Najbardziej skuteczne sposoby na swędzącą skórę - poznajcie te najlepsze

Uporczywe swędzenie skóry zmian alergicznych jest bardzo uciążliwe. Na szczęście są sposoby na walkę z nimi. Dziś przyjrzymy się tym najlepszym. Przedstawimy Wam jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry z alergią.

Prawidłowa pielęgnacja kluczem do sukcesu, czyli jak dbać o skórę z alergią?

Mając alergię, już wiadomo, że nie ma się lekko. Często objawy są bardzo intensywne i nasilają się pod wpływem działania czynników drażniących. Jednocześnie skóra podatna jest na zmiany. Mogą pojawiać się wykwity, ale też swędzenie i wysuszenie. Jej struktura bywa do tego osłabiona. Trzeba tutaj zadbać o jej właściwą pielęgnację. Przede wszystkim należy wybierać tylko i wyłącznie dermokosmetyki, które w składzie mają substancje przebadane badaniami klinicznymi i ich skuteczność została udowodniona. Szerokim łukiem trzeba omijać produkty, które w swoim składzie mają silikony czy dużą ilość substancji zapachowych. Najlepiej wybierać kosmetyki hypoalergiczne, które w składzie mają ceramidy. Odbudowują one strukturę skóry, działając przy tym jak wypełniacz, który wzmacnia strukturę skóry. Jednocześnie ceramidy zapobiegają nadmiernemu wysuszaniu się skóry i pozwalają na utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia. Chronią także przed promieniowaniem UV, które może nasilać objawy i sprawiać, że zmiany są większe. Stosujecie także emolienty, które nie mają w swoim składzie mydła.

Swędząca skóra

Swędząca skóra - Skuteczne sposoby na radzenie sobie ze swędzącą skórą

Jak złagodzić swędzenie skóry przy alergii?

Wiele osób zastanawia się, jak złagodzić swędzenie skóry przy alergii. Oczywiście pamiętajcie, że odpowiednia pielęgnacja rzeczywiści może łagodzić podrażnienia, ale też zmniejszać swędzenie. Ale to nie wszystko. Możecie także spróbować domowych sposobów, które bywają bardzo skuteczne. Jednocześnie są one bardzo proste. Zalecane są choćby chłodne kąpiele czy zimne okłady. Wystarczy tylko przyłożyć gazę zamoczoną wcześniej w zimnej wodzie i już można poczuć ulgę. Kolejnym skutecznym sposobem jest maseczka z płatków owsianych, ale przygotowana na bazie mleka koziego. Jedną szklankę płatków owsianych zalewamy połową szklanki ciepłego mleka koziego. Mieszamy całość, a na koniec czekamy aż masa zgęstnieje i wystygnie, a potem nakładamy ją na swędzące zmiany. Po około 20 minutach maseczkę można już zmyć. Możecie też spróbować przemywania zmian octem jabłkowym. Mamy jeszcze jeden bardzo skuteczny sposób na walkę ze swędzeniem skóry o podłożu alergicznym. I tutaj świetne działanie łagodzące ma aloes. Najlepiej oczywiście wybrać produkt świeży. Wystarczy tylko odciąć kawałek gałęzi, a następnie wycisnąć z niej żel i nasmarować zmiany. Ulgę poczujecie naprawdę szybko.

Czego nie robić, mając alergię?

Alergia jest uciążliwa i to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Ale objawy można złagodzić. Wystarczą tylko proste zmiany. Przede wszystkim należy unikać kąpieli w ciepłej wodzie, które zwiększają zaczerwienienie. Nie należy korzystać z sauny, ani też pływać w basenie, bo chlor również może nasilać objawy. Czas także zadbać o swój styl życia. Trzeba prowadzić zdrowy i aktywny. Ważne jest to, co jecie, ale też to, jaki sport uprawicie. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na dużej ilości warzyw oraz owoców. Należy także wypijać przynajmniej 2 litry wody. A wolny czas zamiast spędzać na kanapie, lepiej spędzać biegając, spacerując czy też jeżdżąc na rowerze.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!