Terapia Medyczną M

Te kobiety na co dzień poruszają się na czworakach jak konie i skaczą przez przeszkody!

Może wydawać się czymś zupełnie niewiarygodnym fakt, że choć jesteśmy ludźmi, wielu z nas marzy o byciu psem, kotem, czy też koniem. Przeważnie takie marzenia mają małe dzieci, ale mogą się one pojawiać w każdym etapie naszego życia. Niektórzy ludzie najwyraźniej nie czują się swojo we własnej skórze. Cóż, każdy z nas jest nieco inny i ma prawo marzyć o czym mu się podoba. To ich indywidualna sprawa i nikt nie może im tego zabronić, ani potępiać.

Ludzie mają różne marzenia. Niektórzy marzą o sławie, inni o bogactwie, ale są też tacy, którzy marzą o powrocie do zdrowia, lub o szczęściu swoich bliskich. Co zrobić, aby nasze najgłębsze marzenia się spełniały? Tego do końca nie wiemy. Pewne jest jednak to, że marzenia niektórych osób, takie jak pragnienie stania się jakimś zwierzakiem, mogą wydawać się naprawdę dziwaczne.

Te kobiety potrafią biegać i skakać jak konie

Może wydawać się czymś zupełnie niewiarygodnym fakt, że choć jesteśmy ludźmi, wielu z nas marzy o byciu psem, kotem, czy też koniem. Przeważnie takie marzenia mają małe dzieci, ale mogą się one pojawiać w każdym etapie naszego życia. Niektórzy ludzie najwyraźniej nie czują się swojo we własnej skórze. Cóż, każdy z nas jest nieco inny i ma prawo marzyć o czym mu się podoba. To ich indywidualna sprawa i nikt nie może im tego zabronić, ani potępiać.

Czy kiedykolwiek chciałeś być czworonogim zwierzęciem? Tak czy inaczej, historię kobiety, która postanowiła biegać jak prawdziwy koń naprawdę warto poznać.

Ayla Kirstine z Norwegii – Czy jej marzenie można uznać za spełnione?

Pasja jaką pewna kobieta żywiła do psów sprawiła, że sama postanowiła stać się jednym z nich, a przynajmniej poruszać się w charakterystyczny dla tych zwierząt sposób. Od wczesnych lat dzieciństwa uczyła się biegać i skakać na czworakach naśladując zachowanie psów. Z czasem jej umiejętności osiągnęły bardzo wysoki poziom. Mowa o Ayla Kirstine z Norwegii, która nauczyła się galopowania po polu i pokonywania przeszkód na czworakach, tak jak robią to psy, czy też konie. Kobieta udostępniała w mediach społecznościowych filmy, na których galopowała i skakała jak koń. Po jakimś czasie postanowiła jednak usunąć swoje konta, gdyż została silnie zhejtowana przez osoby mało tolerancyjne, a najwidoczniej takich ludzi jest sporo.

Niecodzienne zdolności młodej Norweżki zostały po raz pierwszy zauważone na niemieckim Twitterze, zanim wiedza o umiejętnościach kobiety dotarła do innych zakątków świata. Kirstine ujawniła, że do swojej dziwacznej pasji skłoniła ją miłość do psów. Kobietę wiele osób nazywa po niemiecku "pferdmädchen”, co oznacza dosłownie "dziewczyna koń". Niedawno w internecie pojawił się film, który przedstawia Kirstine galopującą po polu niczym koń. Warto ten materiał zobaczyć!

Koniecznie obejrzyj ten materiał filmowy!

Anna Salander i Ava Vogel

Choć umiejętności słynnej dziewczyny koń - Ayla Kirstin – są naprawdę niesłychane, to nie jest ona jedyną zwinnie poruszającą się na czworakach osobą na świecie. Do grona dziewczyn naśladujących naszych czworonogich przyjaciół należą także Anna Salander i Ava Vogel, które potrafią skakać przez przeszkody niczym prawdziwe konie (źródło 1).

Dlaczego niektórzy ludzie chcą być jak zwierzęta?

Trudno jest zrozumieć czemu niekiedy ludzie chcą być jak konie, psy, koty, czy też inne zwierzęta – przeważnie czworonogie. W niektórych przypadkach może brać się to z czystej pasji, niezmiernej miłości do określonych gatunków. Inne osoby, być może, nie czują się najlepiej we własnej skórze. Marzenie o byciu czworonogim zwierzakiem i dążenie do jego urzeczywistnienia może wynikać z poważnego zaburzenia psychicznego, albo, kto wie, ze wspomnień o poprzednim wcieleniu – zakładając oczywiście, że reinkarnacja to fakt.

Cała wioska porusza się na czworakach - Rzadka choroba

Podczas, gdy niektórzy marzą o coraz to sprawniejszym poruszaniu się na czworakach naśladując konie i psy, są też tacy, którzy muszą się w ten sposób przemieszczać z powodu choroby.

Na północ od granicy turecko-syryjskiej mieści się wioska, w której społeczność pięciu osób porusza się na czworakach (źródło 2). Jest to rodzeństwo kurdyjskie składające się z czterech kobiet i jednego mężczyzny.

Zespół Uner Tan - Ci ludzie poruszają się na czworakach i nie potrafią inaczej
Zespół Uner Tan - Ci ludzie poruszają się na czworakach i nie potrafią inaczej

Podczas gdy Ayla i inne dziewczyny ćwiczą chodzenie na czworakach jako hobby i wielka życiowa pasja, rodzeństwo kurdyjskie cierpi na poważne i bardzo rzadkie zaburzenie, które uniemożliwia im poruszanie się w pionie. Choroba ta nazywana jest zespołem Uner Tan (źródło 3), który charakteryzuje się utratą równowagi, upośledzeniem zdolności poznawczych i nawykowym poruszaniem się na czworakach.

Rodzeństwo ledwo potrafi mówić, co sprawiło, że rozwinęło własny język do porozumiewania się ze sobą. W rodzinie są również inne osoby, których schorzenie nie dotknęło.

Bibliografia:

1 - CBC Kids News - Teen got 50K followers by jumping like a horse;

2 - The Washington Post - The family that walks on all fours - and why they can’t stand up;

3 - US National Library of Medicine - Uner Tan Syndrome: History, Clinical Evaluations, Genetics, and the Dynamics of Human Quadrupedalism.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!