Przeszczep włosów metodą DHI — jak wygląda?

Ponad 85 procent mężczyzn ma przerzedzone włosy przed 50 rokiem życia. 50 procent kobiet może doświadczyć również zauważalnej utraty włosów w ciągu swojego życia. Opracowano kilka rodzajów operacji przeszczepu włosów, aby pomóc w odbudowie utraconych włosów. Dwie najczęściej stosowane techniki to transplantacja jednostek folikularnych (FUT) i ekstrakcja jednostek folikularnych (FUE)

Ponad 85 procent mężczyzn ma przerzedzone włosy przed 50 rokiem życia. 50 procent kobiet może doświadczyć również zauważalnej utraty włosów w ciągu swojego życia. Opracowano kilka rodzajów operacji przeszczepu włosów, aby pomóc w odbudowie utraconych włosów. Dwie najczęściej stosowane techniki to transplantacja jednostek folikularnych (FUT) i ekstrakcja jednostek folikularnych (FUE).

Podczas FUT chirurg wycina pasek włosów z tyłu skóry głowy i wydobywa poszczególne mieszki włosowe. Podczas przeszczepu włosów metodą FUE, chirurg usuwa mieszki włosowe bezpośrednio ze skóry głowy. W obu operacjach mieszki włosowe są wszczepiane w łysiejące części skóry głowy, natomiast bezpośrednia implantacja włosów (DHI) to modyfikacja techniki przeszczepu włosów FUE. W przeszczepie włosów metodą FUE, chirurg ręcznie wycina kanały w skórze głowy przed wszczepieniem mieszków włosowych. Podczas przeszczepu włosów metodą DHI, chirurg używa specjalistycznego narzędzia w kształcie długopisu, które może wykonywać obie te czynności jednocześnie.

Przeszczep włosów w Turcji
Przeszczep włosów w Turcji, www.meditravel.pl

Jak działa bezpośredni przeszczep włosów metodą DHI?

Przeszczep włosów metodą DHI jest zmodyfikowaną wersją implantacji włosów metodą FUE i przebiega według podobnej procedury. Chirurg usuwa mieszki włosowe z części skóry głowy, zwykle z tyłu głowy, i wszczepia je w łysiejące obszary.

Oto, czego możesz się spodziewać podczas zabiegu przeszczepu włosów:

  • chirurg ogoli Twoją głowę i zastosuje znieczulenie miejscowe;
  • chirurg wyciągnie mieszki włosowe z tyłu głowy za pomocą narzędzia z cienką końcówką;
  • mieszki włosowe zostaną załadowane do narzędzia w kształcie długopisu i wszczepione w łysiejącą część skóry głowy;
  • chirurg nałoży krem z antybiotykiem i zabandażuje wszystkie miejsca.

Operacje przeszczepu włosów metodami FUE i DHI zwykle trwają około 5 do 8 godzin, ale dokładny czas może się różnić w zależności od liczby przeszczepianych mieszków włosowych. Pełnych efektów operacji można się spodziewać po 12-18 miesiącach.

Przeszczep włosów DHI kontra FUE i FUT

Przeszczepy włosów metodami DHI, FUE i FUT obejmują pobranie mieszków włosowych z jednej części skóry głowy i wszczepienie ich w obszary łysiejące.

Podczas operacji przeszczepu włosów metodą FUT, chirurg wycina długi i wąski pasek skóry z tyłu głowy. Poszczególne mieszki włosowe są usuwane i wszczepiane wzdłuż linii włosów. Ta metoda jest zwykle najszybsza i najtańsza, ale może pozostawić długą bliznę. Blizna może być zauważalna, jeśli nosisz krótkie włosy, podczas gdy dłuższe włosy zwykle ją ukrywają.

W operacjach przeszczepu włosów metodami DHI i FUE, pojedyncze mieszki włosowe są usuwane bezpośrednio ze skóry głowy. Podczas przeszczepu włosów metodą FUE, chirurg ręcznie wycina szereg kanałów w skórze głowy, aby wprowadzić mieszki włosowe. Technika przeszczepu włosów metodą DHI pozwala chirurgom na jednoczesne wykonanie tych nacięć i wszczepienie włosów.

Przeszczepy włosów metodami DHI i FUE pozwalają uniknąć długiej blizny spowodowanej przez FUT, jednak te operacje zwykle trwają dłużej i są droższe.

Kliniki oferujące przeszczep włosów metodą DHI twierdzą, że jest to najbardziej zaawansowana i skuteczna opcja leczenia włosów. Wszystkie rodzaje operacji przeszczepu włosów metodą FUE mogą być skuteczne w leczeniu wypadania włosów. DHI to zmodyfikowana wersja przeszczepu włosów metodą FUE. Nie ma dostępnych badań na temat skuteczności DHI, ale wszystkie rodzaje operacji FUE mogą potencjalnie leczyć wypadanie włosów spowodowane łysieniem typu męskiego lub żeńskiego.

Ceny przeszczepów włosów są stosunkowo wysokie. Jeśli nie stać Cię na operację lub nie masz do niej dostępu, możesz wypróbować alternatywy, takiej jak przeszczep włosów w Turcji.

Dlaczego?

Przeszczep włosów w Turcji jest tańszy nawet o 70 procent. Przy tak niskich cenach, zabieg przeszczepu włosów w Turcji wykonywany jest przez światowej sławy lekarzy chirurgów zajmujących się transplantacjami włosów. Kliniki takie jak Clinicana Hair Transplant Center, z którą współpracuje pośrednik Meditravel, mają dostęp do najlepszych technologii i technik leczenia.

Przeszczep włosów w Turcji jest numerem jeden na świecie, jeżeli chodzi o transplantację włosów

Jeżeli jesteś zainteresowany darmową konsultacją online lub chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej na temat przeszczepu włosów w Turcji, wejdź na stronę www.meditravel.pl i skorzystaj z dostępnego formularza.