Toksyczny fluor w wodzie z kranu? Nadmiar fluoru w organizmie to poważne zagrożenie

Fluor jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania ludzkiego organizmu. Pierwiastek ten jest naturalnie dostępny w przyrodzie, nie tylko w niektórych pokarmach spożywanych przez ludi, ale także w otoczeniu.

Wchłanianie Fluoru bądź jego związków w nadmiernych ilościach może okazać się dla człowieka bardzo niebezpieczne. W wielu krajach na świecie ma miejsce fluoryzacja wody pitnej, a prawdziwa przyczyna tego zjawiska pozostaje jak dotąd nie wyjaśniona. Fluoryzacja wody pitnej budzi w świecie nauki coraz to więcej kontrowersji. Wiele różnych lekarstw, a także preparatów do pielęgnacji jamy ustnej i popularnych past do zębów zawiera związki fluoru. Przedawkowanie fluoru nie jest dziś czymś rzadko spotykanym. Naukowcy dowiedli, że regularne spożywanie dużych dawek fluoru wykazuje negatywny wpływ na zdolności kognitywne człowieka, krótko to ujmując nadmiar fluoru przede wszystkim otępia i czyni z nas idiotów.

Fluoryzację pitnej wodociągowej wody – proces polegający na dodawaniu fluoru do wody pitnej – oficjalnie rozpoczęto w Stanach Zjednoczonych w latach '50 ubiegłego stulecia, a następnie podążono tym śladem w kilku krajach Europy, a także na innych kontynentach. Rzekomym celem procesu fluoryzacji wody pitnej jest zapobieganie próchnicy zębów przez systematyczne stosowanie związków fluoru. Dziś, w świetlne najnowszych doniesień ze świata nauki wiele krajów stopniowo rezygnuje z fluoryzacji wody pitnej. W USA proces stopniowej rezygnacji z fluoryzacji wody pitnej ma swoje początki już w latach '70 ubiegłego wieku, kiedy to w Pensylwanii wygrano proces sądowy, w trakcie którego udowodniono szkodliwość fluoryzacji wody.

Fluor w kranówce - Wpływ fluoru na zdrowie

Paradoksalnie w wielu krajach, w których od jakiegoś czasu nie fluoryzuje się wody, zauważono znaczne zmniejszenie przypadków próchnicy (Niemcy, Kuba, Dania, Holandia, Finlandia, Kanada). W Izraelu Sąd Najwyższy wydał werdykt nakazujący zaprzestanie fluoryzowania wodociągowej wody pitnej do kwietnia 2014 roku z powodu masowych uszczerbków na zdrowiu populacji - wyrządzonych spożywaniem dużych dawek fluoru. W większej części terytorium USA fluoryzacja wody niestety nadal trwa. Liczne raporty z badań naukowych potwierdzają niezaprzeczalny stan rzeczy: nadmiar fluoru w ludzkim organizmie - spowodowany fluoryzacją wody pitnej - zamiast pomagać szkodzi. Fluor jest obecny pod dostatkiem w wielu produktach spożywczych. Zawierają go przykładowo ryby, ziemniaki, fasola, szpinak, mleko, brokuły, kapusta, sałata. Bardzo dużo fluoru zawierają też najtańsze herbaty, jakie są powszechnie konsumowane w Polsce. Dorosły człowiek jest w stanie zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na fluor nawet w efekcie wypicia kilku herbat. W jakim zatem celu w wielu krajach na świecie zachodzi potrzeba fluoryzowania wody pitnej? Stoi za tym nadmierna troskliwość o zdrowie obywateli czy może jakaś inna przyczyna? Czemu głowy państw nie przejmują się, że obywatele niszczą sobie zdrowie pijąc alkohol, wdychając spaliny samochodowe, czy jedząc śmieciowe jedzenie, natomiast martwią się o ich uzębienie?

Podsumowanie

Istnieją niezbite dowody na to, że fluoryzacja wody pitnej szkodzi naszemu zdrowiu! Dorosły człowiek jest w stanie zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na fluor nawet w efekcie wypicia kilku herbat. W jakim zatem celu w wielu krajach na świecie zachodzi potrzeba fluoryzowania wody pitnej? Stoi za tym nadmierna troskliwość o zdrowie obywateli czy może jakaś inna przyczyna?

W roku 1967 oddano do użytku pierwszą polską stację fluorkowania wody, która rzekomo miała poprawić profilaktykę przeciw-próchniczą zębów.

W niektórych polskich rejonach woda z kranu naturalnie zawiera wyższe stężenie fluoru, co również wiąże się z nie małymi zagrożeniami dla zdrowia. Sytuacja dotycząca sztucznego fluoryzowania wodociągowej wody pitnej w Polsce niestety nie jest do końca jasna i ciężko jest uzyskać precyzyjne informacje na ten temat. Jakość wody pitnej można sprawdzić w oficjalnych witrynach polskich wodociągów, w zależności od rejonu, lecz nie wszystkie wodociągi podają szczegółowe dane związane z zawartością fluoru i jego związków w wodzie.

Pod koniec ubiegłego stulecia przeprowadzono badania naukowe, podczas których ustalono koncentrację fluoru w wodzie pitnej i w moczu mieszkańców 94 miejscowości północnej i środkowej Polski. W większości zbadanych miejscowości poziom fluoru w wodzie pitnej okazał się niski, a mianowicie mniejszy niż 0.3 mg/l. Jednak w sześciu polskich miejscowościach poziom fluoru w wodzie pitnej okazał się niebezpiecznie wysoki, a stężenie tego pierwiastka wynosiło tam około 1.2 mg/l. W Malborku wysokie stężenie fluoru w wodzie pitnej występuje naturalnie, natomiast w Wiślince ma on związek z działaniami człowieka. U przebadanej populacji 94 miejscowości wykryto dosyć wysokie stężenie fluoru w moczu, co okazało się być wynikiem nie tylko spożywania wody pitnej o dużej zawartości fluoru, lecz także wchłaniania cząsteczek fluoru z powietrza i diety bogatej we fluor.

Regularne przyjmowanie dużych dawek fluoru przyczynia się do postępującej degradacji umysłowej, a nawet depersonalizacji psychicznej. Stężenie fluoru w wodzie pitnej nie powinno absolutnie przekraczać wartości 0.5 ppm. Jak zauważymy przeglądając witryny polskich wodociągów, polska norma dopuszcza wartość 1.5 mg/l (!), lecz w temperaturze 18C! Określone przez normę stężenie fluoru może być dopuszczalne w temperaturze 10C, a nie 18! Polska norma jest niezgodna z prawem Unijnym, ponieważ nie uwzględnia metody pomiaru! Media masowego przekazu z "niewyjaśnionych przyczyn" milczą odnośnie tej kwestii. Po przeczytaniu tego artykułu zapewne zastanowisz się, czy nie lepiej nalać do czajnika bądź garnka niegazowanej wody mineralnej.

Podsumowanie

Regularne przyjmowanie dużych dawek fluoru przyczynia się do postępującej degradacji umysłowej, a nawet depersonalizacji psychicznej. Stężenie fluoru w wodzie pitnej nie powinno absolutnie przekraczać wartości 0.5 ppm. Jak zauważymy przeglądając witryny polskich wodociągów, polska norma dopuszcza wartość 1.5 mg/l (!), lecz w temperaturze 18C! Określone przez normę stężenie fluoru może być dopuszczalne w temperaturze 10C, a nie 18! Polska norma jest niezgodna z prawem Unijnym, ponieważ nie uwzględnia metody pomiaru!

Fluor - Wpływ fluoru na mózg

Wiele mitów dotyczących fluoru i jego związków dawno już obalono. Są jednak fakty, których obalić się nie da. W internecie można znaleźć obfitą ilość artykułów, mniej lub bardziej wiarygodnych, dotyczących kontroli ludzkiego umysłu za pomocą dodawanego do wody pitnej fluoru. Prawda leży zapewne gdzieś pośrodku tych treści. Powszechne jest domniemanie iż pierwsze eksperymenty mające na celu podporządkowywanie mas poprzez fluoryzację wody przeprowadzali nazistowscy naukowcy.

Hitlerowcy ponoć stosowali fluoryzację wody pitnej głównie w obozach koncentracyjnych. Nie wiem czy to prawda, ale zapewne warto się zastanowić nad taką możliwością. Z niektórych źródeł historycznych rzeczywiście wynika iż naziści w pewnym momencie rozpoczęli współprace z przedsiębiorstwem Alcoa Aluminium, które wytwarzało fluorek jako produkt uboczny procesów produkcyjnych.

W związku z zawartą umową na dostawę fluorku od firmy Alcoa, nazistowska wytwórnia I. G. Farben ponoć rozpoczęła masową produkcję niebezpiecznych związków fluorku. Niezaprzeczalnym naukowo faktem jest to, iż związki fluoru rzeczywiście mogą nas dosłownie otępiać.

Podsumowanie

Wiele mitów dotyczących fluoru i jego związków dawno już obalono. Są jednak fakty, których obalić się nie da. Niezaprzeczalnym naukowo faktem jest to, iż związki fluoru rzeczywiście mogą nas dosłownie otępiać!

Fluor a ludzki organizm

Pomimo powszechnie znanego faktu, iż ze wszystkich pierwiastków śladowych Fluor cechuje się największym marginesem bezpieczeństwa stosowania, pierwiastek ten i jego związki mogą być wyjątkowo toksyczne dla ludzkiego organizmu i trzeba się nimi zajmować z ekstremalną ostrożnością.

Ze źródeł naukowych wynika, iż fluor gra bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie – jest obecny głównie w ludzkiej tkance kostnej – ale nie tylko tam - i należałoby go regularnie dostarczać, najlepiej jednak z produktów spożywczych. Dzienne zapotrzebowanie człowieka na fluor zależy od wieku i płci. Dzieci potrzebują go od 0.7 do 2 mg dziennie, w dawkach bezpośrednio proporcjonalnych do wieku. Dorośli natomiast około 3 mg dziennie.

Dostarczanie do ludzkiego organizmu fluoru w dawkach większych niż te, które są ogólnie zalecane, może okazać się bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli dzieje się to regularnie. Dla dorosłego człowieka dzienna dawka fluoru przekraczająca 3 mg może okazać się nawet toksyczna, a dawka 5 mg może przyczynić się do powstania fluorozy.

W ludzkim organizmie fluor hamuje aktywność wielu enzymów, w tym przykładowo enzymów procesu glikolizy. Fluorki kumulują się w kościach, co prowadzi do ich osłabienia i dużej podatności na złamania. Fluorki lubią kumulować się też w szyszynce, co prowadzi do stopniowej kalcyfikacji tego mało docenianego narządu. Osłabiona w ten sposób szyszynka nie jest w stanie produkować odpowiednich ilości melatoniny, co może być przyczyną wielu dolegliwości. Szyszynka to gruczoł, który często jest kojarzony z tak zwanym trzecim okiem. Wiele osób zajmujących się tematyką trzeciego oka kojarzy powszechne dziś zjawisko „kalcyfikacji szyszynki” z nadmiernym spożywaniem związków fluoru.

Z naukowych raportów wynika, iż w obszarach objętych fluoryzacją wody odnotowuje się średnio sześciokrotnie wyższą zapadalność młodych mężczyzn na różne postacie chorób nowotworowych atakujących układ kostny niż w pozostałych obszarach.

Niektóre badania naukowe potwierdzają negatywny wpływ fluorków na rozwój niedoczynności tarczycy. Spożywanie dużych ilości fluoru zwiększa wchłanianie aluminium przez ludzki układ nerwowy, a także prowadzi do bezpłodności. Wiele międzynarodowych badań naukowych potwierdza iż regularne spożywanie większych dawek fluorku przyczynia się do ogólnego osłabienia ludzkich zdolności kognitywnych. Decydującą wagą naukową cechuje się raport Międzynarodowego Uniwersytetu na Florydzie, w którym stwierdza się, że roztwór fluorku potasu o stężeniu 0,45 ppm wystarczy, by znacznie spowolnić reakcje sensoryczne i umysłowe (Toxicological profile...2003).

Nie bez powodu fluor jest dodawany do leków psychotropowych, takich jak Valium, co znacznie potęguje działanie obecnych w tych preparatach benzodiazepin. Krótko to ujmując nadmierne spożywanie fluoru, bądź związków fluoru czyni z nas kompletnych idiotów. Potwierdzają to liczne badania, a między nimi raport Uniwersytetu w Harvard, który potwierdza związek pomiędzy spożywaniem większych dawek związków fluoru a niższym poziomem inteligenci u dzieci. Naukowcy z Harvardu alarmują, iż fluoryzacja wody pitnej może doprowadzić do słabszego rozwoju ludzkich zdolności umysłowych. Mechanizmy tego procesu nie są do końca znane, lecz potwierdzonym naukowo faktem jest to, że związki fluoru atakują obszar mózgu zwany Hipokampem, który odpowiada za zdolność zapamiętywania zdarzeń i uczenia się nowych rzeczy. Gdy związki fluoru nieustannie atakują ludzki Hipokamp, człowiek wydaje się normalnie funkcjonować, lecz w związku z utrudnieniami w uczeniu się nowych rzeczy i nieco zmniejszoną zdolnością zapamiętywania, staje się łatwym obiektem manipulacji. Związki fluoru nie tylko osłabiają ludzkie ciała, ale także i umysły. Człowiek w takim stanie nie jest zdolny do podejmowania jakichkolwiek działań na swoją korzyść i bez wahań dopasowuje się do panujących sytuacji, nawet jeśli nie są one dla niego korzystne.

Regularne spożywanie większych dawek fluoru lub jego związków, może mieć wpływ na wchłanianie przez ludzki organizm tak niebezpiecznych dla nas pierwiastków jak ołów. W roku 1978 polscy naukowcy z Pomorskiej Akademii Medycznej dowiedli, iż fluorki przyczyniają się do powstawania genetycznych szkód w komórkach ludzkiej krwi. Fluorek dodawany do wody pitnej nawet w minimalnej ilości 1 ppm, co odpowiada 1mg/dm3, jaka miała by być skuteczna w rzekomym celu zwalczania próchnicy wśród populacji, jest bardzo szkodliwy dla ludzkiego organizmu, bowiem zakłóca on wytwarzanie kalogenu, ważne białko będące jednym z podstawowych składników – między innymi - kości, skóry, ścięgien, chrząstki i mięśni!

Podsumowanie

Dostarczanie do ludzkiego organizmu fluoru w dawkach większych niż te, które są ogólnie zalecane, może okazać się bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli dzieje się to regularnie. Dla dorosłego człowieka dzienna dawka fluoru przekraczająca 3 mg może okazać się nawet toksyczna, a dawka 5 mg może przyczynić się do powstania fluorozy. Z naukowych raportów wynika, iż w obszarach objętych fluoryzacją wody odnotowuje się średnio sześciokrotnie wyższą zapadalność młodych mężczyzn na różne postacie chorób nowotworowych atakujących układ kostny niż w pozostałych obszarach.

Pasty do zębów – jaka alternatywa?

Największe stężenie związków fluoru zawierają popularne pasty do zębów. O niebezpieczeństwie ich stosowania pisałem już kiedyś w artykule Niebezpieczna pasta do zębów. Zanim następnym razem umyjesz zęby, zastanów się, czy nie lepiej wybrać jakiś inny sposób na ich pielęgnację. Alternatywnych metod jest naprawdę wiele i warto spróbować którejś z nich. Można zastosować sodę oczyszczoną z małą ilością wody utlenionej, a nawet olejek kokosowy. W sklepach ze zdrową żywnością coraz częściej pojawiają się świetne pasty do zębów z nieszkodliwymi dla zdrowia składnikami. Moim zdaniem warto nad tym wszystkim się zastanowić. Moje wieloletnie doświadczenie potwierdza, że alternatywne metody pielęgnacji zębów przynoszą o wiele lepsze efekty niż stosowanie popularnych past.

Koniecznie obejrzyj film o wpływie fluoru na nasze zdrowie!

Bibliografia:

Culture Change - "Brain control of the masses via pollutants" - Internet Developmental Fluoride Neurotoxicity: A Systematic Review and Meta-Analysis - Internet Fluoryzacja wody pitnej - Wady i Zalety - Katedra Farmacji Stosowanej, Akademia Medyczna we Wrocławiu - dokument akademicki Natural News - Israel commits to ending water fluoridation by 2014, citing major health concerns - Internet Etermed - Fluor ogłupia i zabija, ale zgodnie z przepisami Fluoride in drinking water and human urine in Northern and Central Poland - W. Czarnowski, K. Wrześniowska, J. Krechniak – Wydział Toksykologii Uniwersytet Medyczny Gdańsk - Dokument
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!