóra zaczyna ponownie się regenerować i tworzy nowe włókna, co z kolei przekłada się na produkcję kolagenu, który jak wiadomo wpływa na elastyczność i kondycję skóry.

Efekty po zabiegu

Czy laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne? To pytanie często pojawiające się wśród osób, które rozważają tę opcję, bądź są już chwile po zabiegu. Z pewnością warto mieć na uwadze, że rezultaty nie są widocznie od razu. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak czasami zaleca się kilka serii, aby uzyskać końcowy rezultat.

Gdy mamy do czynienia z redukcją rozstępów świeżych, czerwonych to możemy liczyć na całkowite ich zniknięcie po wykonaniu już jednego zabiegu. Głównym zadaniem laserowego usuwania rozstępów jest poprawa kolorytu skóry i napięcia, co przekłada się na wygładzenie, a także ujędrnienie. Ostateczne efekty są uzależnione od indywidualnych predyspozycji, kondycji skóry oraz wielkości rozstępów, ale zdecydowanie zawsze są satysfakcjonujące.

Istotną kwestię stanowi fakt, iż zabieg likwidacji rozstępów pozwala na powrót do codziennych obowiązków zaraz po jego wykonaniu. Oczywiście może występować lekki dyskomfort, ale gojenie się skóry na udach trwa zaledwie kilka dni. Z pewnością na czas 2-3 tygodni należy zrezygnować z ekspozycji na słońce. A tuż po zabiegu, jeśli występuje rumień można stosować zimne okłady. Skóra jest wtedy szczególnie wrażliwa i narażona na czynniki zewnętrzne, dlatego na pewno trzeba zwracać na nią szczególną uwagę.

Przeciętne koszty laserowego usuwania rozstępów na udach

Ile kosztuje zabieg laserowy na rozstępy? Jak zostało powyżej wspomniane cały zabieg laserowego usuwania rozstępów oraz jego efekty są zależne od wielu czynników, tak samo w przypadku ceny. Najważniejszym czynnikiem na pewno będzie wielkość rozstępów na udach oraz ewentualnie ilość zabiegów, na które się zdecydujemy. Średnia cena to około 2 tysięcy złotych.