Terapia Medyczną M

Pojawia się we snach. To znak, że archanioł Gabriel szuka z Tobą kontaktu

Archaniołowie to inteligentne istoty stanowiące najwyższą hierarchię aniołów. Gdy pojawia się taka konieczność, bardzo chętnie niosą one pomoc ludziom. Gdy aniołowie próbują nawiązać z nami kontakt, zazwyczaj robią to w dość specyficzny sposób.

Najstarsze znane nam wzmianki o aniołach pochodzą z czasów starożytnego Egiptu i Babilonii. Wówczas aniołowie byli postrzegani jako pośrednicy pomiędzy różnymi bóstwami, a przyziemnymi śmiertelnikami. Z tego też powodu aniołowie byli wizualnie przedstawiani jako uskrzydlone istoty z ludzkimi twarzami. O aniołach wspominają też autorzy tekstów należących do zbioru ksiąg Starego Testamentu.

Archanioł Gabriel może nawiązywać z nami kontakt we snach

Archanioł Gabriel może nawiązywać z nami kontakt we snach

Powiada się, iż Bóg stworzył aniołów, po to by niosły pomoc ludziom. Z tego powodu każdy z nas ma anioła stróża, który wstawia się za nami u Boga i reaguje na nasze prośby i potrzeby.

Kim są Archaniołowie?

Anioły mają swoje hierarchie, określane mianem chórów. Archaniołowie to aniołowie o najwyższym statusie. Przypuszcza się, iż zostali stworzeni po to, aby pełnić rolę posłańca Boga i chronić człowieka przed złem. Są łącznikami pomiędzy światem materialnym, a wyższymi sferami rzeczywistości, do których ludzie na ziemi nie mają dostępu.

Archaniołowie u Katolików. Archaniołowie u Żydów

Choć Kościół Katolicki uznaje jedynie trzech aniołów Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała, w kodeksie hebrajskim pojawiają się inni aniołowie najwyższej hierarchii, a mianowicie Uriel, Sealtiel, Jehudiel i Barachiel.

Co ciekawe, każdemu z archaniołów przypisuje się jedną główną cechę. A oto imiona archaniołów z przypisywaną im cechą:

  • Barachiel – opiekun;
  • Gabriel – posłaniec;
  • Jehudiel – wynagradzający;
  • Michał – zwycięski;
  • Rafał – lekarz;
  • Uriel – silny.

Archanioł Gabriel

Archanioł Gabriel - autorstwa Gaudenzio Ferrari - Art UK - Domena publiczna

Archaniołowie w Islamie

O czym warto tutaj wspomnieć, archaniołowie pojawiają się także w Islamie, stanowiąc jeden z pięciu dogmatów wiary muzułmańskiej. Postrzegane są one w podobny sposób jak u Katolików, czyli jako byty bezcielesne i inteligentne. Do archaniołów obecnych w wierze muzułmańskiej należą:

  • Azrael;
  • Gabriel;
  • Izrafel;
  • Michał.

Archanioł Gabriel i Mahomet

Mahomet pisze Koran pod dyktando Gabriela (Histoire du Monde) de Rashid al-Din, Tabriz, Persja, 1307 - Domena publiczna

Aniołowie pomagają ludziom – Wystarczy ich o to poprosić!

Zdaniem osób zawodowo zajmujących się aniołami, czyli tak zwanych angelologów, każdy człowiek ma możliwość kontaktowania się z tymi bytami wyższymi i proszenia ich o wsparcie w trudnych sytuacjach. Aniołowie są gotowi nieść pomoc wszystkim tym, którzy chcą poznać ich mądrość i światło, a na dodatek czynią to z miłą chęcią. Jak się okazuje, wsparcie ze strony aniołów nie jest przywilejem wybrańców, co oznacza, że nie musimy być wyjątkowi aby móc się z nimi komunikować. W rzeczywistości wystarczy nam do tego jedynie szczere pragnienie, płynące prosto z serca. Czy to coś trudnego do zrealizowania? W rzeczywistości większość spraw, z którymi na co dzień się borykamy, wymaga znacznie większego wysiłku. Warto spróbować, aby się o tym przekonać!

Jak zresztą twierdzą angelolodzy, aniołowie nie mogą zmieniać przyszłości, ale mogą pomagać nam odnajdywać narzędzia prowadzące do uzdrowienia, zarówno fizycznego, jak i duchowego.

W niektórych okolicznościach aniołowie mogą nam wysyłać bardzo konkretne znaki, więc powinniśmy nauczyć się je dostrzegać. Kluczowa jest w tym rola archanioła Gabriela, który jako posłaniec boży odpowiada za komunikację. Po hebrajsku jego imię oznacza "Bóg jest moją siłą", co jasno sugeruje, że wspomniany archanioł jest bardzo potężną istotą. Jak zatem rozpoznać jego obecność w naszym życiu? O tym już za chwilę.

Archanioł Gabriel - Oto oznaki jego obecności

Jak sugerują wspomniani wcześniej znawcy aniołów, archanioł Gabriel może nam wysyłać sygnały, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy ignorować. Jego obecność w naszym życiu może sugerować, iż właśnie nadszedł dla nas bardzo ważny życiowy etap: czas ciężkiej pracy i poświęceń własnej wygody dla celów znacznie wyższych. Jak się bowiem okazuje, czasami archanioł Gabriel może skłonić nas do opuszczenia tak zwanej strefy komfortu po to, abyśmy skupili nasze działania na tym, co naprawdę ważne.

Białe lub miedziano-złote blaski światła mogą być ewidentnym znakiem obecności archanioła Gabriela w naszym życiu. W takim przypadku można je ujrzeć kątem oka, bądź w wizji wewnętrznej w trakcie modlitwy, czy też medytacji. Takie blaski światła mogą oznaczać, że archanioł Gabriel przychodzi do nas po to, by prowadzić nas, inspirować i wspierać na naszej życiowej ścieżce.

Angelolodzy przekonują, że energia archanioła Gabriela jest niezwykle nieskalana i rześka, dzięki czemu może oczyszczać naszą duszę. Gdy tylko odczujemy przypływ takiej energii, możemy być pewni, że Gabriel jest tuż przy nas.

Gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji, bądź zmagamy się z przerastającymi nas problemami, wówczas istnieje spora szansa na to, że archanioł Gabriel udzieli nam swojego łaskawego wsparcia. Oznaką jego obecności może być nagłe odkrycie rozwiązania wszelkich naszych problemów w sytuacji gdy wszystko wydawało nam się już całkiem beznadziejne. To właśnie archanioł Gabriel sprawia, że w jednej sekundzie potrafimy wpaść na niesamowicie genialny pomysł, który rozwiewa nasze uczucie braku nadziei.

Na obecność archanioła Gabriela mogą wskazywać także pewne zjawiska fizyczne, takie jak uczucie ciepła. Jeśli odczuwamy niecodzienną energię, jakby silne źródło ciepła w naszym ciele, zwłaszcza w okolicach splotu słonecznego lub na czubku głowy, może być to oznaka działania archanioła Gabriela.

Pomimo, iż wspomniane wyżej okoliczności rzeczywiście mogą wskazywać na obecność Gabriela w naszym życiu, najczęściej archanioł ten stara się z nami nawiązać kontakt gdy nasze umysły znajdują się w świecie snów. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na Biblię, w której powiada się, iż Gabriel przybył do Józefa właśnie we śnie, aby opowiedzieć mu o nadchodzących narodzinach Jezusa. Upływ tysięcy lat niczego nie zmienił pod tym względem i archanioł Gabriel nadal preferuje komunikację z ludźmi poprzez sny. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, co nam się śni. Sygnały zauważalne na jawie, o których pisaliśmy wcześniej, takie jak miedziano-złote blaski światła, czy też uczucie ciepła w okolicach splotu słonecznego lub na czubku głowy, mogą również występować w naszych snach. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkiego, co nam się śni, to warto spisywać nasze nocne marzenia tuż po przebudzeniu się. Być może to właśnie w nich znajdziemy cenne wskazówki od archanioła Gabriela.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!