Czy jestem czarownicą? Zwróć uwagę na te szczegóły!

Jeśli nieustannie masz wrażenie, że nie pasujesz do niemalże całej reszty otaczających Cię ludzi, a Twoje zainteresowania wydają się mocno odbiegać od tego, co przyciąga uwagę innych osób, Twoja natura może być rzeczywiście bardzo osobliwa!

Podczas gdy większość osób kurczowo trzyma się kwestii bardziej materialnych, niektórzy z nas czasami zastanawiają się, czy przypadkiem nie są czarownikami. Skoro taka wątpliwość się w naszym życiu pojawia, istnieje spora szansa, iż rzeczywiście możemy mieć ku temu jakieś predyspozycje.

Czy ja jestem czarownicą?

Jak rozpoznać czy mamy predyspozycje do czarów?

Niestety nie ma konkretnego i w pełni sprawdzonego sposobu, aby szybko się przekonać czy jest się czarownicą lub czarownikiem, czy też nie – a precyzyjniej się do tej kwestii odnosząc – czy ma się ku temu jakieś predyspozycje, czy też nie. W sumie, nawet w pozornie oczywistych przypadkach, bardzo trudno jest odpowiedzieć sobie na to pytanie, ponieważ – przede wszystkim - istnieją dosłownie setki różnych rodzajów tradycji czarów.

Czy jestem czarownicą?
Jak rozpoznać czy posiada się talent do czarów?

Jaka jest wspólna cecha wszystkich czarownic i czarowników?

W obliczu ogromnych trudności w określeniu najbardziej generalnej cechy wszystkich czarownic i czarowników, można śmiało stwierdzić, że na ogół czarownicą lub czarownikiem, jest ten, który mądrze wykorzystuje energię, aby dokonać pożądanych zmian w otaczającej nas rzeczywistości.

Czy każdy może zostać czarownicą lub czarodziejem?
Jak rozpoznać swoje ukryte predyspozycje do czarów?

Jak rozpoznać czy jest się czarownicą (lub czarownikiem)

Jeśli nieustannie masz wrażenie, że nie pasujesz do niemalże całej reszty otaczających Cię ludzi, a Twoje zainteresowania wydają się mocno odbiegać od tego, co przyciąga uwagę innych osób, Twoja natura może być rzeczywiście bardzo osobliwa! Jeżeli na dodatek uwielbiasz przebywać w lasach, parkach, generalnie w miejscach mrocznych i oddalonych od tłumów, a zwierzęta do Ciebie lgną w naturalny sposób, mogą to być kolejne oznaki potwierdzające, że najzwyczajniej masz predyspozycje do czarowania. Jednak, pamiętaj o tym, że nikt nie rodzi się jako doświadczona czarownica, czy też czarownik, podobnie, jak nikt nie przychodzi na świat z umiejętnością czytania książek! Czary to życiowa ścieżka, którą wybierasz na pewnym etapie własnego duchowego rozwoju. Nawet jeśli masz wszystkie wspomniane powyżej cechy, nie oznacza to, że koniecznie musisz podążać tą ścieżką. Wybór należy zawsze do Ciebie!

Czy można czarować?
Czy każdy może czarować? Tak, ale nie rodzimy się z takimi umiejętnościami!

Ważne oznaki

Oprócz wspomnianych wcześniej cech osobowości mogących świadczyć o Twojej osobliwej naturze, istnieją dodatkowe oznaki silnej predyspozycji do manipulowania energią, w celu dokonywania pożądanych przez Ciebie zmian. A oto niektóre z nich:

 • nie znosisz skupisk ludzi i możesz się źle czuć gdy przypadkowo utkniesz w tłumie. Znacznie lepiej czujesz się na łonie natury – masz wrażenie, że właśnie tam jest Twoje miejsce;
 • w podejmowaniu życiowych decyzji kierujesz się intuicją. Ufasz swojej intuicji i wiesz, że zawsze możesz na niej polegać;
 • często rozmyślasz nad sensem życia i zastanawiasz się nad tym, co się dzieje po śmierci ciała fizycznego. Masz wrażenie, że ludzie, którzy pozornie odeszli, wciąż tutaj są, za cienką zasłoną i mają swoje zwyczaje i zmienny nastrój, podobnie jak osoby żywe. Jednocześnie wiesz, że wszyscy jesteśmy częścią jednej całości;
 • uwielbiasz się uczyć i chłoniesz wiedzę jak sucha gąbka wodę! Zachwycasz się zarówno prostotą, jak i złożonością Wszechświata;
 • wiesz, że nie wszystko co nas otacza da się dostrzec narządem wzroku. Odczuwasz energię, zarówno w Tobie, jak i na zewnątrz Ciebie i dobrze wiesz, że jest ona czymś całkiem rzeczywistym;
 • czasami masz wrażenie, że byłaś lub byłeś już kiedyś w miejscu, które pozornie odwiedzasz po raz pierwszy w swoim życiu;
 • odczuwasz energie emanującą zarówno z miejsc, jak i z ludzi i szybko rozpoznajesz czy jest ona dobra, czy też zła;
 • pociągają Cię tarot, astrologia, runy, wróżenie z fusów i tym podobne sprawy;
 • uwielbiasz ubierać się na czarno;
 • wolisz srebro od złota. Czarownice lubią srebro, ponieważ jest to kolor księżyca. Srebro jest miękkie i lśniące, a złoto zuchwałe i głośne;
 • lubisz zbierać przedmioty takie jak niezwykłe kamyki, muszle, dziwne poskręcane patyki, ptasie pióra, kości, monety, skrawki materiału lub papieru, stare rzeczy, przedmioty, na które większość osób nie zwróciłaby uwagi;
 • uwielbiasz zwierzęta, a one w naturalny sposób do Ciebie lgną. Potrafisz się świetnie porozumiewać ze zwierzętami, nie tylko tymi domowymi – takimi jak w szczególności koty, ale też z dziko żyjącymi stworzeniami, takimi jak przykładowo jerze, sarny, ptaki, wiewiórki.

Okazuje się, że jestem czarownicą (lub czarownikiem)! Co teraz?

Większość wymienionych wyżej cech pasuje do mojej osoby. Co teraz? No cóż, prawdopodobnie nic! Jeśli nie chcesz zajmować się czarami, nikt Cię do tego nie zmusi, ale przynajmniej masz świadomość tego, jak bardzo różnisz się od większości osób. Jeśli natomiast zdecydujesz się podążać za swoimi naturalnymi predyspozycjami, przyswajanie nowej wiedzy nie sprawi Ci jakichkolwiek trudności - będzie Ci to przychodziło całkiem naturalnie i bez oporów, podobnie jak praktyczne posługiwanie się nowymi umiejętnościami.

Czy każdy może się nauczyć czarów?
Czy każdy może się nauczyć czarów? Owszem, wszystkiego człowiek może się nauczyć!

Jeśli zdecydujesz się rozwijać swoje naturalne skłonności i odkrywać swój czarodziejski potencjał, możesz zapoznać się różnymi tradycjami czarostwa, takimi jak - by wymienić tylko kilka z nich - Wicca, czy też Voodoo. No właśnie! A czemu nie Voodoo? To wcale nie musi wyglądać tak, jak na filmach o zombie! Przed Tobą zatem wiele możliwości rozwoju! Tak czy inaczej, pierwszą sprawą będzie nauczenie się podstaw. Więc koniecznie czytaj i zacznij uczyć się nowych rzeczy! Niezależnie od tego, co wybierzesz na początku swojej przygody z czarami, czy będzie to np. Wicca, czy też zupełnie inna tradycja, z czasem prawdopodobnie rozwiniesz swoje własne metody uprawiania czarów, niekoniecznie związane z jakąkolwiek tradycją. Ale, no cóż - od czegoś trzeba przecież zacząć!

Polecane książki

Jeśli zamierzasz podążać ścieżką czarów, musisz koniecznie zapoznać się z podstawami. Istnieje kilka rodzajów książek, których przeczytanie można uznać za obowiązkowe. Oczywiście nie musisz wybierać akurat wskazanych poniżej pozycji (choć są one gorąco polecane), ale wystarczy, ze uznasz je za zwyczajny drogowskaz.

Magia ochronna w praktyce. Rytuały, zaklęcia, techniki

Zaklęcie mentalnego odtrucia, rytuał oczyszczania domu i wypędzenia negatywnych energii, wezwanie czterech żywiołów - to tylko niektóre z magicznych praktyk, które znajdziesz w książce pt Magia ochronna w praktyce. Rytuały, zaklęcia, techniki. Ta publikacja to kompendium wiedzy o praktycznej magii ochronnej, jej symbolach i wróżbach. Proste zaklęcia ochronne pomogą zapewnić bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim. Będziesz wiedział, jak rozpoznać wampira energetycznego i ustrzec się przed jego negatywnym wpływem. Dowiesz się, na czym polega zdejmowanie klątw i uroków i jak skutecznie przeprowadzić ten proces. Poznasz magię świec, ziół i kryształów. Znajdziesz odpowiedzi na pytania o duchy i upiory.

Księga skutecznych zaklęć początkującej czarownicy

Interesujesz się magią, lecz nie wiesz jak rzucać zaklęcia lub co jest potrzebne, by odprawić rytuały ochronne? Dzięki księdze pt. Księga skutecznych zaklęć początkującej czarownicy, stworzonej przez praktykującą wiedźmę, wkroczysz na ścieżkę magicznego rozwoju. Znajdziesz w niej wskazówki, jak stworzyć miejsce do praktykowania czarów, wykorzystać symbole i fazy Księżyca, by wzmocnić działanie zaklęć. Zaskoczy Cię lista składników potrzebnych do rzucania prostych zaklęć dla początkujących. Wykorzystasz miętę, rozmaryn czy lawendę do rzucania zaklęć ochronnych i przywołujących miłość, tworzenia amuletów i talizmanów. A jeśli denerwujesz się przed ważnym spotkaniem biznesowym przeprowadź rytuał kąpieli mlekiem i miodem płynący i wzmocnij jego działanie urokiem powodzenia. Proste zaklęcia i rytuały ochronne, które odmienią twoje życie.

Joga dla czarownic

Interesujesz się magią, zaklęciami, medytacją, a przy tym pasjonują Cię terapie naturalne, ajurweda oraz ćwiczenia i techniki oddechowe? Z książki pt. Joga dla Czarownic dowiesz się jak poprawić swoje życie poprzez wschodnią mądrość i zachodnią praktykę białej magii. Dzięki kompleksowym informacjom zawartym w tym dziele, dowiesz się, jak uprawiać czarostwo poprzez zaklęcia, mantry, medytację i praktykę jogi. Poznasz metody oczyszczania czakr i otrzymasz cenne wskazówki odnośne tego, jak połączyć się z mocą Słońca, Księżyca i Ziemi. Czary na macie – zastosuj oczyszczanie czakr, odzyskaj zdrowie i dobre samopoczucie!

Księga Białej Magii

Szukasz receptury na magiczny eliksir miłości? Chcesz się dowiedzieć jak stworzyć świętą przestrzeń? Przydałby Ci się skuteczny amulet, chroniący Ciebie i Twoich bliskich? Dzięki przewodnikowi po czarach pt. Księga Białej Magii nauczysz się wpływać na otaczającą Cię rzeczywistość poprzez zapanowanie nad swoimi magicznymi mocami. Oprócz zaklęć miłosnych, uzdrawiających i ochronnych, wróżb, symboli i kryształów, zapoznasz się także z magicznymi praktykami, z których nauczysz się korzystać w poszukiwaniu pracy, wybierając się w podróż lub w momencie, kiedy tylko poczujesz potrzebę pozbycia się stresu. Odblokuj swój magiczny potencjał i spełnij najskrytsze marzenia!

Jak rozpoznać swoje ukryte talenty?
Aby zacząć praktykować czarostwo, oprócz samych predyspozycji naturalnych, niezbędna jest przynajmniej odrobina wiedzy!

Słowiańska wiedźma. Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków

W swojej książce pt. Słowiańska wiedźma. Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków, Dobromiła Agiles prezentuje wiedzę i wskazówki, które przybliżą Cię do świata wierzeń i rytuałów naszych przodkiń - od wprowadzenia do wicca i rodzimowierstwa, poprzez opisy poszczególnych sabatów, po przepisy, zaklęcia, a nawet słowiańską gimnastykę.

Zasady Wicca

Zasady Wicca to zrozumiałe wprowadzenie do świata czarów - krok po kroku. Z tej książki dowiesz się, czym jest Wicca i poznasz historię tej tradycji. Kolejne rozdziały opowiadają o znaczeniu wiccańskich zwyczajów oraz wyjaśniają jak stawiać pierwsze kroki na tej ścieżce. Zawierają także przydatne ćwiczenia, w tym także medytacje. Z książki Zasady Wicca dowiesz się także, czym są sabaty, jak je obchodzić i poznasz wiccańskie spojrzenie na świat, bogów i nas samych – jako część natury.

Magija

Magia i czary są dostępne dla wszystkich tych, którzy pragną podążać tą ścieżką! Magia jest niczym innym, jak sztuką powodowania zmian zgodnie z własną wolą. Autorem książki pt. Magija tego wspaniałego dzieła, które przez wielu uznawane jest za jedną z podstaw magicznej wiedzy, jest Alister Crowley, który praktycznie całe swoje życie spędził na poszukiwaniach, nauczaniu i opisywaniu pewnej formy „synkretycznego mistycyzmu” (tzw. „Thelema”).