Terapia Medyczną M

Przepowiednie Nostradamusa na rok 2022 - Czy to się w ogóle może wydarzyć?

Nostradamus przepowiedział przerażające zjawiska atmosferyczne, które w 2022 r. mają mieć miejsce na całym świecie. Niestety, są one jedynie wierzchołkiem góry lodowej, jaką stanowią wizję Nostradamusa dotyczące roku 2022!

Choć od śmierci Nostradamusa upłynęło już niemalże pięć wieków, jego przepowiednie - uznawane przez wielu współczesnych ekspertów za dość wiarygodne - są dziś czytane i cenione na całym świecie.

Michel de Nostre-Dame był XVI-wiecznym filozofem, mistykiem i medykiem. Przepowiedział – wśród wielu innych istotnych dla ludzkości zdarzeń - podboje i upadki historycznych postaci, takich jak Hitler, czy też Napoleon. Ale nie tylko! W swoich przepowiedniach na rok 2022, Nostradamus wspomina o postaci znanej nam wszystkim. Jest nią Władimir Władimirowicz Putin, ale o tym już za chwilkę!

Nostradamus urodził się jako jedno z dziewięciorga dzieci Reynière de St-Rémy i handlarza zbożem oraz notariusza Jaumego de Nostradame. Już jako dziecko wyróżniał się nieprzeciętną bystrością. Jako młody chłopak władał kilkoma językami obcymi oraz interesował się matematyką wyższą. Popierał teorię Kopernika.

W czasach studiów medycznych, zazdrosne środowisko lekarzy postanowiło utrudniać Nostradamusowi wszelkie postępy w nauce i uniemożliwić mu dalszą karierze. Wyśmiewali go, ponieważ leczył swoich pacjentów ziołami i nieznanymi specyfikami. Nie przypadało to do gustu ówczesnym lekarzom, którzy swoją praktykę opierali głównie na upuszczaniu krwi, czemu Nostradamus był przeciwny. Mimo wszystko, słynny astrolog i jasnowidz otrzymał doktorat i przez rok został na uniwersytecie jako wykładowca. W 1533 roku otworzył prywatną praktykę lekarską w Agen, małym miasteczku nad Garonną.

Nostradamus - Przepowiednie na rok 2022

Nostradamus pisał – między innymi – czterowierszem grupowanym po sto centurii, a wszystko dzielił na tak zwane persage, które numerowane były rzymskimi liczbami. Choć w obawie przed kościelną Inkwizycją słynny jasnowidz w swoich dziełach posługiwał się wieloma językami, to dość precyzyjnie określał w nich miejsce i czas przewidzianych wydarzeń. Z jego przepowiedni można precyzyjnie wywnioskować w którym roku miałaby wybuchnąć III i IV wojna światowa, kiedy miałby nastąpić kataklizm przychodzący z kosmosu, a nawet czas przewidywanego końca świata.

Nostradamus - Wiedza tajemna była jego prawdziwą pasją

Pomimo wykształcenia medycznego, Nostradamus dogłębnie studiował wiedzę tajemną, gdyż to właśnie ona najbardziej go pasjonowała. W roku 1555 ukończył pierwszą część słynnych Centurii, natomiast trzy ostatnie księgi, zawarte w drugim tomie Centurii, pojawiły się dopiero w 1558 roku. Prawie każda z ksiąg zawiera po sto wierszy z przepowiedniami od czasów współczesnych Nostradamusowi, aż do momentu końca świata, który zdaniem jasnowidza miałby nastąpić w 3797 roku. Wszystkie Centurie są zapisane wierszem i dzielą się na czterowierszowe zwrotki, określane jako kwaterieny, lub czterowiersze.

Większość Centurii opisuje tragedie i nieszczęścia, kataklizmy naturalne i wojny – wszystkie te wydarzenia są niedatowane. Wiodącym tematem proroczych tekstów jest nieuchronna inwazja sił Islamu na Europę ze wschodu i południa pod przewodnictwem Antychrysta. Przypuszcza się, iż wizje te powstały pod wpływem aktualnych wówczas wydarzeń, związanych z podbojami dokonywanymi przez Imperium osmańskie. Cała zawartość jest przedstawiana w kontekście rzekomego nieuchronnie już nadchodzącego końca świata.

Co zapowiada Nostradamus na rok 2022?

Zgodnie z wizjami Nostradamusa, w 2022 roku globalna inflacja całkowicie wymknie się spod kontroli, a w szczególności mocno upadnie amerykański dolar. Niestety, światowy kryzys gospodarczy ma stanowić jedynie tło całej serii nieszczęść, które mają się wydarzyć w tym ciężkim dla ludzkości okresie (źródło 1).

Z dogłębnej analizy niektórych czterowierszy autorstwa Michel de Nostre-Dame wynika, że w roku 2022 prawdopodobnie będą miały miejsce potężne zamieszki w Paryżu. Być może chodzi o wojnę domową, która może spowodować ogromne zniszczenia i tymczasowe odcięcie Paryża od reszty świata.

Czy Unia Europejska może niebawem upaść? Niestety, taką okoliczność przewidział słynny jasnowidz na rok 2022. Zgodnie z niektórymi interpretacjami czterowierszy Nostradamusa, na ten sam rok astrolog mógł zapowiedzieć śmierć północnokoreańskiego dyktatora Kim Dzong Una oraz katastrofalne trzęsienie ziemi w Japonii – zdarzenie, które może wystąpić w środku dnia i spowodować duże szkody materialne (źródło 2).

Ponura przepowiednia dotycząca Putina

Najsłynniejszy jasnowidz w znanej nam historii ludzkości, przewiduje, iż w roku 2022 prezydent Rosji Władimir Putin, który przeżył co najmniej pięć prób zamachu, zostanie zabity w efekcie naturalnego zjawiska pogodowego. Zdaniem ekspertów, czterowiersze Nostradamusa jako przyczynę śmierci Putina wskazują porażenie piorunem podczas morskiego rejsu. Niektórzy zakładają jednak, że to, co Nostradamus ujrzał w swoich wizjach, a następnie zinterpretował i określił jako piorun, może w rzeczywistości być bronią laserową, lub innego rodzaju technologią stworzoną przez człowieka. Tak czy inaczej, ta tragiczna przepowiednia miałaby dotyczyć samego prezydenta Rosji.

Kataklizmy i zniszczenia

Nostradamus przepowiada potężny huragan i powodzie, które w 2022 r. mają mieć miejsce we Francji i innych rejonach świata. Zgodnie z czterowierszami jasnowidza, te kataklizmy naturalne sprawią, że ludzie zaczną mocno odczuwać głód, gdyż na całym świecie dostęp do żywności będzie bardzo utrudniony.

Słynący z apokaliptycznych wizji Nostradamus, na rok 2022 przewidział potężny wybuch na Morzu Śródziemnym – na wschód od Wyspy Minorka. Być może chodzi o broń nuklearną, gdyż jasnowidz wspomina o przerażającym pyle, który ma się rozprzestrzeniać w atmosferze w skutek tego wydarzenia. Oprócz eksplozji na Morzu Śródziemnym, zgodnie z ekspercką interpretacją słynnych czterowierszy Nostradamusa, w tym samym roku ma nastąpić detonacja niszczycielskiej bomby atomowej, która prawdopodobnie spowoduje odchylenie osi ziemskiej i przyczyni się do drastycznych i globalnych zaburzeń klimatycznych.

Zdaniem słynnego jasnowidza, w grudniu 2022 r. na naszą planetę ma spaść deszcz asteroidów. Może być on potężny na tyle, aby doprowadzić do podniesienia się poziomu wód morskich, trzęsień ziemi i gigantycznych tsunami.

Trzy dni ciemności

Nostradamus przekonuje, iż rok 2022 będzie okresem pod znakiem kataklizmów naturalnych, wojny i globalnego zniszczenia. Kres działań wojennych przyniesie bitwa pod Kolonią, którą wygra Zachód. Pokój poprzedzi trwająca 72 godziny ciemność. Eksperci są spójni co do pory roku, w której miałoby to nastąpić. Najprawdopodobniej chodzi o jesień, ponieważ w wizjach Nostradamusa dotyczących tego zdarzenia, śnieg będzie już w górach, ale jeszcze nie na nizinach.

Czy przepowiednie Nostradamusa się sprawdzają?

Czy apokaliptyczne wizje Michel de Nostre-Dame mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Eksperci są przekonani, że sprawdziła się znaczna część przepowiedni XVI-wiecznego astrologa. Można się o tym szybko przekonać zapoznając się z przepowiedniami Nostradamusa na rok 2021.

Bibliografia:

1 - Yearly Horoscope - Nostradamus Predictions for 2022;

2 - Italy 24 News - Nostradamus, the 2022 prophecies: end of the EU, earthquakes...

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!