Jak chronić męską skórę przed przesuszeniem i szkodliwym promieniowaniem UV?

Męska skóra ze względu na zarost, drażniące czynniki zewnętrzne, czy promieniowanie UV jest narażona na przesuszanie mimo iż naturalnie produkuje więcej sebum niż skóra kobiet. Warto odpowiednio chronić skórę przed przesuszeniem i podrażnieniem na skutek działania słońca czy zanieczyszczeń. Jak o nią zadbać?

Zadbaj o odpowiednie oczyszczanie skóry twarzy 

Codzienną rutynę pielęgnacyjną zawsze należy rozpoczynać od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy. Jest to konieczne jeszcze zanim przystąpi się do pielęgnacji brody czy też golenia zarostu. Warto do mycia wybrać żel z kwasem hialuronowym. Można też sięgnąć po płyn micelarny zawierający micele, które skutecznie radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń, ale i nadmiaru sebum. Jednocześnie taki produkt pozostawia skórę odżywioną i zapobiega utracie wody. Nie trzeba go zmywać, co jest kolejną zaletą. W ramach oczyszczania skóry raz w tygodniu warto wykonać też peeling. Można zwiększyć tę częstotliwość nawet do dwóch razy w tygodniu. Męska skóra jest dość gruba ma też tendencję do gromadzenia sebum, a często też silniejszego rogowacenia, dlatego stosowanie peelingu należy dostosować do potrzeb skóry. Potem można przejść do mycia brody czy też golenia zarostu. Na oczyszczanie należy stawiać także wieczorem, by pozbyć się zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. W ten sposób można przeciwdziałać pojawianiu się zaskórników i wyprysków. Jeżeli chodzi o rodzaj peelingów, to można stosować zarówno enzymatyczne, jak i mechaniczne w zależności od preferencji. Obydwa mogą być bardzo skuteczne. Dla skóry wrażliwej lepiej wybrać ten pierwszy.       

Męska skóra - Oczyszczanie skóry twarzy

Postaw na codzienne nawilżanie, stosując odpowiedni krem dopasowany do potrzeb 

Po oczyszczaniu trzeba sięgnąć po nawilżanie. Krem do twarzy dla mężczyzn z witaminą C, który zawiera także guaranę świetnie się sprawdzi. Taki produkt ma działanie odżywiające i regenerujące skórę. Witamina C przeciwdziała przebarwieniom skórnym i może je rozjaśniać. Można też sięgnąć po produkt przeciwzmarszczkowy, który zawiera retinol, jeżeli na dzień stosuje się krem z witaminą C, to krem z retinolem należy zastosować na noc. Dopełni on codzienną pielęgnację skóry i zapewni wypełnienie drobnych zmarszczek. Krem należy aplikować opuszkami palców w miejscach, gdzie widoczne są pierwsze oznaki starzenia, a także tam, gdzie znajdują się przebarwienia. Krem można wklepać na całej powierzchni twarzy i wykonać delikatny masaż twarzy.      

Jak chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV?  

Krem z witaminą C może chronić częściowo przed szkodliwym promieniowaniem UV, bo witamina C jest nazywana naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Ochrona jednak nie jest na tyle silna, by przeciwdziałać szkodliwemu promieniowaniu UV. Warto zatem dodatkowo sięgnąć po krem czy spray z filtrem SPF 50+, który zmniejsza do minimum przenikanie szkodliwego promieniowania. Ochrona przed promieniowaniem UVB wynosi w tym przypadku ok. 98%. Krem z filtrem SPF można zastosować, gdy ten nawilżający już się wchłonie. Produkt w sprayu może być wygodny do stosowania, gdy prowadzi się bardzo aktywny styl życia. Warto pamiętać, że stosowanie kremu należy powtarzać co 2-3 godziny. Dzięki temu ochrona może być optymalna. Aby chronić skórę przed palącym słońcem, można tez unikać wychodzenia w godzinach od 11 do 15, a także wtedy gdy indeks UV określany jest jako wysoki.      

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!