Blizny i rozstępy - jak sobie z nimi skutecznie radzić?

Wahania wagi, zabiegi chirurgiczne, wypadki - to główne okoliczności powstawania blizn i rozstępów - jednych z największych kompleksów ludzi, ze względu na nieestetyczny i rzucający się w oczy wygląd. Problemy te dotykają znaczną część kobiet, jak i mężczyzn. W wielu przypadkach są powodem wstydu i odrazy wobec własnego ciała. Z odsieczą rusza nowoczesna kosmetologia, która niejednej osobie przywraca pewność siebie i chęci do życia.

Wahania wagi, zabiegi chirurgiczne, wypadki - to główne okoliczności powstawania blizn i rozstępów - jednych z największych kompleksów ludzi, ze względu na nieestetyczny i rzucający się w oczy wygląd. Problemy te dotykają znaczną część kobiet, jak i mężczyzn. W wielu przypadkach są powodem wstydu i odrazy wobec własnego ciała. Z odsieczą rusza nowoczesna kosmetologia, która oferując wachlarz zabiegów, skutecznie zwalczających blizny oraz rozstępy, niejednej osobie przywraca pewność siebie i chęci do życia. Są to m.in.: iPixel - peeling laserowy do przebudowy skóry, Mezoterapia frakcyjna z np. preparatem EstGen, strechcare Peelingi chemiczne (PQ age, PRX T-33, Nomelan Cafeico), Laser nieablacyjny Np. Emerge w połączeniu z karboksyterapią.

Blizny i rozstępy - Jak sobie z nimi poradzić?

iPixel - peeling laserowy, przebudowa skóry

Laseroterapia to jedna z najpopularniejszych metod usuwania blizn, rozstępów i innych niedoskonałości. Cechuje ją wysoka skuteczność oraz bezinwazyjność, dzięki czemu zyskała ogromną rzeszę zwolenników zarówno wśród kosmetologów, jak i klientów. iPixel to specjalna głowica jednego z najnowocześniejszych na świecie lasera Alma Harmony XL PRO, wyposażonego w najnowszą technologię frakcjonowania (rozdziału) pojedynczej wiązki laserowej na wiele punktowych mikrozwiązek. Zabieg jest innowacyjny, ponieważ spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów, gwarantując szybkie rezultaty w krótkim czasie. iPixel jest na tyle wszechstronny, że można korzystać z niego zarówno na skórze twarzy, jak i ud, pośladków, brzucha itp. W praktyce, laser penetruje naskórek i skórę właściwą, doprowadzając do powstawania mikrouszkodzeń termalnych. W odróżnieniu od innych laserów, iPixel może być wykorzystywany do poprawy stanu również delikatnej skóry (np. na szyi, dłoni, w okolicach oczu). Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Ilość koniecznych do uzyskania pożądanego efektu sesji należy ustalić ze specjalistą.

Mezoterapia frakcyjna i EstGen

Mezoterapia frakcyjna to zabieg aparaturowy polegający na kontrolowanym, mechanicznym uszkadzaniu skóry za pomocą głowicy wyposażonej w dziesiątki małych igieł. Ma ona na celu pobudzenie regeneracji włókien kolagenu i elastyny. Ponadto, pomaga w poprawie kondycji skóry, ujędrnieniu jej oraz usuwaniu problematycznych blizn i rozstępów.

Aby "podkręcić" działanie samej mezoterapii frakcyjnej, dobrze jest zdecydować się na połączenie jej z preparatami EstGen. To produkty o innowacyjnej recepturze, łączącej w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia z działu kosmetologii, bioinżynierii tkankowej i dermatologii. W składzie preparatów EstGen znajdują się izolowane proteiny, np.: substancje bakteriostatyczne, czynniki wzrostu i białka immunomodulacyjne, ale także poliamidy, enzymy, pochodne aminokwasów i kwasów nukleinowych, oraz unikalny zestaw związków mineralnych i witamin. Składniki te pozytywnie wpływają na wzrost tkanek i komórek powodując ich całkowite odbudowanie się i samoregenerację.

Blizny i rozstępy - Porady - Rozwiązania
J'adore Instytut

Peelingi chemiczne (PQ age, PRX T-33)

Peelingi chemiczne PQ age oraz PRX T-33 bazują na głębokiej stymulacji bez naruszania powierzchni skóry właściwej. Są to zabiegi całkowicie nieinwazyjne oraz bezbolesne, których efekty przypominają te po liftingu czy mezoterapii. Doskonale redukują blizny oraz radzą sobie z rozstępami.

PQ age to innowacyjny zabieg liftingująco-ujędrniający, który można przeprowadzić u osoby w każdym wieku, a także na cerze suchej i/lub bardzo wrażliwej. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. PQ age polega na zastosowaniu nowej formuły peelingu chemicznego, która wywołuje silną reakcję regeneracyjną w najgłębszych warstwach skóry. Zawiera składniki takie jak nadtlenek mocznika, koenzym Q10, kwas kojowy i kwas trójchlorooctowy (TCA) o stężeniu powyżej 34%. PQ age nie wywołuje zaczerwienienia, pieczenia ani żadnych innych skutków ubocznych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wykonać 4-5 zabiegów w odstępach 7-10 dni. Trzeba jednak pamiętać, że program terapii powinien zostać ustalony przez specjalistę.

Blizny i rozstępy - Sposoby na blizny i rozstępy
J'adore Instytut

PRX T-33 to zabieg, który ze względu na działanie biorewitalizujące wspomaga inne działanie innych zabiegów i optymalizuje ich efekty końcowe. Warto łączyć go z peelingiem PQ age, ponieważ niewątpliwie wzmocni efekty i przyspieszy osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Laser Emerge i karboksyterapia

Emerge to nieablacyjny laser firmy Palomar - światowego lidera technologii laserowych wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Zabieg wykonywany laserem Emerge ma za zadanie usuwać i redukować powierzchowne niedoskonałości skóry, m.in. blizny i rozstępy. Zabieg polega na stosowaniu mikrowiązek światła, które w sposób kontrolowany uszkadzają naskórek i skórę właściwą. W rezultacie, naturalne gojenie się powoduje zastępowanie uszkodzonych komórek zdrową tkanką.

Karboksyterapia polega na śródskórnym bądź podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla, który stymuluje dotlenianie tkanek oraz pobudza produkcję elastyny i kolagenu. Połączenie karboksyterapii z laserem Emerge gwarantuje zwiększone efekty ze względu na wstrzykiwanie dwutlenku węgla w skórę już naruszoną, dzięki czemu lepiej zostanie on przyjęty przez organizm.

Łączenie zabiegów redukujących problemy skórne jest niekonieczne, lecz bardzo dobroczynne. Dzięki temu, efekty mogą zostać osiągnięte szybciej i być bardziej spektakularne. Należy jednak uważać, ponieważ nie wszystkie zabiegi należy łączyć. Dobrze jest najpierw skonsultować się ze specjalistą i wybrać sprawdzoną klinikę laseroterapii i medycyny estetycznej.

Artykuł został przygotowany przez specjalistów J'adore Instytut w Krakowie i Warszawie.