Tajemnicze zaginięcia na całym świecie! Dlaczego ludzie ciągle znikają bez śladu?

Statystyki z ostatnich dekad ujawniają, że na całym świecie ludzie regularnie znikają bez śladu. Przerażający może być fakt, że nie są to odosobnione przypadki. Szokująca teoria brytyjskiego badacza zjawisk paranormalnych może wiele wyjaśniać!

Czy można zaginąć bez śladu, „wyskakując” do sklepu po papierosy i nigdy więcej nie wrócić do własnego domu? W rzeczywistości takich przypadków jest na całym świecie o wiele więcej niż mogłoby się nam wydawać. Ludzie codziennie znikają w tajemniczych okolicznościach i nikt nie jest w stanie wyjaśnić gdzie te osoby się podziewają, ani czy kiedykolwiek uda się je odnaleźć. Nie bez powodu w Internecie aż roi się od memów typu „20 lat temu wyszedł po mleko”. Choć dla wielu są powodem do śmiechu, to niestety odzwierciedlają one istną tragedię krewnych tych, którzy naprawdę zniknęli bez śladu, często właśnie „wyskakując” do osiedlowego sklepiku by kupić mleko, czy też paczkę papierosów.

Tajemnicze zaginięcia ludzi na całym świecie
Tajemnicze zaginięcia ludzi na całym świecie

Szczeliny, czy też pęknięcia w czasie – Co to za zjawisko?

Brytyjski badacz zjawisk paranormalnych Rodney Davies przekonuje, że tysiące jego rodaków zagubiło się w przeszłości z powodu powstających w czasie szczelin (źródło 1). Zdaniem Brytyjczyka liczba osób, które w tajemniczy sposób przedostały się przez wspomniane szczeliny i utkwiły na dobre w przeszłości, może sięgać wielu tysięcy. Okazuje się bowiem, a przynajmniej takiego zdania jest Rodney Davies, że szczeliny powstające w czasie są w pełni funkcjonalnymi portalami do innych epok. Niestety, nie mamy nad nimi jakiejkolwiek kontroli, albo po prostu nie umiemy nimi sterować. Tak czy inaczej, wspomniany badacz przekonuje, że tak zwany poślizg w czasie jest zjawiskiem jak najbardziej realnym, a z jego powodu każdego roku tysiące osób znika bez pozostawiania po sobie śladu.

Dlaczego ludzie znikają bez śladu?
Pierwsza połowa ubiegłego stulecia. Mężczyzna z telefonem komórkowym

Przypuszcza się, że w samej Wielkiej Brytanii jest mnóstwo lokalizacji, w których regularnie powstają szczeliny w czasie. Bold Street w Liverpoolu słynie z tego tajemniczego zjawiska. Niektórzy są przekonani, że do występujących tam szczelin w czasie przyczynia się biegnące pod tym obszarem metro, gdyż składy wagonów poruszają się po koncentrycznych kręgach. Ale… co ma metro do podróży w czasie? Otóż, w sumie nikt do końca nie przebadał tego, co może się wydarzyć gdy skład wagonów metra, napędzany potężnymi silnikami elektrycznymi, porusza się po określonej trajektorii. Niewykluczone, iż generowane przez silniki pole elektromagnetyczne, w połączeniu z okrężną trajektorią, rzeczywiście przyczyniają się do swego rodzaju anomalii czasoprzestrzennych.

Jak rozpoznać takie lokalizacje?

W miejscach, w których dość często występują anomalie czasowe, ludzie niekiedy spostrzegają obrazy z przeszłości. Są one jak widmo, które po kilku chwilach zwyczajnie znika. Widuje się tam wojowników na koniach, pędzące karoce, ludzi w średniowiecznych szatach. Co najbardziej przeraża, to właśnie w takich miejscach ludzie najczęściej znikają bez śladu.

Czy stan świadomości to klucz do podróży w czasie?

Niektórzy przypuszczają, iż osoby doświadczające przeskoków w czasie w rzeczywistości wykroczyły poza granice przeciętnej ludzkiej świadomości i postrzegają czas takim, jakim naprawdę jest – z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością zachodzącymi jednocześnie.

Dziewczyna z telefonem
Pierwsza połowa ubiegłego stulecia. Kobieta po środku ewidentnie rozmawia przez telefon komórkowy - Źródło: YouTube

Krytycy teorii szczelin w czasie i występujących z ich powodu tajemniczych i niezrozumiałych zjawisk, zastanawiają się, czemu jak dotąd nie pojawiły się żadne stare zdjęcia podróżników w czasie z nowoczesnymi urządzeniami, takimi jak smartfony. W sumie jednak tego rodzaju zdjęcia od dawna krążą w Internecie i wyglądają na całkiem wiarygodne. Ale rzeczywiście czy są autentyczne? Tego niestety nie wiemy!

Podróżnik w czasie
Rok 1941 i człowiek w nowoczesnych okularach przeciwsłonecznych, których jeszcze nie wymyślono!

Starożytni bogowie

Czy starożytni bogowie to ludzie, którzy w niewyjaśniony sposób znaleźli się w przeszłości i zostali w niej uwięzieni? Przecież ze swoją wiedzą z przyszłości rzeczywiście mogli uchodzić za prawdziwych bogów! Niektórzy badacze przypuszczają, że przynajmniej niektóre ze starożytnych bóstw to zwykli ludzie, którzy wbrew własnej woli wpadali w szczelinę w czasie i lądowali w przeszłości. Z drugiej strony powiada się, że inni bogowie z dalekiej przeszłości to osoby, które opanowały sztukę podróżowania w czasie i postanowiły nieść pomoc i udzielać dobrych rad starożytnym cywilizacjom.

Bibliografia:

1 - Daily Start - Thousands of Brits 'lost in the past' as cracks in time spread, claims researcher.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!
Sklep ezoteryczny - Odpromienniki orgonitowe