Przerażająca przepowiednia Nostradamusa na rok 2021! Czy jest czym się martwić?

Zgodnie z przepowiedniami Nostradamusa, rok 2021 ma być jeszcze gorszy i bardziej destrukcyjny niż poprzedni! Wizja jasnowidza jest bardzo ponura i może wzbudzać spory niepokój, szczególnie wśród osób fascynujących się jego dziełami. Jasnowidz ostrzega przede wszystkim przed niedostatkiem żywności, ale niestety nie tylko. Rzeczywiście, ta część przepowiedni zaczęła się już sprawdzać.

Chociaż Nostradamus zmarł niemalże 500 lat temu, wielu z nas jest święcie przekonanych o tym, że francuski mistyk – człowiek, który zobaczył jutro – przewidział nadejście pandemii COVID-19.

Michel de Nostre-Dame – znany jako Nostradamus – to XVI-wieczny medyk, filozof, mistyk, który przewidział - między innymi - podboje i upadki Napoleona, czy Hitlera. Często w swych proroczych wizjach wybiegał poza epokę, w której żył. Widywał w nich ogniste grzyby, upadek Wielkiego Słowianina, ekspansję Kalifatu Wielkiego Talibanu, czy rozpad Brytanii po narodzinach Mastina (Szkota, który ma przyczynić się do wielkich zmian w Europie).

Przepowiednie Nostradamusa - Czy Nostradamus przewidział pandemię Covid-19?

Mistyk pisał – między innymi – czterowierszem grupowanym po sto centurii, a wszystko dzielił na persage, które numerował rzymskimi cyframi. Choć w obawie przed kościelnymi władzami w swoich dziełach posługiwał się wieloma językami, to określał w nich dość precyzyjnie miejsca i czas przepowiadanych wydarzeń. Z przepowiedni Nostradamusa można przykładowo wywnioskować w którym roku miałaby wybuchnąć III i IV wojna światowa, kiedy nastąpi kataklizm przychodzący z kosmosu, a nawet czas końca świata.

Nostradamus podzielił się z ludzkością swoimi przepowiedniami i wizjami przyszłości. Jest autorem tzw. Centurii, czyli zbioru rymowanych czterowierszy, które mają z dużą dokładnością opisywać przyszłość naszej planety. Czy jest w nich mowa także o COVID-19, czyli aktualnie rozprzestrzeniającej się chorobie wirusowej? Teraz, gdy miliony osób na całym świecie zostało zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2, pasjonaci Nostradamusa znów szukają wzmianek o tej klęsce w jego dziełach. Zdaniem wielu wtajemniczonych jasnowidz wspomniał o koronawirusie w czterowierszu, który wcześniej mylono z ostrzeżeniem o trzęsieniu ziemi. Choć autor wspomina w nim o dżumie i ogniu, to prawdziwe znaczenie przekazu jest właściwie dość niejasne.

Użytkownik Twittera, Twinkle Matthew napisał:

Wygląda na to, że Nostradamus rzeczywiście przewidział koronawirusa, jednak jego przekaz został źle zinterpretowany – jako prognoza trzęsienia ziemi. Próbowałem to powiązać z obecną epidemią, a moja interpretacja wygląda całkiem trafnie.

Następnie Matthew podzielił się publicznie swoją osobistą interpretacją tajemniczych słów Nostradamusa:

Spadzisty park, wielkie nieszczęście,
Przez krainy Zachodu i Lombardii
Ogień na statku, zaraza i niewola,
Merkury w Strzelcu, zanik Saturna

Oto, co mogą oznaczać poszczególne wiersze:

  • „Ziemie zachodnie i Lombardia” – Azja, Australia, Ameryka oraz Lombardia (Włochy);
  • „Ogień na statku” – Statki symbolizują handel i bogactwo, czerwony uważany jest za kolor ognia - Upadek gospodarki;
  • „Zaraza” – epidemia COVID-19;
  • „Niewola” - rządowe restrykcje związane z pandemią;
  • „Mercury w Strzelcu”- 23 stycznia, 24 stycznia 2020 r.

Kolejną przepowiednią epidemii COVID-19 jest 75. czterowiersz z III centurii:

Pau, Verona, Vincennes, Saragossa
Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi.
Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy,
Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko

Bezpośrednie nawiązanie do Włoch wydaje się jak najbardziej zasadne, bo to jeden z europejskich krajów, który ucierpiał najbardziej.

Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,
Plaga, grzmoty i grad po Marsie:
Mostu Paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,
Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary

We Francji i Hiszpanii rzeczywiście odnotowuje się sporo przypadków zarażenia koronawirusem. Epidemia ma nie potrwać długo, ale będzie opłakana w skutkach zwłaszcza dla Europy – tłumaczą pasjonaci dzieł Nostradamusa.

Według Briana Dunninga, znanego sceptyka i gospodarza podcastu Skeptoid, do każdej interpretacji przepowiedni Nostradamusa powinniśmy podchodzić z dystansem. Można by bowiem wypełnić całą bibliotekę książkami zawierającymi przykładowe interpretacje dzieł jasnowidza – odnoszące się do różnych wydarzeń – oczywiście odszyfrowane i opublikowane po faktach! Zdaniem słynnego sceptyka, nikt jak dotąd nie wykorzystywał pism Nostradamusa do trafnego przewidzenia faktów w konkretnych okolicznościach, jeszcze przed ich nastąpieniem.

Wizja Nostradamusa na rok 2021

Zgodnie z przepowiedniami Nostradamusa, rok 2021 ma być jeszcze gorszy i bardziej destrukcyjny niż poprzedni! Wizja jasnowidza jest bardzo ponura i może wzbudzać spory niepokój, szczególnie wśród osób fascynujących się jego dziełami. Jasnowidz ostrzega przede wszystkim przed niedostatkiem żywności, ale niestety nie tylko. Rzeczywiście, ta część przepowiedni zaczęła się już sprawdzać. Pandemia sprawiła, że miliony Amerykanów po raz pierwszy zostało zmuszonych skorzystać z zasobów banków żywności. Na dodatek ONZ wyraźnie ostrzega, że brak bezpieczeństwa żywnościowego będzie jeszcze większym problemem w 2021 r. Gdyby potraktować to jako znak prawdziwości przepowiedni, to naprawdę jest czym się martwić!

Francuski wizjoner przewiduje, że w 2021 roku załamie się gospodarka amerykańska, a to pociągnie za sobą na dno również tę europejską. Zdaniem jasnowidza czeka nas recesja na wręcz niespotykaną skalę. Niestety bieda i głód to dopiero początek naszych problemów w roku 2021! "Najlepsze" kryje się w poniższym wierszu:

Niewielu młodych ludzi: na wpół martwych, żeby dać początek.
Martwy na przekór, sprawi, że inni będą błyszczeć, a w wzniosłym miejscu wydarzy się wielkie zło

Wygląda na to, że w roku 2021 przyjdzie nam się zmierzyć z hordami prawdziwych zombie! Zdaniem jasnowidza ludzie będą się zamieniać w żywe trupy. Być może przyczyni się do tego jakiś wirus, pasożyt, bądź broń biologiczna. Jedna z interpretacji przepowiedni wspomina o rosyjskim naukowcu, który ma wynaleźć broń biologiczną zamieniającą ludzie w żywe trupy!

Gdyby to nie wystarczyło, zapiski Nostradamusa związane z ogniem i smugą na niebie wydają się nawiązywać do przelatującej blisko naszej planety asteroidy. Niektórzy doszukują się w tym odniesień do obiektu (410777) 2009 FD, przez długi czas uznawanego przez NASA za stwarzający potencjalne zagrożenie dla Ziemi.

Przepowiednie Nostradamusa - Rok 2022

Słynny astrolog, filozof i jasnowidz nie zakończył swoich czterowierszy na roku 2021! Koniecznie sprawdź co takiego Nostradamus przepowiedział na rok 2022!