To nasz sprawdzony sposób na miękkie pięty!

Masz problem ze zrogowaciałą skórą na stopach? Marzysz o gładkim, miękkim naskórku, dzięki któremu już bez wstydu zaczniesz nosić odkryte obuwie?

Czy wiesz, że częstą przyczyną twardej i suchej skóry jest nieodpowiednia pielęgnacja? Na szczęście istnieje skuteczny sposób na gładkie pięty. Chcesz go poznać? Czytaj dalej! Sprawdź, jak prawidłowo i efektywnie dbać o stopy w domu!

Miękkie pięty

Co zrobić, aby pięty były gładkie? — zacznij od zmian!

Podstawą miękkiej i gładkiej skóry jest odpowiednie nawilżenie, dlatego warto zadbać o większą ilość wypijanej wody w ciągu dnia. Bardzo ważna jest zdrowa, zbilansowana dieta, obfitująca w witaminy i minerały wspierające prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Aby mieć gładkie i miękkie pięty można do swojej pielęgnacji włączyć kąpiele stóp, np. z ciepłą wodą i solą morską, olejkami i ekstraktami z ziół, co dodatkowo przyniesie ulgę zmęczonym nogom po całym dniu. Co ciekawe, warto unikać gorącej wody i zbyt długiego moczenia, ponieważ taka kąpiel może prowadzić do przesuszeń.

Sposobem na miękkie pięty jest także odpowiednie obuwie, najlepiej wykonane z naturalnych, oddychających materiałów, tak, aby but nie był zbyt ciasny, ponieważ to prowadzi do otarć i pęknięć, a także sprzyja tworzeniu się nagniotków i  haluksów.

Co zrobić, żeby pięty były gładkie? — postaw na odpowiednie kosmetyki do suchych pięt

Jak mieć gładkie pięty? To proste! Do codziennej rutyny pielęgnacyjnej należy włączyć stosowanie nawilżających kosmetyków codziennie przed snem, aby skóra miała czas na regenerację. Ważne jest systematyczne złuszczanie martwego naskórka.

Sprawdzi się tutaj peeling do pięt, maska do stóp, spray zmiękczający i usuwający martwy naskórek, krem na pękającą i zrogowaciałą skórę, a także maść barierowa.

Co zrobić, żeby mieć gładkie pięty? — peeling do pięt krokiem ku miękkiej skórze bez zrogowaceń

Peeling do pięt to idealny sposób na miękkie pięty. W jego składzie znajdują się składniki usuwające martwy naskórek z powierzchni stóp. Może przyjmować różne formy, np. żel, krem lub scrub.

Peeling należy nanieść na skórę stóp, delikatnie rozsmarować i chwilę masować problematyczne miejsca, a następnie spłukać i osuszyć skórę.

Stosując systematyczne złuszczanie, zyskuje się wiele korzyści, na które pozwalają liczne zalety tego typu produktów:

  • usuwa martwy naskórek;
  • poprawia wygląd skóry;
  • zapobiega pękaniom;
  • przygotowuje do dalszej pielęgnacji;
  • stymuluje krążenie krwi;
  • relaksuje.

Miękkie pięty to efekt dbania o swoje stopy w codziennej pielęgnacji. Dzięki prostym krokom i regularności, można cieszyć się pięknymi, zdrowymi i zadbanymi stopami każdego dnia.

 
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!