Terapia Medyczną M

Licia Fertz - Osobliwa babcia z Włoch ujawnia swoje życiowe motto!

Czy w wieku 92 lat można jeszcze cieszyć się zdrowiem i pozytywnym nastawieniem do życia? Jak się okazuje, jest to jak najbardziej możliwe, a najlepszym tego przykładem jest słynna włoska babcia Licia.

Licia Fertz to słynna włoska babcia, która zupełnie przypadkowo i w bardzo szybkim tempie została modelką i popularną influencerką. W tym roku babcia Licia skończyła 92 lata. Pomimo swojego podeszłego wieku, Licia cieszy się zdrowiem i potrafi czerpać ogromną radość z każdej chwili swojego życia.

Licia Fertz

Licia Fertz

Wkrótce po śmierci męża, z którym spędziła ponad 6 dekad, Licia popadła w ciężką depresję. Jej wnuk, twórca cyfrowy Emanuele Elo Usai, który mieszkał z dziadkami przez ostatnie kilka lat, na szczęście szybko znalazł sposób na ukojenie smutku wynikającego z tak wielkiej straty. W szybkim tempie założył własne konto na Instagramie, za pomocą którego postanowił codziennie dokumentować życie staruszki. Jego pomysł okazał się hitem! Od pewnego czasu Licia Fertz współpracuje ze znanymi markami i regularnie pojawia się we włoskiej prasie.

Z okazji swoich 92 urodzin, na profilu w serwisie Instagram babcia Licia umieściła osobliwe zdjęcie, pod którym widnieje jej życiowe motto:

„Prawdziwym grzechem jest całkowite pozbycie się nałogów. Kluczem do długowieczności jest umiar, zarówno w wieku 92 lat, jak i wówczas, gdy masz lat 29. Największym prezentem, jaki możesz mi sprawić, jest wspieranie ludności dotkniętej wojną, darowiznami lub modlitwami. Moim największym życzeniem nie jest dożycie 100 lat, lecz chwili, w której na świecie zapanuje pokój”.

Przekaz medialny 92-letniej włoszki dotarł do ogromnej liczby internautów, a dla wielu z nich Licia Fertz stała się prawdziwą inspiracją.

Jak to jest mieć 92 lata i móc wspominać wiele wspaniałych chwil z tak długiego życia? Mieszkająca w Viterbo (w regionie Lacjum) Licia Fertz jest emerytowaną pielęgniarką. Obecnie kobieta poświęca całe swoje dnie na udzielanie porad młodym Włochom. Staruszka prowadzi także bloga o pozytywnym starzeniu się - Buongiorno Nonna („Dzień dobry, babciu”).

Co może wielu ludziom wydawać się zaskakujące, Licia Fertz bierze udział w odważnych sesjach zdjęciowych, w których eksponuje swoje ciało. Zdjęcia i filmy wideo z jej udziałem można m.in. oglądać na Instagramie, gdzie starsza pani ma już 123 tys. obserwujących! 92-latka oznajmiła, że lubi siebie, nawet ze zmarszczkami. Staruszka bez skrępowania patrzy w obiektyw fotografa, uśmiecha się do zdjęć, a nawet przyjmuje niezwykle zmysłowe pozy, nie krępując się tym w jakimkolwiek stopniu. W jednym z postów na Instagramie Licia oświadczyła, że jako jedna z pierwszych kobiet zaczęła nosić bikini na plaży w czasach, w których większość pań uznawało to za niepruderyjne.

W 2020 roku Licia Fertz wydała książkę „ Non c'è tempo per essere tristi ” („Nie ma czasu na smutek”, w wolnym tłumaczeniu).

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!