Czerwone niebo nad Chinami – Ludzie obawiają się Apokalipsy!

Jaka byłaby Twoja reakcja gdyby w piękny słoneczny dzień niebo niespodziewanie zmieniło kolor na krwistoczerwony? Do takiego zjawiska doszło w chińskim portowym mieście Zhoushan, a jego mieszkańcy zaczęli zwyczajnie panikować obawiając się końca świata!

Na widok krwistoczerwonego nieba zapewne niejednemu z nas przyszłoby na myśl, że to już koniec świata. Czy rzeczywiście nietypowe zjawisko, które kilka dni temu mieli okazję zaobserwować mieszkańcy pewnego chińskiego portowego miasta, mogło oznaczać coś niedobrego?

Czerwone niebo nad chińskim miastem Zhoushan
 

Czerwone niebo - Mieszkańcy chińskiego miasta w panice!

 

Kilka dni temu w znajdującym się na wschodnim wybrzeżu Chin mieście Zhoushan niebo niespodziewanie przybrało kolor krwistoczerwony źródło 1. O nietypowym zjawisku zrobiło się głośno nie tylko w kraju, ale także na świecie. Na widok czerwonego nieba część mieszkańców miasta zaczęła wpadać w panikę, a liczni byli pewni, że nadchodzi koniec świata – Apokalipsa!

W związku z niecodziennym kolorem nieba w Zhoushan, w mediach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć i filmów. Niecodzienne zjawisko wzbudziło ogromne zainteresowanie nie tylko wśród internautów, którzy pragnęli dowiedzieć się, cóż takiego stoi za "apokaliptycznym" widokiem, ale również w środowisko naukowym.

W trakcie niecodziennego zjawiska wielu Chińczyków było święcie przekonanych, że czerwone niebo to zły omen, który może mieć związek z obecnie trwającą w Chinach pandemią, bądź z tragicznymi wydarzeniami w innych częściach świata. Znaleźli się też tacy, którzy chcąc się uchronić przed możliwymi kataklizmami, zaczęli gromadzić zapasy żywności. W sumie nie ma się co dziwić – czerwone niebo to rzeczywiście nietypowe zjawisko. Ale… czy ta kojarząca się z krwią barwa nieba rzeczywiście zwiastowała apokalipsę? Czy odpowiedzialne za czerwony kolor nieba były siły nadprzyrodzone?

Czerwone niebo nad Zhoushan
 

Niebo nad chińskim miastem Zhoushan zrobiło się raptem krwistoczerwone!

 

Choć tamtego dnia mieszkańcy Zhoushan nie byli w stanie zapanować nad negatywnymi emocjami związanymi z dziwnym kolorem nieba, na szczęście wkrótce naukowcom udało się wyjaśnić przerażonym ludziom miasta przyczynę tego spektakularnego zjawiska.

W krótkim czasie mieszkańcy zostali powiadomieni o przyczynie nagłej zmiany koloru nieba. Chińskie media wyjaśniły zaniepokojonej populacji, że czerwone niebo to efekt załamania światła. Na pojawienie się czerwieni miał wpłynąć portowy charakter miasta. Zgodnie z wypowiedzią mediów, źródłem promieni miała być czerwona łódź rybacka. Podobno - jak oświadczyło Biuro Meteorologiczne w Zhoushan, które cytuje państwowa gazeta "Global Times"- kiedy warunki pogodowe są dobre, większa ilość wody w atmosferze tworzy aerozole, które załamują i rozpraszają światło łodzi rybackich, tworząc czerwone niebo. Jednak, skoro to coś zupełnie normalnego, to czemu znaczną część populacji miasta ogarnęła panika? Być może nie wiemy o wszystkim, co mogło się wydarzyć w portowym chińskim mieście, a co media próbowały zatuszować.

Bibliografia:

1 - Independent - Chinese port-city Zhoushan’s sky turns blood-red, triggering panic.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!