Czy Anioł Stróż jest przy Tobie? Poznaj 10 oznak jego obecności

Czy naprawdę każdy człowiek ma swojego Anioła Stróża, niebiańskiego opiekuna chroniącego go przed wszelkiego rodzaju złem? Jakie okoliczności mogą świadczyć o bliskości naszego Anioła Stróża?

Świadomość bycia chronionym przez Anioła Stróża może być źródłem poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. Ale… czy każdy z nas naprawdę ma swojego własnego niebiańskiego opiekuna? Jak rozpoznać jego obecność?

Od wieków panuje przekonanie, że Aniołowie Stróże chronią ludzi przed zagrożeniami, których ci ostatni nie są świadomi. Przekonanie to wywodzi się ze starożytnego judaizmu, lecz jego ślady można spotkać również w chrześcijaństwie.

Kim jest Anioł Stróż?
Kim jest Anioł Stróż i jak rozpoznać jego obecność?

Św. Tomasz z Akwinu przekonywał, że człowiekowi zagraża wiele niebezpieczeństw, zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz i z tego powodu każdemu z nas w chwili narodzin przydzielany jest niebiański opiekun. Te Anioły pełnią w naszym życiu bardzo istotną rolę. Nie tylko chronią nas przed złem, które czyha na nas praktycznie wszędzie, ale pomagają nam wrócić na właściwą ścieżkę gdy tylko z niej zbaczamy. Aniołowie Stróże mają wielkie moce i mogą mieć na nas istotny wpływ.

W życiu każdego z nas nie ma czegoś takiego jak „zbieg okoliczności”. Wszystko co się wydarza ma swoją konkretną przyczynę. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż, jeśli zdołasz przypomnieć sobie okoliczność, w której uchroniłeś się przed zagrożeniem niby całkiem przypadkowo, to wiedz, że to właśnie Twój anioł stróż sprawił, że nic złego Ci się wówczas nie przytrafiło. Być może jego subtelne sugestie sprawiły, że postanowiłeś pozostać w domu, kiedy chwilę potem rozpętała się burza, a piorun trafił prosto w drzewo stojące wzdłuż ścieżki, którą miałeś udać się na zaplanowane spotkanie. Za każdym razem gdy coś takiego się wydarza, to właśnie Twój anioł stróż ratuje Cię, a nie „przypadek”. Powinieneś być zatem świadom tego, że jesteś nieustannie pilnowany przez swojego anioła stróża, którego zadaniem jest chronienie Cię przed złem.

Oznaki obecności Anioła Stróża

Im większe zagrożenie na Ciebie czyha, tym bliżej Ciebie jest Twój Anioł Stróż. Poniżej znajdziesz 10 istotnych oznak świadczących o obecności Anioła Stróża.

1. Białe pióra

Pozostawione pióra stanowią jedną z najwyraźniejszych oznak obecności Anioła Stróża. Odnajdywanie piór - w szczególności jeśli są one białe - w nietypowych miejscach, takich jak zamknięte pomieszczenia, najwyraźniej oznacza, że Anioł Stróż jest bardzo blisko Ciebie.

Znajdywanie białych piór
Oznaki bliskości Anioła Stróża - Znajdywanie białych piór

2. Tęcza bez deszczu

Pojawienie się tęczy w przypadku braku deszczu to oznaka błogosławieństwa zesłanego Ci przez Anioła Stróża. W szczególności jeśli inne osoby jej nie dostrzegają, Twój niebiański opiekun daje Ci za pomocą tęczy znać, że swoją trudną życiową ścieżką nie kroczysz samotnie. Anioł Stróż stoi zawsze blisko Ciebie i jest gotowy Cię chronić gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

Tęcza bez deszczu
Oznaki bliskości Anioła Stróża - Tęcza bez deszczu

3. Dziwnie uformowane chmury

Ponieważ anioły są mistycznymi stworzeniami, zrozumiałe jest, że mogą one do Ciebie wysyłać znaki za pomocą odpowiednio uformowanych chmur. Dzieje się tak zazwyczaj wówczas, gdy znajdujesz się w trudnej, pozornie beznadziejnej sytuacji. Pamiętaj, że Twój Anioł Stróż nigdy Cię nie opuszcza i zrobi wszystko – co w jego mocy - aby Cię uchronić przed złem.

Jeśli spoglądając na niebo, w chmurach zauważasz niecodzienne kształty, takie jak pióra, serce, kwiaty, a może czyjąś twarz, Anioł Stróż wysyła Ci znak, że zawsze jest przy Tobie!

Dziwne kształty chmur
Oznaki bliskości Anioła Stróża - Dziwne kształty chmur

4. Nagłe zmiany temperatury

Jeśli odczuwasz dziwne wahania temperatury otoczenia, robi Ci się nagle ciepło, albo odczuwasz powiew wiatru przebywając w zamkniętym pomieszczeniu, być może jest to oznaka bliskości Twojego niebiańskiego opiekuna. Oznacza to, że Twój Anioł stróż jest bardzo blisko Ciebie. Anioły potrafią przemieszczać się między wymiarami. Mogą podróżować na różnych płaszczyznach rzeczywistości, a między innymi, będąc tuż przy nas mogą się przemieszczać przez cząsteczki powietrza. Z tego powodu temperatura otoczenia może nagle się zmieniać, podczas gdy istoty te poruszają się na płaszczyźnie niemalże fizycznej, tuż w pobliżu Ciebie.

5. Poczucie obecności

W trudnych życiowych chwilach możesz mieć wrażenie, że ktoś Cię obserwuje, a nawet śledzi Twoje kroki i ruchy. Możesz wyraźnie odczuwać czyjąś obecność, w szczególności w trakcie przebywania w miejscach, w których jesteś zupełnie sam, takich jak np. łąka, pole, las. Jeśli w takich okolicznościach zdarzy Ci się wyraźnie poczuć czyjąś obecność, a rozglądając się wokół nikogo nie zauważysz, uczucie takie może być istotną oznaką bliskości Twojego Anioła Stróża.

6. Słyszysz swoje imię

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się usłyszeć, że ktoś głośno wykrzyknął Twoje imię, a odwróciwszy się by sprawdzić kto Cię woła, nikogo nie zauważyłeś? Jeśli tak właśnie było, to mógł to być Twój Anioł Stróż, który wyciągał do Ciebie pomocną rękę w decydującej o Twoich dalszych losach sytuacji.

Anioł Stróż
Oznaki bliskości Anioła Stróża - Co świadczy o jego obecności?

7. Specyficzne sny

Sny są zazwyczaj obrazami wynikającymi z naszej podświadomości. Ale nie zawsze! Zdarzają się czasami marzenia senne o nietypowej, niecodziennej tematyce, bardzo intensywne, wyraziste i które po przebudzeniu dokładnie pamiętamy. Jeśli miewasz tego rodzaju sny, mogą one oznaczać coś ważnego, coś, o czym Twój Anioł Stróż próbuje Cię powiadomić. Sny, które zazwyczaj wydają się nam dziwne i które niby nie mają nic wspólnego z naszym życiem na jawie, ale które robią na nas szczególne wrażenie i które dokładnie pamiętamy - takie sny warto starannie analizować!

8. Nagłe poczucie szczęścia

Jeśli nagle odczuwasz radość, pozornie bez przyczyny, może to oznaczać, że Twój Anioł Stróż jest szczęśliwy z dokonanego przez Ciebie wyboru. Nigdy nie lekceważ nagłych wahań nastroju, które pozornie nie mają konkretnej przyczyny. Mogą one być oznaką zadowolenia, bądź smutku Twojego niebiańskiego opiekuna.

9. Dziwne zakłócenia

Obecność Aniołów może zakłócać działanie elektroniki, a w szczególności wszelkiego rodzaju odbiorników fal elektromagnetycznych, takich jak radia, telewizory, telefony komórkowe. Anioły mogą też zakłócać działanie komputerów i innego rodzaju sprzętu elektronicznego. Jeśli któreś z Twoich urządzeń nagle zaczyna dziwnie działać, a chwilę potem działa prawidłowo, może to oznaczać, że Twój Anioł Stróż stara się coś Ci przekazać. Oczywiście nie jest też tak, że za każdym razem gdy jakieś urządzenie działa nieprawidłowo, np. laptop uruchamia się ponownie bez jasnej przyczyny, to dzieje się tak z powodu obecności Anioła Stróża, choć warto też nigdy nie lekceważyć takiej możliwości.

Czy każdy ma swojego Anioła Stróża?
Czy każdy ma swojego Anioła Stróża?

10. Nietypowe światła i dźwięki

Jeśli nagle słyszysz piękne dźwięki, których źródła nie jesteś w stanie ustalić, bądź zauważasz dziwne świetliste kształty, których nigdy wcześniej nie widziałeś i których logicznie nie potrafisz wyjaśnić, mogą to być oznaki bliskości Twojego Anioła Stróża. Jeśli otrzymujesz takie sygnały, mogą one oznaczać, że coś Ci grozi, ale Twój Anioł Stróż jest gotowy Cię chronić.

Dodatkowe wskazówki

Pamiętaj, że za każdym razem gdy czynisz coś, co krzywdzi innych, bądź Ciebie samego, Twój Anioł Stróż pogrąża się w smutku i płacze!

Jeśli temat Aniołów Cię intryguje, być może zaciekawi Cię również artykuł pt. Jak rozmawiać z Aniołami? Oto Henochiański - Język zapomniany przez ludzkość, stosowany przez magów!

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!