Gdzie kupić przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich?

Osoby niepełnosprawne nie mają w Polsce łatwego życia. Na szczęście mają coraz lepszy dostęp do udogodnień takich jak dobrej jakości wózki z napędem elektrycznym, rehabilitacyjne oraz inny sprzęt przeznaczony do rehabilitacji.
Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich
Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • czym jest przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego
  • sklepy rehabilitacyjne -  jaką mają ofertę dla swoich klientów
  • wózki inwalidzkie z przystawką na napęd elektryczny – gdzie kupić?

Dzięki rozwojowi technologii i techniki osoby niepełnosprawne lub osoby zmagające się z różnymi niedogodnościami mają dostęp do ciekawych i nowych innowacyjnych rozwiązań, między innymi do takich rzeczy jak wózek inwalidzki z przystawką elektryczną. Przystawka elektryczna to nic innego jak dodatek do wózka inwalidzkiego do użycia napędu elektrycznego, który pozwala obsługiwać wózek osobie, która nie może robić tego za pomocą własnych rąk. Jednocześnie sklepy rehabilitacyjne mają coraz szerszą ofertę innowacyjnych sprzętów dla osób potrzebujących. Ponadto oferta takich sklepów jest bardzo interesująca i warto ją poznać.

Przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego - napęd elektryczny do zwykłego wózka

Przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich to podstawa dla osoby niepełnosprawnej, która nie może poruszać się o własnych siłach. Jakie potrzeby specjalne ma osoba niepełnosprawna, takiego wózka inwalidzkiego potrzebuje. Między innymi chodzi o dostawki elektryczne. Tradycyjny wózek inwalidzki to wózek manualny - obsługuje się go za pomocą rąk. Manualna obsługa wózków inwalidzkich niestety nie wchodzi w grę, jeśli osoba niepełnosprawna ma problemy z kończynami i może jedynie np. wciskać odpowiednie przyciski, aby uruchomić wózek. Wózek inwalidzki ze wspomaganiem elektrycznym jest więc w takiej sytuacji niezbędny. Przystawka do wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym pozwala na poruszanie się wózkiem w odpowiednim kierunku tak, jakby osoba niepełnosprawna posługiwała się wózkiem tradycyjnym. W specjalistycznych sklepach (oferują je między innymi sklepy rehabilitacyjne), gdzie możemy kupić wózki inwalidzkie dla osób dorosłych oraz dla dzieci, w tym wózek elektryczny odpowiednio wyprofilowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mogą to być wózki dla osób, które zachowały pionową postawę ciała lub dla osób mających całkowity niedowład lub paraliż i w takiej sytuacji potrzebują wózka który utrzymuje postawę ich ciała we właściwej pozycji. Takie wózki najczęściej wykonywane są na zamówienie i przypisane odpowiednim osobom. Można je kupić samodzielnie za własne pieniądze bądź starać się o refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia lub funduszy dla osób niepełnosprawnych, które pieniądze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego udzielają po złożeniu odpowiedniego wniosku.

Wózki elektryczne mogą posiadać więcej udogodnień niż przystawki elektryczne, jak na przykład przednie oświetlenie LED, pozwalające poruszać się niepełnosprawnym przy trudnej widoczności.

Sklepy rehabilitacyjne - bogata oferta dla osób potrzebujących

Oferta specjalistycznych sklepów rehabilitacyjnych jest bardzo szeroka. Sprzedają one nie tylko wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym czy zwykłe wózki inwalidzkie, ale także odpowiednie balkoniki, podnośniki, kule, sprzęt rehabilitacyjny oraz wszystko to, czego potrzebuje osoba niepełnosprawna do godnego życia. Oferują też sprzęt dla osób chorych, między innymi specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne, łóżka dla osób leżących potrzebujących odpowiedniej wygody, łóżka dla osób starszych. Sprzedawane są także odpowiednie środki higieniczne, ułatwienia rehabilitacyjne typu ortezy, gorsety i inne sprzęty. Taki ekwipunek można kupić zarówno stacjonarnie jak i online. Oferta sklepów rehabilitacyjnych jest bardzo szeroka. Znajdziemy tam też rzeczy bardziej przyziemne, które często kojarzą nam się z aptekami – opatrunki, specjalistyczne pieluchy dla dorosłych i inne tego typu rzeczy. Dzięki tak szerokiej ofercie odpowiednie produkty mogą kupić osoby o bardzo różnych potrzebach, cierpiące na bardzo różne choroby, nie tylko choroby związane z układem ruchu, ale także chorobami nowotworowymi chorobami skóry, czy narządów wewnętrznych. Sklepy są w całej Polsce, bez problemu w Internecie wyszukamy np. sklepy rehabilitacyjne w Warszawie i Lublinie. Jeżeli odpowiedniego sklepu nie ma w pobliżu, zawsze możemy zamówić sprzęt online, z odbiorem osobistym lub dostawą.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!