Kiedy warto przyjmować magnez?

Obecnie suplementacja magnezu staje się coraz bardziej popularna. Jest to pozytywny trend, gdyż, jak się okazuje pierwiastek ten bardzo łatwo jest wypłukiwany z organizmu, a intensywny styl życia człowieka znacznie zwiększa zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Kiedy zatem warto rozważyć sięgnięcie po preparaty z magnezem? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Magnez to pierwiastek, który bierze udział w wielu procesach życiowych organizmu. Jest niezbędny dla prawidłowej pracy niemalże wszystkich układów. Skąd wiadomo, że w naszym organizmie może go brakować?

Magnez - Kiedy warto suplementować?
Magnez - Kiedy warto przyjmować preparaty z tym pierwiastkiem?

Przyczyny niedoboru magnezu

Przyczyn niedoboru magnezu w organizmie człowieka jest wiele. Do najważniejszych należy źle zbilansowana dieta, nadmiar stresu, sięganie po używki czy zbyt obciążająca aktywność fizyczna. Wszystkie te czynniki sprawiają, że magnez z organizmu jest szybciej wypłukiwany, a zapotrzebowanie na niego rośnie. Jeśli do tego dochodzą przewlekłe choroby takie np. jak cukrzyca czy miażdżyca, to magnezu powinniśmy dostarczać do organizmu jeszcze więcej. W takich sytuacjach warto rozważyć suplementację tego pierwiastka lub sięgnąć po magnez w postaci leku bez recepty, który wpłynie na uzupełnienie niedoborów wynikających z różnych przyczyn. A dla jakich grup suplementacja magnezem jest najbardziej wskazana?

Dla osób intensywnie pracujących umysłowo i uczących się

Po preparaty z magnezem warto sięgać w przypadku intensywnej nauki lub pracy umysłowej.

Dla osób nadmiernie zestresowanych

Również odczuwanie drażliwości czy łagodnego leku, jest wskazaniem do sięgnięcia po leki z magnezem. Długo utrzymujące się napięcie zwiększa zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek, a jednocześnie utrudnia jego przyswajanie z pożywienia. Lek z magnezem bez recepty pomoże uzupełnić niedobór pierwiastka, co złagodzi nerwowość, drażliwość, zmniejszy objawy niepokoju czy wahania nastroju. Magnez pomaga też zwalczyć problemy ze snem o niewielkim nasileniu.

Dla sportowców i osób aktywnych fizycznie

Intensywna aktywność fizyczna sprzyja utracie magnezu z organizmu, a to może przekładać się na gorsze funkcjonowanie mięśni i zmniejszenie wydolności. Magnez w diecie sportowców i osób aktywnych fizycznie jest niezwykle ważny. Dzięki niemu mięśnie działają prawidłowo. Przy regularnym uprawianiu sportu zaleca się sięgnięcie po dobrej jakości preparaty z magnezem.

Jeśli znajdujecie się w którejś z wyżej wymienionych grup, warto sięgnąć po magnez w postaci leku bez recepty oferowany np. przez markę Magnefar.pl. Ich preparaty zawierają dobrze przyswajalny cytrynian magnezu oraz witaminę B6, która dodatkowo zwiększa biodostępność pierwiastka.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.