Duch młodej kobiety dał popalić policji! Tłumy szturmowały cmentarz by zobaczyć zjawę!

Czy duchy naprawdę istnieją? Niektórzy są pewni, że dusze zmarłych mogą odwiedzać nasz świat. Inni nie wierzą w istnienie sił nadprzyrodzonych. Niniejszy artykuł powinny przeczytać w szczególności osoby sceptycznie nastawione do tej kwestii.

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy duchy naprawdę istnieją. Duchy nie są jednak kwestią wiary, a o rzeczywistości tego zjawiska mogli się całkiem niedawno przekonać pracownicy jednego z tureckich cmentarzy.

Czy duchy naprawdę istnieją?
Czy duchy naprawdę istnieją?

Czy duchy naprawdę istnieją?

Na cmentarzu Ulu Mezarlık w tureckim mieście Çorum, kilkakrotnie widziano ducha dziewczyny płaczącej pomiędzy nagrobkami. W każdej z okazji duch przechadzał się tą samą ścieżką, a jego podróż za każdym razem kończyła się na tym samym nagrobku. Zgodnie z relacjami świadków naocznych, przybysz z zaświatów wyglądał na młodą kobietę. Zjawa miała na sobie czarną odzież, a jej buty były czerwone. Czy zjawa z cmentarza w Corum może być dowodem na to, że duchy naprawdę istnieją?

Jak powszechnie wiadomo, jakiekolwiek wieści o obecności duchów przyciągają uwagę badaczy sił nadprzyrodzonych. Ponieważ historia o zjawie w Corum w szybkim tempie podbiła media społecznościowe, na cmentarz Ulu Mezarlık zaczęły napływać szerokie grona badaczy zjawisk paranormalnych liczących na spotkanie z tajemniczym bytem.

Osobliwe przechadzki ducha na tureckim cmentarzu

Pierwszej obserwacji płaczącej nastolatki dokonano br. 26 kwietnia około czwartej nad ranem. Wówczas pracownicy cmentarza nie zdążyli sprawdzić dokąd docelowo podążyła dziewczyna. Przy następnej okazji udało im się podejść wystarczająco blisko aby dostrzec, że zjawa płakała nad grobem anonimowej kobiety, zmarłej w 1982 r., która w przekazach medialnych jest nazywana Fatma Ç. Duch dziewczyny powtarzał swój osobliwy rytuał przez kolejne trzy noce, aż do momentu gdy pracownicy cmentarza pozostawili na nagrobku notatkę z zapytaniem, czy młoda dama potrzebuje jakieś pomocy i zobowiązali się udzielić jej wszelkiego wsparcia.

Wkrótce o obecności ducha na tureckim cmentarzu dowiedziała się policja. W rezultacie, gdy tajemnicza zjawa pojawiła się tam po raz kolejny, funkcjonariusze policji podjęli bezskuteczną próbę schwytania jej. Pomimo podjętego pościgu, policjanci nie byli w stanie zidentyfikować dziewczyny, a tym bardziej zatrzymać i przesłuchać. Czyżby tureccy policjanci nie wierzyli w duchy?

Policja okazała się bezradna

Dzień po bezowocnej próbie zatrzymania tajemniczej młodej damy, która zdaniem pracowników cmentarza przybyła z zaświatów, policja zdecydowała się zorganizować barierki ochronne na terenie całego cmentarza. Okazały się one dość przydatne, gdyż gdy tylko ludzie dowiedzieli się o tajemniczym zjawisku, około trzystu gapiów próbowało szturmować cmentarz w nadziei na zobaczenie ducha na własne oczy. Kilkunastu z nich wdało się w bójkę z policjantami, co skończyło się dla nich spędzeniem nocy w areszcie.

W celu zbadania tajemniczego zjawiska, zarząd cmentarza podjął decyzję o zainstalowaniu specjalistycznych kamer, które byłyby w stanie uchwycić tę niezwykłą postać. Jeżeli dziewczyna pojawi się tam po raz kolejny, nagranie może umożliwić zrozumienie kim tak naprawdę jest ta nastolatka i w jaki sposób udaje się jej uciec przed policją. Niektórzy są jednak święcie przekonani, że rzeczywiście mamy tu do czynienia z prawdziwym duchem, a policja nigdy nie będzie w stanie go schwycić. Być może jest to duch wspomnianej wcześniej kobiety, która zmarła w 1982 roku, a może to też ktoś, kto znał ją za życia. Tak czy inaczej, ta dziwna historia wydaje się być dość godna uwagi, tym bardziej, że pomimo zaangażowania dużej liczby funkcjonariuszy i rozstawienia ich w różnych miejscach, działania policji okazały się zupełnie bezskuteczne. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na nagrania z nowo zainstalowanych kamer (źródło 1)!

Bibliografia:

1 - Daily Sabah - Mystery girl showing up crying at cemetery at night becomes sensation in Turkey’s Çorum.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi!