Laserowa korekcja wzroku

Operacyjna likwidacja wady widzenia jest szybkim i całkowicie bezbolesnym zabiegiem. Trwa maksymalnie kilkanaście minut, gwarantując długotrwałe efekty, które pacjent odczuje nawet na drugi dzień po operacji. Laserowa korekcja wzroku to nie tylko poprawa widzenia. To również inwestycja w bardziej komfortową przyszłość, bez problemów ze wzrokiem minimum przez kilkanaście lat od momentu wdrożenia procedur zabiegowych.

Jak wyglądają badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku?

Specjalistyczne badania kwalifikacyjne obejmują m.in. OCT tylnego odcinka oka i rogówki, pomiar szerokości źrenic oraz ostrości wzroku. Pacjenci przechodzą również szereg komputerowych badań (np. badanie refrakcji).

Lekarz sprawdza także widzenie obuoczne, ponieważ tę operację można wykonać do konkretnej wady wzroku, zazwyczaj do +6,0 dioptrii i do –10,0 dioptrii (w przypadku astygmatyzmu do 5,0 dioptrii). Nie jest to jednak regułą, a możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu uzależnia się dodatkowo od innych, kluczowych czynników (np. konkretnej grupy wiekowej oraz stanu zdrowia).

Czym jest laserowa korekcja wzroku
Czy jest laserowa korekcja wzroku?

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Cena za wykonanie laserowej korekcji wzroku różni się w zależności od wybranej kliniki. Z naszych doświadczeń wynika, że koszty kompletnej operacji oscylują w granicach 6 000 – 12 000 zł. Rekomendujemy nie korzystać z usług najtańszych firm, ponieważ często takie instytucje zatrudniają mniej doświadczonych specjalistów pracujących na starszym sprzęcie, co zwiększa ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Co wchodzi w cenę zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Cena zabiegu zawiera zazwyczaj wszelkie niezbędne konsultacje oraz materiały, a także koszty wizyt kontrolnych (w większości klinik jedna wizyta odbywa się za darmo, a reszta odpłatnie). Udzielana jest również gwarancja na skuteczność wykonanego zabiegu. Aby poznać szczegóły, należy wejść na stronę kliniki, w której będziemy poddawać się opracji lub zadzwonić do wybranego specjalisty i zapytać się o to osobiście.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku
Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kliniki świadczącej usługi operacyjnej korekcji wzroku?

Wybierając klinikę, należy zwrócić uwagę na referencje klientów (np. w Google lub na branżowych grupach Facebookowych), wygląd strony internetowej (warto, żeby była przejrzysta i podawała wyłącznie merytoryczne informacje) oraz cenę zabiegu (oferty od 8 000 zł wydają się najbardziej rzetelne i kompletne). Warto również, żeby operację wykonywała osoba z tytułem doktora – świadczy to często o sporym doświadczeniu i wiedzy wspomnianej persony w danym temacie.

Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Laserowa korekcja wzroku pozwoli całkowicie uwolnić się od okularów i soczewek kontaktowych. Dzięki innowacyjnym metodom oferowanym na polskim rynku można dostosować operacyjnie wadę wzroku do indywidualnych potrzeb pacjenta lub ją zlikwidować w 100%. Jest to zabieg bezpieczny, bezbolesny i trwały.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!