Miejsca mocy w Polsce – Czy można w nich nawiązać kontakt w Nieznaną Rzeczywistością?

Podobnie jak w innych rejonach świata, również w Polsce istnieją miejsca, w których pozytywna energia jest szczególnie silna i wyraźnie odczuwalna. Znajdujące się w punktach intersekcji linii geomantycznych, te szczególne miejsca mogą ułatwiać kontakt z Nieznaną Rzeczywistością!

Miejsca mocy to lokalizacje geograficzne, w których ludzie odczuwają szczególnie pozytywną energię. Powiada się, iż przebywanie w pobliżu takich miejsc może nie tylko znacznie poprawiać ogólne samopoczucie, ale także pobudzać intuicję i przyśpieszać powrót do zdrowia. Ale to nie wszystko, co może się przydarzyć osobom, które decydują się zwiedzić miejsce mocy.

Miejsca mocy w Polsce
Miejsca mocy w Polsce - Te lokalizacje zdecydowanie warto zwiedzić!

Linie geomantyczne

Potocznie zwane także czakramami Ziemi, wszystkie miejsca mocy naszej planety połączone są ze sobą tak zwanymi liniami geomantycznymi. W zasadzie siatka tych szczególnych linii energetycznych wyznacza lokalizację wszystkich miejsc mocy na naszym globie. Najpotężniejsze skupiska pozytywnej energii znajdują się w punktach, w których linie geomantyczne się krzyżują. Badacze zjawisk paranormalnych przekonują, iż w licznych tego typu lokalizacjach niektóre osoby są w stanie nawiązywać kontakt z wymiarami innymi, niż te które są nam dobrze znane. Przebywając w miejscach mocy, osoby szczególnie wrażliwe mogą tymczasowo widzieć i odczuwać rzeczy, których na co dzień zazwyczaj nie widzą i nie odczuwają.

Niezwykłe właściwości miejsc mocy

Przypuszcza się, iż ziemskie czakramy mogą sprawiać, że chorzy szybciej wracają do zdrowia, przygnębieni odnajdują sens własnej egzystencji, zmęczeni ponownie zyskują siłę do działania, a zdezorientowani duchowo w końcu odnajdują własną ścieżkę.

Czemu niektóre lokalizacje na naszej planecie oddziałują na nas w tak osobliwy sposób? Otóż, dzieje się tak ponieważ we wszystkich miejscach mocy w większym lub mniejszym stopniu zachodzi koncentracja naturalnych i pozytywnych wibracji. Emanuje z nich skumulowana z Ziemi oraz z kosmosu energia. To właśnie z tego powodu w przeszłości ludzie mieli zwyczaj stawiać szczególnie ważne budowle, takie jak świątynie, czy też grobowce, dokładnie w punktach intersekcji linii geomantycznych, czyli w tak zwanych miejscach mocy.

Miejsca mocy w Polsce

Czy w Polsce istnieją jakieś wartościowe miejsca mocy? Owszem – na terenie naszego kraju jest całe mnóstwo lokalizacji o bardzo interesujących właściwościach energetycznych, radiestetycznych i paranormalnych. Poniżej przedstawiamy listę i zwięzły opis wybranych polskich miejsc mocy.

Polskie miejsca mocy - Spis treści

  1. Kamienne Kręgi w Węsiorach
  2. Ślęża - Masyw Ślęży
  3. Piramida w Rapie
  4. Łysa Góra, Góry Świętokrzyskie
  5. Miejsce mocy w Puszczy Białowieskiej

1 - Kamienne Kręgi w Węsiorach

Jednym z najbardziej interesujących miejsc mocy w Polsce są Kamienne Kręgi w Węsiorach. Zdaniem archeologów, tak zwane polskie Stonehenge to pozostałość po Gotach. Powiada się, że energia emanująca z każdego z obecnych tutaj kamiennych kręgów posiada niezwykłe właściwości lecznicze. Badacze zjawisk paranormalnych twierdzą, że podczas pobytu w Węsiorach niektóre osoby odczuwają pustkę myślową, spokój wewnętrzny i jasność umysłu, a problemy wcześniej wydające się nie do rozwiązania nagle stają się zwyczajnymi błahostkami.

Kamienne kręgi na Kaszubach
Kamienne kręgi na Kaszubach - Autor: Wolfgang Pohl - Praca własna, Wikimedia Commons
Kamienne kręgi na Kaszubach, nieopodal wsi Węsiory
Kamienne kręgi na Kaszubach, nieopodal wsi Węsiory - Autor: Przykuta - Ten plik powstał przy wsparciu finansowym Wikimedia Polska, w ramach realizacji Uchwał Zarządu nr UZ 2010-3 i UZ 2010-16. (Zgłoś swój projekt!), CC BY-SA 3.0

Osoby zwiedzające kamienne kręgi proszone są o nie wchodzenie bezpośrednio na kurhany, nie przestawianie kamieni, a przede wszystkim, o nie zabieranie ze sobą nawet najmniejszych kamyczków! Powiada się bowiem, że może to przynosić wielkiego pecha. Choć dla niektórych takie opowiadania to tylko bajki, są też tacy, którzy traktują je jako poważną przestrogę.

Kamienne kręgi w Węsiorach - Jak dojechać?

2 - Ślęża - Masyw Ślęży

Powszechnie zwana „Śląskim Olimpem”, położona w woj. Dolnośląskim Ślęża to niezwykłe miejsce mocy, które zdecydowanie warto odwiedzić. Od dawna panuje przekonanie, że szczyt wspomnianej góry jest siedzibą sił nadprzyrodzonych. W przeszłości Ślęża była miejscem obrzędów związanych z kultem boga słońca - Swaroga. Otaczały ją kamienne wały i mistyczne rzeźby, których pozostałości można podziwiać po dziś dzień. Tajemnicza góra owiana jest licznymi legendami. Wśród okolicznych mieszkańców krążą pogłoski o znajdującym się tam ukrytym wejściu do podziemnego świata.

Ślęża - Masyw Ślęży - Wieża na szczycie Wieżycy
Ślęża - Masyw Ślęży - Wieża na szczycie Wieżycy - Autor: CC BY-SA 3.0

Przypuszczalnie to właśnie od góry Ślęży wywodzi się nazwa plemienia Ślężan, którego przedstawiciele zamieszkiwali okolice przed powstaniem państwa polskiego. Na szczycie słynnej góry, znaleźć można zabytkowy kościół katolicki. Niektórzy twierdzą, że w okolicach Ślęży ukryty został legendarny Święty Graal.

Ślęża - Krajobraz na zboczu Ślęży
Ślęża - Krajobraz na zboczu Ślęży - Autor: Mariuszjbie - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Ślęża - Masyw Ślęży - Jak dojechać?

3 - Piramida w Rapie

W Rapie, w woj. warmińsko-mazurskim, znajduje się dość osobliwy grobowiec rodzinny, kształtem przypominający egipską piramidę. Za czasów życia rodziny von Fahrenheit, trzyletnia córeczka barona Fryderyka Henryka von Farenheita – Ninnette – zaraziła się szkarlatyną i przedwcześnie zmarła. W związku z tragicznym wydarzeniem rodzinnym, baron postanowił uczynić dziewczynkę nieśmiertelną poprzez zabalsamowanie zwłok i umieszczenie ich nie tylko w specjalnie zaprojektowanej w tym celu budowli, ale również w dokładnie zaplanowanej lokalizacji. Zatem nie bez powodu grobowiec został wzniesiony na miejscu przecięcia kilku linii geomantycznych o niezwykłej mocy. Oprócz ciała małej dziewczynki, w grobowcu z czasem umieszczono również zwłoki innych członków rodziny von Farenheit. Łącznie znajdują się tam zwłoki siedmiu osób, w tym jedne należące do barona Fryderyka Henryka, złożone w kaplicy jako ostatnie w 1849 roku oraz dwa ciała należące do dzieci. Niewytłumaczalne jest to, że pomimo ulokowania obiektu na terenie podmokłym, pochowane w nim ciała są doskonale zachowane, czemu mogły przysłużyć się odpowiednie warunki budowy i umiejscowienia piramidy.

Piramida w Rapie
Piramida w Rapie - Autor: Mzopw - Praca własna, CC BY-SA 3.0

W piramidzie w Rapie odnotowano niezwykłe wartości promieniowania. Skala Bovisa służy do pomiaru promieniowania radiestetycznego oraz określania tzw. poziomu bioenergetycznego. Jest ona powszechnie stosowana przez radiestetów i zwolenników geomancji. Skalę tę sformułował francuski radiesteta André Bovisa (1871–1947). Oryginalna skala Bovisa przewiduje wartości graniczne od 0 do 200.000 jednostek. Zakłada się, że wartość 10.000 jednostek w tej skali to maksymalne natężenie promieniowania odbierane przez ciało niektórych ludzi. Ogólna wartość promieniowania ciała dorosłego zdrowego człowieka wynosi 6.500 jednostek Bovisa. Wartości poniżej tej wielkości okazują się być dla ludzi szkodliwe, zaś te powyżej są korzystne. Co ciekawe i zaskakujące, promieniowanie wewnątrz piramidalnego grobowca w Rapie wynosi ok. 23.000 jednostek Bovisa! Komary i muchy omijają wnętrze piramidy szerokim łukiem i rzadko można spotkać te owady w najbliższych okolicach grobowca.

Piramida na Mazurach w Rapie - Jak dojechać?

4 - Łysa Góra, Góry Świętokrzyskie

Łysa Góra (Łysiec, Święty Krzyż) to najbardziej znana i magiczna góra w Regionie Świętokrzyskim. W dawnych czasach Łysa Góra była miejscem pogańskiego kultu Swaroga i odprawiano na niej tajemnicze rytuały. Świadczy o tym - między innymi – obecność odkrytego wału kultowego, który kiedyś ciągnął się na odcinku prawie 2 km i tworzył kształt spłaszczonej elipsy. Według obliczeń naukowców, by zbudować podobny wał, potrzeba byłoby 1000 osób pracujących bez przerwy przez ponad 3 miesiące.

Łysa Góra - Opactwo pobenedyktyńskie na Świętym Krzyżu
Łysa Góra - Opactwo pobenedyktyńskie na Świętym Krzyżu - Autor: Paweł Cieśla Staszek_Szybki_Jest - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Na szczycie Łyśca radiesteci odnotowali promieniowanie przekraczające 50 000 jednostek wspomnianej wcześniej skali Bovisa. Najsilniejsze promieniowanie zarejestrowano w słynnej kaplicy św. Krzyża i za jej dzwonnicą. Relikwia Świętego Krzyża to pięć drewienek z Krzyża, na którym miał umrzeć Jezus Chrystus. Legenda głosi, że drewienka te trafiły na Łysą Górę za sprawą św. Emeryka.

Miejsce mocy - Łysa Góra - Jak dojechać?

5 - Białowieża

Znajdujące się w Białowieży miejsce mocy jest zagadkowe i fascynujące, a radiesteci potwierdzają, iż panuje w nim szczególnie wysokie promieniowanie elektromagnetyczne. W obszarze tym można zauważyć wielopniowe, nietypowo uformowane drzewa, głównie dęby, sosny i świerki. Rosną tu także głogi i dzikie grusze, które mogą być pozostałością po dawnych okresowych obozowiskach pasterzy. Pomiędzy dziwnie wyglądającymi drzewami zauważalny jest rozbudowany system głazów zróżnicowanych gabarytów i kształtów.

Przebywając w miejscu mocy w Białowieży i ustawiwszy się w odpowiedniej lokalizacji, osoby wrażliwe mogą doświadczać cały szereg subtelnych doznań, takich jak spokój umysłu, głębokie odprężenie, a niekiedy zachwianie równowagi i lekkie oszołomienie. Układ znajdujących się tu głazów i mniejszych kamieni cechuje się niezwykłą właściwością powstrzymywania od wejścia do jego wnętrza osób szczególnie wrażliwych.

Puszcza Białowieska - Kurhan
Puszcza Białowieska - Kurhan - Autor: Stormbringer76 - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Przypuszcza się, iż w przeszłości w miejscu mocy w Białowieży odbywały się tajemnicze rytuały związane z kultem bóstw pradawnych Słowian.

Miejsce mocy w Puszczy Białowieskiej - Jak dojechać?

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!